19.09.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Legia ukarana karą 6 tysiaków za rzucenie petardy podczas wyjazdu do Chorzowa…Ciekawe ile będzie za pasek w Lubinie…skoro za korale było 5 tysięcy? Bawią się garniturki, oj bawią…Tymczasem świetnie pokazały się Karpaty Lwów na meczu z Borussią Dortmund w Lidze Europy. W Grecji awantury, Hajduk jak zwykle dał radę i pokazał, że Bałkany potrafią. Z innej, sportowej beczki – Lech Poznań cieszy się ze sportowego wyniku w Turynie (gdzie obecna delegacja Legii z flagą, oczywiście po stronie gospodarzy) – i trudno się im dziwić. Tymczasem Legia Warszawa po 6 kolejkach Ekstraklasy jest na…14 miejscu w tabeli! ITI cofa regularnie ten klub w rozwoju i prezent od PO w postaci stadionu wcale tego nie zmienia. Po prostu przy ludziach, dla których najważniejsze jest zarabianie pieniędzy i przy okazji zatrudniających takich nieudaczników jak Leszek M. (może jest dobry w czymś innym i Mariusz korzysta?) nie może być inaczej…

NIE BĘDZIE „ŻYDÓW” NA WIDZEWIE?  

Dopiero co zamieściłem w zinie artykuł „Czy dojdzie kiedyś do zderzenia dwóch światów” dotyczący kierunku w jakim zmierzają Stowarzyszenia…Jak się okazało – życie dopisało ciąg dalszy, a oświadczenie kogoś ze Stowarzyszenia Widzewa o cenzurze dopingu zna już chyba każdy…Założyłem sobie kiedyś, że zine ten nie będzie robił z siebie „alfy i omegi” komentującego wydarzenia z całej Polski i będę się tego trzymał. Ale…ale to jest po prostu żenada…I w sumie – wielkiego komentarza nie wymaga.

OŻAROWIANKA OŻARÓW MAZOWIECKI 2-1 CWKS LEGIA WARSZAWA

100 widzów oglądało 18 września 2010 porażkę CWKS Legii w Lidze Okręgowej. W Ożarowie Mazowieckim przegraliśmy 1-2. W tym czasie trochę osób kibicujących Legii na meczu Świt Nowy Dwór – Elbląg (Olimpii 7 dyszek), a także prawie 700 w Lubinie na Ekstraklasie. W sobotę mieli grać hokeiści, ale spotkanie z Polonią Bytom zostało przełożone. 

19.09.10 LEGIA WARSZAWA 6-4 ORLIK OPOLE (HOKEJ)

Hokejowa Legia miała zainaugurować sezon na Torwarze II meczem przeciwko Polonii Bytom. Spotkanie jednak przełożono na inny termin w związku z organizacją Ceremonii Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpijskich na Stadionie Legii znajdującym się naprzeciwko lodowiska. Z tego powodu pierwszym meczem Wojskowych w Warszawie było niedzielne spotkanie z Orlikiem Opole (13:30). Legioniści wygrali 6-4, ale to goście z Opola częściej uderzali na bramkę rywala.

Mecz oglądało tylko 160 kibiców Legii. Bilety na spotkania warszawskich hokeistów kosztują 10 zł. Mimo, że publika była niezbyt liczna – hokeiści po wygranym spotkaniu wykonali „szczupaka” na lodzie – po raz kolejny pokazując jak ważni są dla nich fani.

LEGIA: 31. Strąk, 28. Wardecki, 49. Bułanowski, 61. Rostkowski G., 88. Stajak, 98. Wąsiński, 19. Solon, 11. Nowiński, 24. Bepierszcz, 13. Garbarczyk, 84. Grzesik, 7. Stępski, 23. Floriańczyk, 18. Jabłoński, 10. Grunwald, 21. Rostkowski T.

ORLIK: 2. Szatkowski, 7. Kabelac, 18. Resiak, 25. Zdrojewski, 4. Korzeniowski, 17. Wacławczyk, 48. Kaim, 23. Stopiński, 12. Siwiak, 20. Słowik, 14. Sznotala, 19. Cwykiel, 3. Błaszków, 24. Mackiewicz, 22. Szczurek, 10. Obrał, 9. Waluszek.

BRAMKI: 05:26 Wacławczyk (Zdrojewski, Resiak), 10:01 Wąsiński (Stajak), 10:56 Bepierszcz, 14:17 Wacławczyk (Zdrojewski), 24:42 Rostkowski G. (Bepierszcz), 35:00 Stajak (Bułanowski), 38:55 Korzeniowski, 46:05 Wąsiński (Stajak, Floriańczyk), 55:04 Wąsiński (Stajak), 56:18 Szczurek (Korzeniowski, Stopiński).

WIDZÓW: 160.

KARY: 45-24.

STRZAŁY: 47-61.

HOOLIGAN RZEŹNICZAK

Po meczu w Chorzowie – podobno Jakub Rzeźniczak wyładował swoją frustrację na szatni Ruchu. Naprawdę dałbym duże pieniądze by to zobaczyć :-). Ciekawe czy po damskim w ścianę krzyknął „jeeest kurwa”. Jakby to powiedział Grzelak – „teraz to masz przejebane na Legii”. I miałby rację – płaczący Jakub zapłaci karę finansową. Ponoć po prostu za głupią kartkę…

KARPATY – BORUSSIA

Fajny klimat we Lwowie na meczu Karpaty – Borussia w Lidze Europy. Niemcy pojechali na wschód i mogli poczuć old schoolowy klimat, którego przynajmniej w tej części Niemiec, z której pochodzą – nie uświadczą raczej…Zobaczcie video: http://www.1tv.ru/news/world/161318 , oraz kilka zdjęć:

 

NACJONALISTA.PL OFICJALNYM PATRONEM MEDIALNYM SKŁADU ZDJEDNOCZONY URSYNÓW!

Portal nacjonalista.pl zna chyba każdy – hip hopowy skład Zjednoczony Ursynów myślę, że już większość. 9 października wreszcie wychodzi długo oczekiwana płyta – o czym zapewne będę informował na „DL”. Tymczasem lider składu jeszcze bardziej zacieśnia stosunki z polskimi nacjonalistami. Portal nacjonalista.pl poinformował 18stego września, że został oficjalnym patronem medialnym ZU!

Więcej znajdziecie pod tym adresem internetowym: http://www.nacjonalista.pl/2010/09/18/nacjonalista-pl-oficjalnym-patronem-medialnym-grupy-zjednoczony-ursynow.html .  

PÓŁ ŻARTEM / KĄCIK TOWARZYSKI

Po skończonym 5 letnim związku z jedną kobietą – od nowa trzeba przyzwyczajać się do życia w stadzie. Efekt naczelnego? Póki co mierny – ma obiecane ciasto na najbliższy mecz w Sosnowcu od fanki Zagłębia :-). Fanom „American Pie” dopiszę – nie, nie będzie to szarlotka :-).

PIŁKARZE LEGII…NA MADAGASKAR!  

Być może tam uda się wygrać…trafiając na protestujący akurat zespół. Przeczytajcie sami:

Ł.