21.10.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM” (+ WSPOMNIENIOWY SKAN).

Co się w tym kraju dzieje…Zobaczcie – nie panuje nacjonalizm (zwany „na salonach” faszyzmem), a jednak ludzie do siebie strzelają i giną politycy…W systemie, który chce się zwać liberalnym! Jaki jest liberalny i propagujący miłość – sami mogliśmy się przekonać nie tylko 19stego października. Tusk każdą mowę wygłasza jak fuhrer, podkreślając, że PiS doprowadza Polskę do przepaści, a teraz jeszcze winy szuka się w Kaczyńskim…Niestety matrix opanował wiele głów, a nasz kochany kraj stoi na skraju przepaści. Po 10 kwietnia jest coraz gorzej – zgodnie z prognozami trzeźwych komentatorów. Na swoje szczęście mamy pasje, które pomogą nam przetrwać ten burdel…Równocześnie namawiam wszystkich do aktywności politycznej. Dobry czas by zacząć i poznać ludzi oraz klimat to 11 listopada 2010. Plac Zamkowy godzina 15:00. A po aferze ze strzelającym czubkiem już mówi się m.in. o cenzurze Internetu…Jak zwykle po dupie dostaną Ci, którzy mają z wojną PO-PiS niewiele wspólnego bądź mają jej dość. PS: Dzisiaj grają europejskie puchary…niestety bez Legii. Za ITI możemy tylko wspominać…na szczęście jest co (kliknij dwa razy w miniaturkę obok).  

W SOBOTĘ MANIFESTACJA

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 odbędzie się legalna manifestacja fanatyków Legii. Dotyczy ona marnotrawienia publicznych pieniędzy. Chodzi o to, że KSP chce pikietować i domagać się nowego stadionu. Fani Legii zbierają się na placu Bankowym o godzinie 16. Manifestacja potrwa od 16:30 do 18:30. Relacja będzie na „DL”. W Warszawie jest tylko Legia!

MAMY LIDERA

Kluby ukarane w sezonie 2010/11 za zachowanie kibiców:

1. Legia Warszawa – 22 000

2. Widzew Łódź – 21 000

3. Lechia Gdańsk – 12 500

4. Lech Poznań – 12 000

5. Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław – 10 000

6. GKS Bełchatów – 7 000

7. Polonia Bytom – 6 000

8. Wisła Kraków – 5 000

Piłkarze są gdzieś w środku tabeli, ale jako wieczna potęga – Legia zawsze gdzieś ma lidera :-). Za Widzew dostaliśmy 10.000 kary – myślałem, że będzie więcej. Jako, że za jedną petardę w Chorzowie wlepili nam 6 tysięcy – należy rozumieć, że mają zniżki dla stałych bywalców :-). Do kary pieniężnej doszedł zakaz wyjazdowy na piątkowy mecz w Kielcach…Warto dodać, że pominięto nam tzw. okrzyki dotyczące pewnego narodu. I słusznie, bo nazywane białego białym nie powinno być, co logiczne – karane :-). 

MACIEK MA CZAS NA IMPREZY

Podczas meczu z Widzewem kontuzji doznał Maciek Rybus. Pewnie podświadomie się cieszy, że ma teraz czas na dyskoteki pod Warszawą. Pomocnik ma pauzować kilka tygodni. I oby jak najdłużej…coraz mniej ludzi może znieść tą twarz.

LEGIA REZYGNUJE…

…z testowanych obcokrajowców. Póki co – z dwóch. Dłużej ma zostać z nami (co najmniej do…dzisiaj) senegalski obrońca Mouhamadou Falla. To chyba ten co go m.in. Warta Poznań nie chciała…Super. 

Tymczasem do pierwszego składu – na Kielce – wrócili Iwański i Wawrzyniak. Ponoć póki co na ławkę. W wyniku kontuzji ukraińskiego bramkarza, a także żenującej dyspozycji Antolovića – w bramce CWKS ujrzymy Wojtka Skabę. I mam nadzieję, że Polak szansę wykorzysta.

