18.10.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Na dworze coraz zimniej…Do niedawna nad tym nie rozpaczałem gdyż lubię naszą polską zimę i ciemne wieczory. Za oknem śnieg, ciepła herbata – i teksty dla Was produkuje się jeszcze przyjemniej. To już niedługo…Ale od niedawna pojawił się minus matki zimy. Otóż na ulicach panuje najlepsza damska moda od czasów mych narodzin – moda na legginsy. Tyłki podane jak na tacy – myślę, że pomysłodawca tej mody powinien dostać jakąś nagrodę. A więc mam nadzieję, że wymyśli jakąś zimową wersję i znad śnieżnych zasp nadal wystawać będą nasze kochane, polskie, damskie pośladki :-). Tym całkowicie z dupy (dosłownie) wstępem zapraszam na dzisiejsze „O wszystkim i o niczym”.

REKORD

Relację z meczu Widzew- Legia zamieszczoną na „DL” przeczytało do 18stego października aż 6621 ludzi (statystki widzę w panelu administracyjnym). Jest to tym samym rekord w historii strony, dotychczasowy wynosił około 5 tysięcy czytań (obrzucanie „antyfaszystów” krzesełkami przez ruskich). Co ważne – owe liczby padają bez jakiejkolwiek reklamy z mojej strony. Sami podsyłacie sobie linki…Niedługo będę mógł zanucić za Dixonem: „Już samo przyjście na świat to zajebista satysfakcja gdyż mogę zobaczyć jak szybko się rozrasta – zdobywa miasta, wsie, miasteczka – kultura, która nie potrzebuje reklam!” :-). Dzięki! Właśnie o to mi chodziło – postarać się by jakością nabijać licznik nie zaś milionem postów (w stylu „wbijajcie – sweetaśna stronka”) na wszelkich forach dyskusyjnych…     

TELEWIZJA KŁAMIE

Powróciwszy z Łodzi – tradycyjnie pobrałem na dysk mecz by go w całości obejrzeć. O ja pierdolę! Ale to wszystko w telewizji nudne było…Było pełno transmitowanych spotkań, które nieco oddawały atmosferę meczu na żywo (tzn. pokazywały mniej więcej jak było) – piątkowa transmisja powiedziała nam o prawdziwym obliczu Widzew- Legia baaardzo niewiele…To kolejny dowód na to, że telewizja kłamie. Nawet w transmisjach sportowych :-). 

MIRO RADOVIĆ…

Podczas schodzenia z placu gry podczas meczu Widzew- Legia, Radović odwrócił się do nas, pokazał „eLkę” i poklaskał. Zwracam na to uwagę, bo chyba nie jest to standardowe zachowanie zawodników Legii…Mały gest, a cieszy – większości piłkarzy nie stać nawet na ten mały gest.

„EKSPERCI”

„Jednoznacznym faworytem jest Widzew. Pokazał to w dotychczasowych meczach. Gra bardziej poukładaną piłkę, nie są to może fajerwerki, ale na Legię powinno wystarczyć. Nie wydaje mi się, żeby piłkarze Widzewa przestraszyli się Legii.” – mówił przed świętą wojną „Faktowi” Tomasz Łapiński. Tymczasem bycie „ekspertem” w polskiej lidze to wróżenie z fusów. By można było sensownie wytypować wynik trzeba by mieć piłkarzy, którzy grają na w miarę równym – profesjonalnym – poziomie. Tymczasem Ekstraklasa gra tak jak wiatr zawieje. A tym bardziej – niestety – Legia Skorży. Jakiekolwiek prognozy przed Kielcami (kolejnym meczem Wojskowych) nie mają sensu…

KULTURALNIE

„Miesiąc temu klub podpisał porozumienie ze stowarzyszeniem kibiców Fanatycy Widzewa, które chce wprowadzić program walki o kulturę na stadionach. – Wspólne działania przynoszą już efekty, ale wciąż czeka nas wiele pracy – kończy Cacek.” (GW) – skończy się tak, że komisja ligi postraszy, a stowarzyszenie będzie oddawać kolejny palec. Na szczęście byłem na sektorze gości, a tam są inne priorytety – odpowiedni klimat. Naprawdę jestem z tego cholernie dumny. Bo Legia Warszawa to najlepszy klub. Proste. Warto było protestować i potem ten protest kończyć. Teraz nie mam już żadnych wątpliwości. Do Widzewa – jakieś tam miałem…

ACAB!

Niestety ta sama GW informuje, że zatrzymanych zostało po Widzewie 7 osób i zapowiada kolejne zatrzymania. My zaś czekamy aż wesołki z Komisji Ligi wlepią nam kary za wyjazd do Łodzi.   

16.10.10 LEGIA WARSZAWA 6–9 UNIA OŚWIĘCIM (HOKEJ)

Dzień po piłkarskim hicie Widzew- Legia nastąpił mini hit hokejowy. Legioniści podejmowali na Torwarze II utytułowaną Unię Oświęcim. Niestety nie dali rady słabemu składowi rywali…Po raz kolejny, po meczu z Nowym Targiem – przegraliśmy u siebie. Tym razem w regulaminowym czasie gry. Na trybunie Torwaru II zjawiło się 200 widzów. Legioniści stworzyli niewielki młyn, który dopingował naszych zawodników.

17.10.10 LEGIA WARSZAWA 5-4 NAPRZÓD JANÓW (HOKEJ)

Dzień później „łyżwiarze” podejmowali Naprzód Janów. Po fatalnej porażce z Unią – tym razem Legia umiała się podnieść, odnosząc zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Mecz oglądało 300 widzów. Teraz Legia jedzie na dwa mecze do Sosnowca.  

STRONA FC NOWY DWÓR MAZOWIECKI ZNOWU AKTUALIZOWANA!

Kiedyś pisałem tu recenzje strony internetowej fan clubu Legii z Nowego Dworcu Mazowieckiego. Od obecnej rundy znowu jest ona aktualizowana! I to nie byle jak – fajne merytorycznie relacje, ciekawe zdjęcia (autorskie czy też historyczne) – to wszystko składa się na tą stronkę! Polecam zapisać w ulubionych: http://legiafcndm.dbv.pl/news.php . Dodana jest już galeria z wyjazdu do Izraela.

GOŁY RUSZYŁ ZE STRONĄ

Jeden z byłych publicystów „DL” założył swoją własną stronę. Znajdziecie tam znaną publicystykę Gołego oraz informacje o jego klubie, który nie jest w żaden sposób związany z Legią. Ze względu na publicystykę pozasportową, polecam: http://ostatnia-kohorta.fuckpc.com .  

Ł.