31.10.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM” (I FAJNY KLIP KONCERTOWY).

Przez zmianę czasu o godzinę w tył, redakcja „DL” wstała zdziwiona i wyspana :-). A, że dookoła głucha cisza – pstryk w guzik od kompa i czas coś napisać. Polski ruch kibicowski w swojej czystej postaci jeszcze nie zginął…Mimo, iż do pieprzonego Euro zostały tylko niecałe 2 lata. Niedawno Widzew- Legia, teraz Bełchatów – RTS i „tradycyjny” mecz w wykonaniu gospodarzy. Rekordowy 1500 osobowy młyn to nic, leci dużo petard hukowych, innej pirotechniki, a na płocie płonie dywan z barw Widzewa. Takie spontaniczne zachowanie kontrastuje z częścią fanów, którzy gdzieś minęli się z sensem tego wszystkiego. Dofinansowanie do opraw od UE, kulturalny doping, kandydowanie w wyborach z list…SLD (!) to tylko wierzchołek góry lodowej. Oczywiście każdy zna miejsce w szeregu jednych i drugich, ale kibicowanie to coś więcej niż –statystyczny-, pozastadionowy stosunek sił, no nie? Warto też wspomnieć o ciekawych derby Radomia. Zapraszam na „O wszystkim i o niczym”. A relacja z Legia- Górnik będzie później niż zwykle, co związane jest z rodzinnym wyjazdem na 1 listopada.

JESZCZE APROPOS WSTĘPU Z POPRZEDNIEGO „O WSZYSTKIM…”…

…, który jak wiecie dotyczył muzyki w wykonaniu Republiki. Myślicie, że trendem wśród niegrzecznych ludzi jest jedynie słuchanie Popka? Niekoniecznie…Rzućcie okiem chociażby na kultową dla części kibiców & skinhead’s „Mechaniczną pomarańczę”. Alex lał lamusów przy dźwiękach muzyki klasycznej :-). Bo kibol to nie ma być prostak, zamknięty na kulturę…Proste. 

HEJ LEGIO TYLKO ZWYCIĘSTWO…

…i to w zasadzie tyle odnośnie dzisiejszego meczu. Nie mogą tego spierdolić! Dajcie nadzieje, że czasy Urbana minęły…Dwie bramki Kucharczyk i dwie Szałachowski i Legia ma Mistrza Polski!

29.10.10 LEGIA WARSZAWA 0-1 TKH TORUŃ (HOKEJ)

Na hokeju ciekawe rzeczy, jeździ sobie GKS Tychy, który był w Sosnowcu, w Oświęcimiu. W tym ostatnim ochroniarz nie wytrzymał ciśnienia i nieadekwatnie do sytuacji użył gazu. Może w końcu ktoś inny niż kibic beknie za swe czyny? A Legia tkwi tymczasem w pierwszoligowej, szarej rzeczywistości. Nietypowo, bo w piątek o 18:45 Wojskowi podejmowali lidera, któremu kibicują fani TKH Toruń (mimo, iż klub nazywa się oficjalnie jakoś inaczej). Torunianie mają sporą przewagę, a bywało, że ostro gromili rywali. Legia sprawiła niespodziankę na plus przegrywając tylko jedną bramką! I to pod sam koniec spotkania kiedy według niektórych…nowy trener Legii dał ciała. Jaki nowy trener? A no „zamienił stryjek siekierkę na kijek” (czas pokaże), bo Rusek Małkow zamienił się miejscami z Polakiem Stajakiem. Teraz ojciec jednego z lepszych hokeistów CWKS przejął opiekę nad pierwszą drużyną. Debiut – gdyby nie końcówka piątkowego pojedynku – miałby jak marzenie. Minimum jeden punkt dla Legii (za dogrywkę), a może i nawet 3 sprzątnął sprzed nosa Adamovics zdobywając bramkę w 59 minucie i 28 sekundzie. Legia – TKH, 0-1…Legionistów dopingował niewielki młynek wspomagany bębnem.

30.10.10 LEGIA WARSZAWA 8–5 SOKOŁY TORUŃ (HOKEJ)

Na drugi dzień podejmowaliśmy u siebie Sokoły Toruń, czyli juniorów z grodu Kopernika. Legia wygrała 8-5, ale niestety nie spowodowało to radości na twarzach kibiców gdyż dowiedzieliśmy się, iż… przyznano przeciwko nam walkowery dla GKS Katowice i Sielca Sosnowiec! W obu spotkaniach w warszawskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik, Łukasz Bułanowski, który jest młodym hokeistą. Po tym fakcie nasza sytuacja w tabeli stała się wręcz tragiczna…

W ten weekend nie grali koszykarze Legii zwani Zieloni Kanonierzy. Przypominam, że w rozgrywkach siatkarskich nie wystartowała sekcja Legii.  

7.11.10 KONCERT NA 5 LECIE NIEZNANYCH SPRAWCÓW!

7 listopada w Fonobarze (fani rapu będą kojarzyć z koncertową płytą Molesty) odbędzie się koncert z okazji 5lecia legijnej grupy ultras. Zagrają Hemp Gru, Dixon 37, Napalm Grupa, Pewna Pozycja i chyba jeszcze inni. Całkowity dochód z owego koncertu zostanie przekazany dla jednego z kibiców Legii – ciężko chorego Mariego. Przed dzisiejszym meczem z Górnikiem sprzedawane będą bilety na ten koncert (przed wejściem na Żyletę).

O 11 LISTOPADA W „GALERA NEWS”

Jak już wspomniałem – ostatnio ciężko wymienić kto nie reklamuje u siebie marszu 11.11 – i dobrze. Na spotkanie Pucharu Polski pomiędzy ŁKS, a Lechią Gdańsk wyszedł kultowy zine „Galera News” (kilkaset numerów od lat 90tych). Znalazła się w nim reklama manifestacji wraz z informacją. Trzeba przyznać, że w tym roku informowanie ludzi z ulicy idzie nam dobrze. Uliczna elita jest bowiem na stadionach. Bo do kogo dociera lewacka propaganda? Przecież nikt nie wchodzi na portale gejowskie, anarchistyczne i nie czyta „Gazety Wyborczej” :-). Pies ich jebał (chociaż dla niektórych to pewnie przyjemność). Na 11.11 do Warszawy wybierają się kibice z różnych części Polski.  

KATEGORIE C

Dzisiaj jest mało notek, a więc nuta na koniec. W sumie sam nie wiem dlaczego jeszcze na nowej odsłonie strony tego nie umieszczałem. Była Republika, ostatnio recenzja ZU, to teraz czas na coś typowego dla łysych bani. Kategorie C – na żywo w Ruhrpott, kawałek  So sind wir. Pod sceną same zakazane ryje, klimat skinheadowsko- chuligański, dobra nuta. Śmieszna tylko jedna rzecz – gitarzysta w pomarańczowych okularach, a zatem bilans jest dodatni :-). Miłego słuchania…obywatele kategorii C. We are fuckin elite!

Ł.