7.10.10 JUŻ W NIEDZIELĘ MECZ DLA WOJTKA !!!

Już w najbliższą niedziele niecodzienne wydarzenie przy Łazienkowskiej 3. O godzinie 19:00 w meczu charytatywnym podejmiemy holenderskich przyjaciół z Den Haag. Prócz tego będą miały miejsce występy znanych składów HH: D37 i HG. Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany to pora się ogarnąć i kupić bilet, a najlepiej zaciągnąć ze sobą kilku znajomych, rodzinę, a także miejscowych bandytów gdyż na mecz nie jest wymagana karta kibica :-). Zapraszam na krótką zapowiedź.

PROMOCJA

Mecz charytatywny Legia – Den Haag reklamowany był jako „mecz, którego jeszcze nie było” – i te słowa najlepiej oddają klimat tego spotkania. Dochód ze sparingu przeznaczony jest dla „Wojtka Legii” – ciężko chorego, oddanego Legionisty. Właśnie ten kibic, którego jednym z hobby jest kolekcjonerstwo pamiątek sportowych – zapoczątkował kontakty z naszą holenderską sztamą. Nie tylko dochód z biletów jest dla Wojtka – wokoło całego wydarzenia w Internecie pojawiło się sporo aukcji, w tym możliwość zagrania w niedzielnym sparingu! Powstała specjalna strona meczdlawojtka.pl gdzie w kilku językach można dowiedzieć się szczegółów całej akcji. Na tejże stronie są do pobrania również plakaty, które kleili Legioniści z różnych miejsc Warszawy bądź FC (na przykład akcja FC Nowy Dwór Mazowiecki, o której piszą na swojej stronie). Namawianie kogo się da trwa i wszystko zapowiada, że 10 października będzie nas przy Łazienkowskiej 3 kilkanaście tysięcy.

FC DEN HAAG

FC Den Haag (dziś nazywany ADO Den Haag) powstał w 1905 roku. Występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej Holandii. Ma przydomek „Bociany” – od tego właśnie zwierzęcia widniejącego w herbie FCDH. Barwy klubu są zielono – żółte.

Mimo, iż Den Haag ma jednych z najbardziej znanych kibiców w Holandii – sam klub nie odnosił takich sukcesów jak żydzi z Ajaxu czy dysko muły z Feynoordu. FC zdobył dwa tytuły mistrza Holandii (stare dzieje: 1942, 1943) oraz dwa krajowe Puchary (1968, 1975). Również Europy nasi ziomale nie zwojowali – docierając do ćwierćfinału PZP w 1976 roku.

W 2007 roku kultowy Zuiderpark Stadion został zastąpiony przez nowoczesny Den Haag Stadion, mogący pomieścić 15 000 kibiców. W Internecie krążył słynny filmik jak „Bociany” wyrywały krzesełka z Zuiderpark na pamiątkę…Nowy obiekt nie ma już takiego klimatu, a kibice narzekają na multipleksowość stadionu. Fani z Hagi przyjaźnią się nie tylko z nami, ale również z Juventusem Turyn. Tworzymy więc taki „europejski trójkąt”. W swoim kraju chuligani FCDH mają najgorszą renomę obok Ajaxu, Feynoordu i Utrechtu. Historii zgody Legia – Den Haag się nie podejmę, bo miała ona już naprawdę sporo odsłon.

MECZ

Tak naprawdę chyba nikt nie bierze tego meczu na poważnie, bo wydarzenia na zielonym prostokącie są najmniej istotne. Mało prawdopodobne by skorzystał na nim Maciek Skorża gdyż miał już wiele obozów, sparingów – co z tego wyszło – widzimy w lidze. Liczy się kasa dla Wojtka i atmosfera – wynik może być 10-0, 0-10, co za różnica. Ciśnienie na wynik zacznie się po meczu przyjaźni…15 października jedziemy bowiem na Widzew do Łodzi!

Ł.