LIST CZYTELNIKA: A propos ataku na ambasadę Rosji.

KLPNie mam pojęcia kto podłożył ogień pod ambasadą rosyjską, bo dotarłem tam i widziałem z daleka jak już trwał pożar i biegły psy, ale jest to najbardziej kontrowersyjny moment tegorocznego Marszu Niepodległości. O tym też piszecie. Zgadzam się z poglądem, że nie ma co siać szowinizmu jeśli ktoś gotów jest podchodzić do Ciebie normalnie. Np. stereotyp jest taki, że „Czesi nie lubią Polaków”, a tymczasem wielu z nich (zresztą wrzucałem zdjęcie) hasało ramię w ramię z Polakami na Marszu, zaś podczas kilkudniowego pobytu w kilku czeskich miastach i miasteczkach nie zauważyłem grama niechęci… Innych Czechów kiedyś nocowałem u siebie kilka dni. Jak to „nie lubią”? Tak samo ruski ma swój świat, ale niekoniecznie musi być komunistą i fanem Putina, to absurd… Wińmy rządy, systemy… Za reżimy, za wychowanie takie, a nie inne. No właśnie… ambasada nie należy przecież do szarych ruskich obywateli… Jak się domyślam, Polacy są zaś zirytowani podejściem do nas ruskiego rządu, są też zirytowani tym, że rządzący skamlają przed sąsiadami jak psy. Wielu z nas jest przekonanych, że w 2010 roku zabito nam prezydenta wraz z całą załogą. No i stało się… Gniew ma to do siebie, że po prostu występuje. Najwidoczniej ludzie, którzy byli w okolicy ambasady właśnie tak poskładali sobie fakty. A teraz list…

Ł.

Idiotyzmem było niszczenie ambasady rosyjskiej. To straszny wstyd dla Ruchu Narodowego. Dmowski bez zastanowienia potępiłbym takie zachowanie. Nie rozumiem dlaczego większość osób uważa Rosjan za czerwonych i skąd ta nienawiść wobec nich? Co nam zrobili jako naród? Nie pojedyncze jednostki. Bestię zrobił z nich komunizm. Zarówno my jak i oni odczuliśmy krzywdy komunizmu.

Podczas II WŚ 80% komunistów na wschodzie było żydowskiego pochodzenia. Dlaczego o tym się nie mówi? Polaków w Katyniu mordowali Żydzi, nie Rosjanie. Więc dlaczego mieliby przepraszać za żydowską zbrodnię? Tego samego dnia co nas zabili także dużą liczbę Rosjan. NKWD prawie w całości było żydowskie.

Np. tutaj o Katyniu: http://www.tworca.org/katyn.html . Na temat Żydów w Związku Radzieckim konsultowałem się także ze swoim nauczycielem od historii i drugim od WOSu. Obaj to potwierdzają.

Na „Marszu Rosyjskim” ludzie szli z takim oto banerem (rozpowszechniło się to w necie) http://opolczykpl.files.wordpress.com/2013/11/polacy.jpg?w=595&h=446 . A w dzień ich Marszu kultowy tam Kolovrat legalnie grał koncert i zagrał nawet cover Honoru:

?t=9m35s

Tak na marginesie, jest nawet cała płyta poświęcona polskiemu wokaliście, np. Mitya z Antisystem śpiewający „Za zbrodnie i kary przeciwko Polakom…” itd.

Proponowałbym się opamiętać i nie podsycać nienawiści między nami. To nie wina ludzi tylko rządów. Rosjanie potępiają imperializm Putina.

Czołem!

B.

Cóż… Powierzchownie B. napisał, ale takie są też nastroje u młodych aktywistów przeciwnych jaraniu ambasad. A my nastroje pokazujemy…

Ł.

PS: