3.08.14 Avanti Ragazzi – Italia od ulicznej strony! Czyli „DL”20 robi się!

Mediolan15Mimo gorąca, które podpowiada raczej dobrą lekturę gdzieś na ciepłym piasku plaży – zamykam się na kilka godzin dziennie w dusznych czterech ścianach i pracuję nad jubileuszowym, 20stym numerem zina „Droga Legionisty”, który wyjdzie już w sierpniu! W nim jak zwykle 80 stron nowych tekstów, relacje z Dublina i Edynburga, a także masa innych. Właśnie otrzymałem od kibica Legii reportaż z wizyty w Italii. Powstał z tego tekst „Avanti Ragazzi – Italia od ulicznej strony”, który ogarniam od rana i jaram się tym niesamowicie. Korespondent „DL” zwiedzał miasta Włoch nie pod tym kątem, pod którym zwiedzają go zwykli turyści. Dla nas inspiracją jest uliczna polityka, subkultura, która w Italii przybiera bardzo radykalne kształty. Obok zdjęcie z miasta mody – Mediolanu. Skoro taka moda…, to nic tylko się dostosować :-).

A włoska ulica nie ginie, włoska subkultura stale odżywa. 26 lipca 2014 na sparingu Lazio z Perugią obserwowaliśmy kaski, kiboli w chustach i z brechami w łapach…  To ultras z Italii nie mogą doczekać się sezonu 2014/2015, który rusza już pod koniec sierpnia. Włoska uliczna polityka również nigdy nie ma przerwy.

Oto kilka wybranych zdjęć (autor: Wujek Dobra Rada/”DL”). Reportaż i inne fotki w „DL”20. Czekajcie i odłóżcie 13 zł. Zaglądamy tam, gdzie nie zagląda nikt… Śledź drogalegionisty.pl, a nie przegapisz premiery.

Ł.

Rzym:

Rzym36

Livorno:

Livorno21

Livorno16

Mediolan:

Mediolan7

Piombino:

Piombino19

Piombino9