9.11.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Łyk gorzkiej (jak życie) kawy, której miałem pierwotnie nie pić i można siąść do kolejnego „O wszystkim i o niczym”. Znowu mówi się o Lechu, ale tym razem powinno się mówić o dziwkach z ochrony. Dostali jakiś czas temu nową zabawkę – gaz. My też go poczuliśmy w Łodzi. To ciekawe jakie ci ludzie mają poczucie honoru gdyż bardzo lubią się zza tego gazu napinać. Naprzeciwko siebie mają zazwyczaj chętnych do walki młodych ludzi, ale „bycie kozakiem w kasku i mundurze” to widocznie żadne bycie kozakiem tylko bycie frajerem… Psikają jak głupi, byle tylko nie dopadła ich szlachta z trybun. Niedowartościowani osobnicy, którym nie starczą nawet spore czasami gabaryty…Zwykłe półgłówki, o których pisać powinna „Gazeta Wyborcza” zamiast zajmować się kibicami, będącymi najczęściej ludźmi na poziomie. Z odpowiednim pojęciem honoru i godności. Podniecający szmaty z sekretariatów, „źli gliniarze” z napisem „AT” na plecach i z shotgunem w ręku to zaś ofiary denności durnych amerykańskich seriali policyjnych. I zbyt głupi by uruchomić wyobraźnię, nie wspominając o uruchomieniu odwagi w sektorowym starciu grupa na grupę. Bo „dziwnym trafem” jak chuligani zastaną policjantów bez gazu i strzelb, oglądamy potem filmiki gdy uciekają bądź chowają się w rogu. Być może to jakiś syndrom…chowającego się od małego w rogu – przed tatą milicjantem, z czerwonym pyskiem i pasem? Zero honoru – znęcanie się w przewadze, torturowanie, a w razie oddania zasłaniający się „prawem”. Banda frajerów i tyle. 

6.11.10 POLONIA BYTOM 4-6 LEGIA WARSZAWA (HOKEJ)

Ostatnio nie było dobrych wieści z hokejowej Legii. Nieoczekiwane porażki, a potem jeszcze te dołujące walkowery…Na szczęście drużyna podniosła się i w weekend 6-7.11 wygrała oba mecze wyjazdowe! Polonia Bytom w tym sezonie jest cieniutka, ale zawsze to jakaś firma i poważniej brzmiący rywal niż chociażby niedzielny…Legioniści wygrali w stosunku 6-4.

7.11.10 ORLIK OPOLE 0–3 LEGIA WARSZAWA (HOKEJ)

W niedzielę kolejne zwycięstwo tym razem z Orlikiem w Opolu. CWKS gładko ograł ptasiego rywala w stosunku 3-0. Brawo za ambicję i za to, że hokeiści nie załamali się po ostatnich decyzjach! Kolejne mecze Legii zostały przełożone i teraz gramy dopiero za jakiś czas.

7.11.10 LEGIA WARSZAWA 89–62 AZS UW WARSZAWA (KOSZ)

Od tego meczu „Zieloni Kanonierzy” zmienili nazwę na Legia Warszawa i pod taką nazwą biją się o awans do II ligi! W sobotę Legioniści przy 100 widzach pokonali AZS UW, w którym gra nasz stary zawodnik – Zajączkowski. Zresztą Zając zdobył w nim najwięcej – 17 punktów. Szkoda, że ten niezły gracz musi grać w jakimś tam AZS, a nie pod nazwą z tradycjami…Pamiętam go z wyjazdowego meczu do Gniewkowa jak dziękował trzem kibicom Legii za przyjazd :-). Wracaj, za AZS nikt jeździł nie będzie…  

NOWE MUZEUM OTWARTE

Już jakiś czas temu zostało otwarte nowe Muzeum Legii Warszawa, które oczywiście mieści się na nowym stadionie. I tak jak stadion – prezentuje się nowocześnie. Jeszcze w nim nie byłem, a zatem skończę tą owocną relację :-).  

