7.08.14 Statystyka opisowa. Mecze Legii do 6 sierpnia 2014!

Herb-LegiiCzas na statystykę opisową z meczów piłkarzy – od początku nowego sezonu do wyjazdowego meczu z Celticem. To, czym charakteryzuje się ten krótki okres to prawdziwa huśtawka nastrojów – od meczów fatalnych po fantastyczne wyeliminowanie 46cio krotnego mistrza Szkocji przez Wojskowych. Żyro i Kucharczyk bohaterami na wyjeździe z Celticem, brzmi niewiarygodnie, ale tak właśnie było. Potem zbliża się mecz z beniaminkiem i trzęsą się brody, heh. Z pewnością sporo jest do poprawienia. Kibicowsko? Jeden zakaz na ligę plus dwa zaliczone wyjazdy zagraniczne na Wyspy Brytyjskie. Przegraliśmy też pierwsze trofeum – mało prestiżowy Superpuchar Polski. Zobaczcie mecz po meczu co się działo…

9.07.14 LEGIA WARSZAWA 2–3 ZAWISZA BYDGOSZCZ (SUPERPUCHAR POLSKI): Inauguracją był pozbawiony prestiżu Superpuchar Polski. Grano na stadionie Mistrza Polski, czyli na Legii. Na trybunach zasiadło jednak 12 tysięcy widzów w tym kilkudziesięciu łamistrajków z Bydgoszczy. Żyleta z kilkoma flagami, dobrym dopingiem i nową pieśnią („Za kibicowski trud, za święte barwy Twe, za ten Syreni Gród, Legio wygraj dzisiaj ten mecz„). Na gnieździe obok Starucha pojawił się bokser – Legionista, Andrzej Fonfara. Piłkarze grający rezerwowym składem przegrali 2-3, co było moim zdaniem błędem norweskiego szkoleniowca.

16.07.14 LEGIA WARSZAWA 1–1 SAINT PATRICKS ATHLETIC (EL. LM): Tylko 10 tysięcy widzów w tym 150 gości. Fatalna gra, która nie zapowiadała sukcesu ze Szkotami ani w 1%…

19.07.14 LEGIA WARSZAWA 0–1 GKS BEŁCHATÓW (EKSTRAKLASA): 8.700 widzów oglądało kompromitację Wojskowych przy Ł3. Gości niecałe 450 osób z dużą flagą i dwoma mniejszymi. Wisiał transparent zachęcający Hadaja do odejścia z Łazienkowskiej. Było to nawiązanie do jego wywiadu, w którym zadeklarował się odejść jeśli będą tego chcieli kibice. Cóż – trzeba szanować mordę i słowa :-).

23.07.14 SAINT PATRICKS ATHLETIC 0–5 LEGIA WARSZAWA (EL. LM): Na szczęście piłkarze zmazali plamę z pierwszego meczu i awansowali pewnie do kolejnej rundy. Stadion pełen – od miejscowych i polskich imigrantów. Ogarniętych Legionistów około 200 osób.

26.07.14 CRACOVIA KRAKÓW 1–3 LEGIA WARSZAWA (EKSTRAKLASA): Niewiele można napisać o meczu, na którym nikogo z Legii nie było. 8.300 widzów – Cracovia z mini oprawą tylko w sektorze gości. W kierunku piłkarzy poleciały hukówki, co było jedynym wartym odnotowania fragmentem spotkania. Piłkarze mimo nie najlepszego początku wygrali w krakowskim „Tesco”. Legia zakaz wyjazdowy.

30.07.14 LEGIA WARSZAWA 4-1 CELTIC GLASGOW (EL. LM): Niewykluczone, że gdybyś postawił przed meczem taki wynik – zamknięto by Cię w psychiatryku. A jednak, pogrom faworyta stał się faktem. Widzów: 23.000, gości tylko 135 (tracą flagi). Doping był bardzo dobry, na wielki plus gwizdy przy posiadaniu piłki przez rywala! Dostało się UEFA oraz Wojtkowi Kowalczykowi, który był kiedyś asem, a teraz jest… kutasem Stanowskiego. Z oprawy – tylko wielka flaga. Wisi przekreślony Che Fujara. Prócz tego kolejny transparent nawołujący Hadaja do odejścia i pozdrowienia do więzienia. Zadebiutowała flaga „Warszawiacy”.

2.08.14 LEGIA WARSZAWA 1-1 GÓRNIK ZABRZE (EKSTRAKLASA): Po euforii nadeszło zejście. 1-1 z Zabrzem u siebie. Obejrzało to 12.300 widzów w tym goście honorowi – Powstańcy Warszawscy, zaproszeni przez Legię! Mogli oni obserwować piękną Kotwicę Powstańczą ułożoną na Żylecie z rac, a także usłyszeć i zaśpiewać z kibicami wszystkie zwrotki hymnu Polski! Górnik Zabrze również wywiesił transparent patriotyczny. KSG (620 osób) wywiesił także transparent „Razem wiele osiągnąć możemy – nie dla pieniędzy ten klub reprezentujemy” i barwę z motywem sXe. Żyleta zaś poganiała dalej Hadaja w podjęciu jego zadeklarowanej decyzji… Racowisku towarzyszyła sektorówka w postaci koszulki meczowej Wojskowych.

6.08.14 CELTIC GLASGOW 0–2 LEGIA WARSZAWA (EL. LM): Mecz w Edynburgu, stadion Celtów zajęty. Do tej dziwności dodajmy brak transmisji telewizyjnej. A niby graliśmy ze znaną firmą „na poziomie”. Widzów 35.000 w tym 500 z Polski i Polacy z Wysp. Gospodarze ze śmieszną oprawą i licznymi flagami lewackimi. Legia wygrywa 2-0 i awansuje do IV rundy kwalifikacji LM. Po drugiej bramce na stadionie zostaje połowa widzów.

Więcej o zagranicznych wyjazdach – w „DL”20…

Statystyka nie zawiera kilku wydarzeń, o których się nie pisze.

Ł.