4.01.14 VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców do Częstochowy.

Pielgrzymka miniLegii pojechało do Częstochowy około 400 osób. Kilka autokarów i inne środki transportu. Legia  zorganizowała także oprawę, która uświetniła VI Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Ogólną liczbę uczestników opisano jako pięć tysięcy. Kolejne tysiące dowiedzą się o przesłaniu z Jasnej Góry za pomocą video z wydarzeń, dyskusji, a kolejne setki zaniosą to słowo jeszcze dalej w głąb swoich znajomych ze wszystkich klubów w Polsce! Mam dla lewicy kiepskie informacje. To nie żadna propaganda, to nie żaden nawet Ruch Narodowy. To nie żadna „Droga Legionisty” ani inne nacjonalistyczne media. To puls tych ziem, nasza historia powodują, że najzdrowsza tkanka polskiej młodzieży – kibice, ukierunkowuje się patriotycznie i przekazuje patriotyzm czynu kolejnym Polakom! Kazanie księdza Wąsowicza to było GNLS w najczystszej, najgłębszej postaci. Różne płaszczyzny, różne języki… Jeden naród, jedna Ojczyzna! Co bardzo ważne: patologii było w Częstochowie bardzo mało, a ogólnie było bardzo godnie i jestem dzięki Wam wypełniony pozytywną energią! Zapraszam na kilka słów relacji oraz nigdzie niepublikowane zdjęcia i filmiki z różnych miejsc Pielgrzymki (obok montowanie oprawy przez Legię)!

O 12:00 odbyła się msza święta. O sile jej przekazu, już wiele się u nas pisze. W skrócie: rewelacja! Dobre słowa na dobry moment. Szczere i mobilizujące do walki o wartości, które charakteryzowały także naszych przodków.

Kazanie to jeden wielki przekaz: Bóg – Honor – Ojczyzna! Na zwykłych mszach trafiam tego typu kazania, ale to było wzmocnione poczuciem dla kogo się je właśnie wygłasza. Dla potencjalnych wojowników! Ba…, w 90% dla wojowników o te wartości! Tych z czasów PRLu i dla nowego pokolenia… Kolejnego, które dorasta w tych wartościach.

O 13:30 odbył się wykład Leszka Żebrowskiego na temat Powstania Warszawskiego. Dokładniejszą relację na łamach drogalegionisty.pl zdał Wam Atanazy, dodając do tego kilka zdjęć. Bardzo dobra frekwencja i forma znanego historyka… Jeśli ktoś wrzuci wykład do sieci, podlinkuję go – odwiedzajcie naszego twittera!

Po wykładzie prezentacja stowarzyszeń kibiców, na której nie byłem. Oprawa ostatecznie miała miejsce tuż przed 17:00, bo opóźniły ją właśnie te prezentacje.

Z góry wału spuszczona została „sektorówka” z kotwicą Powstańczą, a po jej bokach podniesiono na rurkach napis: „1944-ojców poszli śladem – Potomnym na przykład-2014”.

Jeśli dodać moc tego hasła i setek rac, które potem zapłonęły, do przekazów z wcześniejszej mszy i wykładu Pana Leszka otrzymujemy, jak to ująć… no mega dzień!

To był mega dzień, mega przeżycie duchowe, poczucie wspólnoty, patriotyzmu, polskiego nacjonalizmu, który nie jest żadnym faszyzmem, a m.in. właśnie tym (pamiętajcie: jaki kraj, taki nacjonalizm)! Dawka mocy, wiary, poczucia polskiej misji, poczucia specjalnej misji kibiców w tych czasach. To nas wzmocni, da nam siłę, da nam podstawy by trwać i walczyć!

Kiedy już wracaliśmy do domu, odbyła się „promocja białych wartości czarnym kanałem”, a więc występ Tadka Solo z krakowskiej Firmy (JP!). Widziałem Tadka z Bosskim na żywo, a zatem postanowiliśmy wracać (w domu i tak po 2:00 z powodu pewnych okoliczności :-).

Osobna, nowa relacja i refleksje spod mojej ręki – w papierowej „DL” 17. Jest tego tyle, że mógłbym pisać i pisać, myśli te zbiorę na papier… A teraz zapraszam na nasze, skromne zdjęcia i filmy. Boże Chroń Fanatyków!

PS: Rozdaliśmy za darmo 120 numerów papierowej „DL”! Miłej lektury…

Ł. 

Miejsce:

Jasna Gora

JG

Nasze prezenty dla pielgrzymów:

ulotki

Msza święta:

tlum

barwy

msza szale

Rozwijanie oprawy (przez Legię):

Rozkladanie oprawy

wuja2

wuja

Czekając na oprawę:

pole1

pole2

Oprawa naszymi obiektywami:

piro Jasna Gora

pirotechnika