PSYCHOLOG BŁĘDOWSKI ROBI Z LEGII IZRAEL…AKCJA KAPTUR

Autentyczny cytat z „Ich Legii” (numer 11-26, listopad 2010): „(…) Na monitorze Bogusław Błędowski dostrzega osobę w czarnym kapturze. Zawiadamia o tym pracowników ochrony znajdujących się w pobliżu podejrzanego. Mają go wylegitymować. „Są osoby znane nam z różnego typu zachowań. Na nie zwracamy szczególną uwagę. One są pod stałym nadzorem kamer. Zachowanie ludzi to psychologia. Można po nim wywnioskować, że osobnik ma coś na sumieniu, czy też chce zrobić coś niedozwolonego. To także jest zadanie monitoringu. Dzięki niemu rozpoznajemy 70 procent sprawców przewinień. Bo choćbyśmy mieli najlepsze systemy monitoringu i zabezpieczeń, zawsze coś może umknąć uwadze. Tak jest chociażby na lotniskach w Izraelu, gdzie ten naród jest chroniony najlepiej na świecie. My idziemy w takim kierunku, by nie dochodziło do takich rzeczy, dążymy do doskonałości (…)”.

Jakbym chciał psychologa – to bym poszedł do poradni. Proponuje każdemu kto ma kaptur założyć go na głowę – Bogusław oszaleje. Przez tą chwilę będą go otaczać sami potencjalni mordercy i zamachowcy…A idealnych ludzi –jacy się marzą przy Ł3 Błędowskiemu – to nie chcieli stworzyć w Izraelu tylko w III Rzeszy. I bardziej ten kraj przypomina słynna twierdza warszawska… Że też nie mogą kogoś normalniejszego wziąć na tego dyrektora…Kogoś bez milicyjnej przeszłości i z w miarę zdrową psychiką.  

4.11.10 WZNOWIONE SPOTKANIA

Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović i Tomasz Kiełbowicz spotkali się 4 listopada w klubowym barze na wznowionych po latach spotkaniach kibiców z piłkarzami. Frekwencja raczej nie zachwyciła.

JAŃCZYK TRENUJE Z LEGIĄ

Jakiś czas się o tym plotkowało, a niedawno fakt się potwierdził. Dawid Jańczyk dostał pozwolenie od CSKA Moskwa i trenuje z warszawską Legią. Sprzedany za sporą kasę napastnik kariery w Rosji nie zrobił…Jeśli potrafi jeszcze strzelać bramki i wrócić do wysokiej formy – spoko. Polski napastnik w Legii – jak najbardziej! Powodzenia. Tym bardziej, że powiedział jakiś czas temu na temat plotek, iż w żadnym Lechu grać nie będzie – w Polsce tylko Legia.

KUCHARCZYK KANDYDUJE!

Nasz najlepszy piłkarz ostatnich tygodni – 18sto letni Michał Kucharczyk kandyduje w wyborach w Nowym Dworze Mazowieckim. Urodzony w Warszawie napastnik kompletnie nie interesuje się jednak polityką…Wpisał go na listę burmistrz miasta, który stwierdził, że Michał jest popularny i ma w związku z tym szansę…Oto właśnie demokracja…Kucharczyk startuje z jakiegoś WND- POROZUMIENIE. Dobrze, że nie z SLD jak fani Widzewa…Ja proponuje jednak skupić się na grze w Legii, która całkiem nieźle „politykowi” wychodzi…

KUCHENNE „REWOLUCJE” :-)

W 8 odcinku 2 sezonu niejakich „Kuchennych rewolucji” robionych przez koncern ITI pojawił się ciekawy uczestnik. Oczywiście nie oglądam tego badziewia, ale link do filmu obiegł Internet. Obejrzyjcie sami, od 37 minuty: http://vod.onet.pl/kuchenne-rewolucje,kuchenne-rewolucje,3554,2,6932,odcinek.html . A swoją drogą…gdzie produkują takich wynalazków jak ten, który mówi „Proszę aby Tomek spakował się i wyszedł”? Niestety tego typu cioty stają też na drodze w zwykłych fuchach w związku z czym wielu kibiców szybciej kończy swoje umowy :-).

11.11 – PRZECIWKO KOMUCHOM!

(…)Sprzeciwiamy się szerzeniu tych toksycznych idei i wzywamy do wyrażania ludzkiej solidarności, internacjonalizmu i wolnościowego komunizmu(…) – pisze na swojej stronie Centrum Informacji Anarchistycznej. Jak więc widzicie, 11 listopada spotkamy się być może z kontynuatorami czerwonej tradycji. Różowi, czerwoni – dzięki takim postaciom – nawet nasza propaganda była zbędna. Ludzie sami przyjdą z tym walczyć. 

STRAIGHT EDGE NA LIDZE EUROPEJSKIEJ

Jak macie trochę czasu polecam pogrzebać w necie o tym co oznaczają dwa iksy na rękach fana Karpat Lwów…O ile promocji pewnego bandyty przez Ukraińców – nie popieram – o tyle zdrowego życia – jak najbardziej.

Ł.