24.08.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Niedaleko mojego starego domu stoi boisko zwane „Orlik”. Raz na jakiś czas jeżdżę do matki w odwiedziny, mijam to boisko – i mimo, że są to weekendy, przyjeżdżam rano, wracam wieczorem – zawsze stoi puste! Przypomina mi się dzieciństwo i dni, w których od rana do nocy ktoś tam grał…Znajomi mogli być tylko w cztery oczy, bo Internetu oraz gadu-gadu nie było, a piaszczyste boisko nie było otoczone wielkim płotem i psychiatrycznie pilnowane. Było miejscem meczów, bójek osiedlowych, alkoholizacji i szczypania pierwszych dziewczyn po tyłkach. Na osiedlowym boisku toczyło się życie. Dzisiaj „nowoczesna infrastruktura” ma małolatów wychowywać inaczej, na „Zachodnie pizdy”…Osiedla pod kamerami, „Orliki”, nowe stadiony…Kiedyś czegoś takiego (prócz kamer rzecz jasna), lepszych warunków chcieliśmy…dzisiaj możemy tylko współczuć dzieciakom, że nie dane im będzie przeżyć najpiękniejszych w życiu chwil. Przez płot oddałem mocz na Platformowego „Orlika”, pojawiła się jak zwykle łza wspomnienia i owa refleksja, a teraz zapraszam na „O wszystkim i o niczym”. Jak zwykle będę tu ubolewał nad tym co się powszechnie dzieje.

ETIOPIA W LEGII

Na testy do Legii przyjechał pod koniec sierpnia napastnik Kamal Ibrahim. Zawodnik przez 10 dni będzie trenował z zespołem Młodej Legii po czym okaże się czy zostanie przy Łazienkowskiej. Zwykle nie piszę o Młodej Legii, ale teraz nie mogłem się powstrzymać. Ibrahim urodził się bowiem w Etiopii (posiada również obywatelstwo australijskie – ot, „tolerancyjna Europa”). Przypomniał mi się w związku z tym pewien kawał. Proszę o chwilę ciszy :-). A więc: Wiecie co to jest kod kreskowy? Zdjęcie piłkarskiej reprezentacji Etiopii :-). A tak już bardziej na poważnie: tyle jest w Polsce młodych talentów, a oni ściągają nastolatków z 3 (33?) świata…Kpina.

Drugim, który jest testowany od 21 sierpnia w Legii jest Chorwat Prahić. 23 letni zawodnik jest obrońcą i grał w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. A i tak w Warszawie jest przecież:  

LEGIA CUDZOZIEMSKA…

…a jednak strzelają w niej Polacy. Na 3 mecze ligowe, na 3 zdobyte przez Legię bramki – wszystkie zdobyli Polacy. Kolejno Komorowski, Iwański i Rybus. 

OKUPANT

ITI wygrało proces o używanie ich nazwy na stronie „Koniec ITI”. Nieprawomocnym wyrokiem skazano autorów na grzywnę 50 tysięcy złotych…Pozostaje czekać na rozwój sprawy. ITI go home!

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO LEGII Z OKRĘGÓWKI!

21 sierpnia, czyli dzień po wyjeździe Legionistów do Wrocławia – swój mecz grał CWKS Legia z Ligi Okręgowej. W Brwinowie podejmował miejscowy Naprzód i wygrał 5-3! Informacji z trybun brak, ale na 99% piknik. 

„RADYKAŁY”

Pucharowy mecz PSG – Maccabi Tel Aviv (2-0) obejrzało tylko 8 tysięcy widzów. „Przegląd Sportowy” pisze, że „radykalnym” fanom nie podoba się polityka klubu ze sprzedażą biletów (miejsca wybierane losowo) na czele. „Czyli „radykalnych” jest 30 tysięcy, a te 8 to nieradykalni? A nie, chwileczkę…

”PS” pisze jeszcze, że część kibiców wyjechała na wakacje :-). To ci ciekawe…W Warszawie gdzie ludzie mają mniej kasy na wakacje – w samym środku lata był komplet. No i pamiętamy konflikt kibice Legii- ITI… Też mówili o „grupce radykałów”, a jak z „grupką radykałów” się dogadali to do dzisiaj nie mogą sobie poradzić z dystrybucją kart i rekompensatą ze karnety…Działacze PSG mają zatem jedno wyjście – tak jak ITI – dogadać się z „radykałami”. Bo piłka bez nas jest niczym! Czy to w zimę czy w wakacje.

Kolejny ligowy mecz PSG grał z Bordeaux i po raz pierwszy w tym sezonie Ligue 1 przegrał (1-2). Bordeaux dotychczas zajmował ostatnie miejsce w tabeli.

WYDALANI Z FRANCJI ROMOWIE  

Czas na politykę. „Postępowe” media zastanawiają się czy Sarkoz’y robi dobrze wsadzając NIELEGALNYCH imigrantów – Cyganów w samoloty i odsyłając ich tam gdzie mają obywatelstwo. Taki to mamy dzisiaj politycznie poprawny świat – legalnych, z niewygodnymi poglądami media piętnują, a nielegalnym – w dużej mierze patologii – współczują i pomagają. Mimo, że przestępstwo popełniają w zasadzie na wstępie – przekraczając granicę. Obserwuję to z ciekawością, bo jasnym jest, że jak do władzy dojdą nacjonaliści – podobnych samolotów odleci znacznie więcej. Francuz, którego nie lubię – udowadnia, że jest to możliwe, a media z kolei pokazują, że nie będzie to łatwe. Fuck PC!

TO DOPIERO POCZĄTEK

Jak alarmują ekonomiści – to dopiero początek podwyżek. Od lipca 2013 do czerwca 2015 stawki VAT dobiją już do najwyższych w Europie i będą wynosić 25, 10 i 8 procent. I dobrze. Może jak motłoch dostanie po tym co najbardziej kocha – po kieszeni – to wreszcie się obudzi i ruszy sprzed „Tańca z gwiazdami”.     

Ł.