WSZECHSTRONNE UTALENTOWANIE

„Większość piłkarzy było wszechstronnie utalentowanych. Nie chwaląc się należałem do tej grupy, która dawała sobie radę w innych dyscyplinach. Przykład? Władek Grotyński, który do czasu miał rekord Polski młodzików w rzucie dyskiem. Dla niego wyprowadzenie piłki ręką i wrzucenie jej na połowę boiska to było małe piwo. To był ewenement, przez co patrzyli na niego, jak na cyborga. Oprócz tego graliśmy w koszykówkę, spędzaliśmy czas na basenie. Mieliśmy mnóstwo kolegów w innych sekcjach. Przykładowo Józek Przybyła, który był skoczkiem z WKS-u Zakopane. Nim na dobre trafili do swoich klubów, spędzili w Warszawie trochę czasu w wojsku. To są koledzy z ośrodka, w którym mieszkaliśmy i wspólnie się żyło. Dalej, pięściarze, lekkoatleci. Oni przychodzili do nas na mecze, my chodziliśmy na ich zawody. Tym bardziej, że wszędzie było blisko. W hokeja zagraliśmy, jako piłkarze z Okęciem, które awansowało do II-ligi. Wygraliśmy z nimi 5-2. Tylko, że oni mieli normalne stroje, a my ganialiśmy po lodzie w dresach i nie mogli nas dogonić, a nam pozostało tylko unikanie kontuzji. Długo mógłbym wymieniać nazwiska kolegów z sekcji kosza, siatkówki, boksu czy kolarstwa”. – mówi Władysław Stachurski w świetnym wywiadzie dla LL! o starych czasach. Teraz sportowcy nie są wszechstronnie utalentowani…Są to „profesjonaliści”, „świetnie prowadzeni” z odnowami, basenami, masażami i innymi gównami. Oczywiście w związku z tym „profesjonalizmem XXI wieku” dostajemy dziś od każdego lanie, a dawna Legia była znaną marką w Europie…No bo „wszechstronne utalentowanie” dzisiejszych piłkarzy Legii polega na zażywaniu zróżnicowanych używek i gwiazdorstwie typu Iwański. Ot – mała różnica.

NO JAK TO?

Zmieńmy tematykę. „Student trzeciego roku i takie występki?” – spytała mnie prokuratorka na ustaleniu miejsca godzinek do odpracowania (za zniszczenie czegoś upamiętniającego komunizm). No tak – zapomniałem. Młodzi i wykształceni z dużych miast to „pełen miłości i zrozumienia” elektorat Donalda Tuska i Napieralskiego… Pozwalający na to by komuna trwała dalej. Czasami ktoś też strzela do opozycji. Oto prawdziwy postęp! A przyjaciołom dziękuję za to, że jak milicja cieszy się, że upierdoliła „chuligana” finansowo to…niech się cieszy dalej :-).

WWW.MARSZNIEPODLEGLOSCI.PL

Na stronie reklamującej manifestację 11 listopada 2010 pojawił się „Komitet poparcia”. Wbrew temu co mówią o marszu jego przeciwnicy – nie boją się dołączać do nas poważne osoby. Szacunek! A my…widzimy się 11.11 o 15:00. Nakręcajcie znajomych! Ma pęknąć tysiaczek (przy czym u lewaków mają ponoć pękać…tyłki). ONR wydał też oświadczenie dotyczące kłamstw TVNu na temat członków marszu. Tak trzymać!

„POCHODNIE KOJARZĄ SIĘ Z FASZYZMEM”…

…a chodzi dokładnie o półrocze Smoleńska i o komentowanie pochodu go upamiętniającego – przez „postępowe” media. Śmierć blisko 100 osób, a także zastrzelenie polityka ze względu m.in. na otwartą nienawiść do PiSu – już się „postępowcom” z faszyzmem nie kojarzy. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śmiechu i inne przytułki dla ludzi bez zasad wolą jednak nękać „faszystów i kiboli” – kto by tam się przejmował niewinnymi wiecami (jaką tam „mową nienawiści”) w wykonaniu Tuska czy Palikota… Wszak to „polscy faszyści” mają trupy na koncie, no nie?   

ANGELA MERKEL O MULTIKULTI

O tym, że w Europie panują antyimigranckie nastroje – pisałem już z 2 lata temu. Jak widać – powolne budzenie się występuje nawet w Niemczech, kraju gdzie o imigrantach mówi się wyjątkowo ostrożnie. Angela Merkel w Poczdamie, na kongresie młodzieżówki swej partii CDU stwierdziła, że „w Niemczech wielokulturowe społeczeństwo zupełnie się nie sprawdziło”. Nawet ktoś taki jak Merkel to głośno mówi…

Prawda jest taka, że gdyby to miało zależeć od ludzi (nie zaś od mediów i terroryzujących polityczną poprawnością organizacji) – polityka imigracyjna byłaby coraz bardziej zaostrzana… Wbrew temu co sądzi Grzybowska z „Gazety Polskiej” – nie tylko naród niemiecki nie chce obcych. Cały Zachód dosyć ma ich na swoich ziemiach. Czas pokaże czy nie jest za późno na interwencję…Mnie martwi jeszcze coś – większość polityków, którzy określają się jako stanowczo walczący z imigracją – wymięknie pod naciskiem wspomnianych lewackich organizacji…Albo wykorzystuje te nastroje – jak wszystkie – do utrzymania stołka. Niestety.

To tyle na dziś. Pozdrowienia. Teksty, opinie, ciekawostki itp. wysyłajcie na drogalegionisty@gmail.com.  

Ł.