29.08.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Ponad 6.000 młyn (pojemność Żylety 7.300, zabrakło na nią biletów, odliczam umownie aż 1.300 przypadkowych ludzi) dopingował Legię w meczu z Bełchatowem, ale Wojskowi nie mieli pomysłu na grę. To Bełchatów był zespołem – narodem, a CWKS liberalną sumą jednostek. Ciśnienie na wynik mam ogromne, ale fakt faktem – trzeba dać im trochę czasu. Jak piszę od początku sezonu – są jakieś perspektywy. Teraz przerwa na kadrę, a po niej czekają nas 3 trudne pojedynki. Dwa wyjazdy pod rząd – Ruch (wiemy co zrobił z Wisłą) i trochę łatwiejsze Zagłębie Lubin. Później u siebie Lech Poznań. Teoretycznie łatwiejszy mecz dopiero 2 października – Gdańsk przy Łazienkowskiej. No, ale w tej lidze i przy tej drużynie wszystkie prognozy to tylko czysta zabawa. Zapraszam na „O wszystkim i o niczym”, w którym trochę ciekawostek.

HOKEJOWA LEGIA NIEDŁUGO ZACZYNA SEZON

Hokejowa Legia Warszawa oficjalnie została zgłoszona do rozgrywek I ligi hokeja na lodzie. Sezon 2010/2011 rozpoczynamy 11 września wyjazdem na MKS Sokoły. Pierwszy mecz w Warszawie: 18 września z Polonią Bytom. Dzień później na Torwar II przyjeżdża Orlik Opole. Legia była na obozie na Łotwie gdzie grała mecze kontrolne. Trenują także siatkarze, którzy byli na obozie w Olsztynie i rozegrali tam dwa sparingi. Cały czas nie ma pewnych informacji z sekcji koszykarskiej…Póki co – Legia nie zgłosiła się do rozgrywek II ligi…

10 PAŹDZIERNIKA LEGIA GRA Z DEN HAAG!

Niespodziewanie KP poinformował, że 10 października CWKS Legia Warszawa zagra sparing ze swoimi holenderskimi przyjaciółmi – Den Haag. Jeśli dodać do tego wylosowanie przez Lecha Juventusu Turyn w fazie grupowej LE wychodzi na to, że niedługo sporo integracji z zagranicznymi zgodowiczami. A co do towarzyskich: Legia 4 września gra w Legionowie (będzie przerwa na kadrę w Łodzi), ale fanatycy CWKS wpierają w tym dniu Zagłębie Sosnowiec…

ZAWISZA – WIDZEW

25 sierpnia odbył się mecz w old schoolowym klimacie: Zawisza – Widzew. To, że coś będzie się działo wiedział każdy kto był na finale PP w Bydgoszczy :-). Sądziłem, że niskie płotki będą punktem zapalnym, a tymczasem to głównie gospodarze bili się z psami. Wydział zakazał Zawiszy rozgrywania pięciu meczów z udziałem publiczności, a także wyjazdu zorganizowanych grup kibiców do 30 września. Widzew Łódź ukarano zakazem wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na dwa mecze. Do dalszej rundy awansował Widzew. Niżej zdjęcie z sektora gospodarzy, fani ŁKSu z Włocławka:

27.08.10 „BANDYCI TERRORYZUJĄ LIGĘ” (PRZEGLĄD SPORTOWY), SKANY:

W związku z meczem w Bydgoszczy znowu media dużo mówią o chuliganach. Przejmujecie się? Pieprzyć to, mówili, mówią i będą mówili. Artykuł „Bandyci terroryzują ligę” zahacza też o „rasizm”. A powinien o poziom tej ligi, bo to jest prawdziwy terror.

LOKOMOTIV PLOVDIV VS KOLOROWI

Ciekawostka. Wojna nacjonalistów z lewakami trwa na dobre. Niedawno pisałem o 3 kosach jakie dostał od fana Dynama anarchista z Arsenalu Kijów (16 sierpnia), a tymczasem autonom.pl pisze, że właśnie „antyfaszyści” zabili ukraińskiego patriotę (23 sierpnia). Przenieśmy się jednak do Bułgarii gdzie klimaty są mocno old schoolowe i bardziej nazi. Galeria powie Wam wszystko: http://sportline.bg/gallery/54843/нацисти-млатиха-цигани-на-локомотив-пловдив-литекс . Ekipa, która występuje w roli głównej to Lokomotiv Plovdiv – jak wszystkie liczące się grupy z tego kraju (CSKA Sofia, Levski, Lokomotiv Sofia i inni) mocno upolityczniona.  

Ł.