WYWIAD: Wuem dla „DL” (26.09.14): „daj Boże uratujemy Kubusia”!

Wuem„Radykalna Ofensywa” – ta druga płyta warszawskiego rapera, kojarzonego głównie z tzw. „rapem nacjonalistycznym” – Wuema, niedawno ujrzała światło dzienne. Nie zdążyłem jej jeszcze przesłuchać, bo… nie zdążyłem na zapisy – pierwsza tura rozeszła się błyskawicznie. Postanowiłem za to, jako jeden z patronatów medialnych, porozmawiać z Michałem na temat aktualności – zadałem mu kilka pytań, dłuższe rozmowy nie mają póki co sensu, gdyż z Wuemem przeprowadzałem już wywiady na papierową „DL” oraz „DLA”2. Krótko zatem o najnowszych projektach, o tym dlaczego premiera „RO” była kilka miesięcy szybsza. Dowiecie się też gdzie szukać informacji o kolejnych zapisach.

Ł: Witam. Przedstawiać Cię nie trzeba, bo gadaliśmy nie raz na łamach moich projektów. Napisz więc na dzień dobry dlaczego Twoja druga płyta – „Radykalna Ofensywa” wychodzi już teraz?

W: Witam Cię ponownie kolego i Was drodzy słuchacze. Krótko mówiąc sprawa wygląda w ten sposób: jesteśmy wraz z żoną w stałym kontakcie z rodzicami Kubusia Chrabańskiego i z racji tego, iż dowiedzieliśmy się, że stan zdrowotny Kuby jest coraz gorszy, chemia którą zaoferowało Centrum Zdrowia Dziecka jest ostatnią, którą podadzą mu w Polsce i na tym kończą się ich pomysły na leczenie, postanowiłem pomóc właśnie poprzez wydanie płyty w tym momencie i przekazanie pieniędzy z jej sprzedaży na leczenie Kuby. Trzeba szukać ratunku za granicą i stąd jest ten apel i tak szybkie działanie z moim solowym materiałem. Parę konkretnych osób zadeklarowało pomoc finansową, także mam nadzieję, że nazbieramy trochę tych banknotów i daj Boże uratujemy Kubusia.

Ł: Jakich gości możemy spodziewać się na płycie?

W: Śmietanka warszawskiego podziemia, czyli Pewna Pozycja, Dżambodżet ze Zjednoczonego Ursynowa, Karat Napalm Grupa, Damian WSP, Marcinek 3z oraz Mayon WD. Z poza Powstańczego Miasta zagościł reprezentant Zamościa, czyli WHSP oraz Gaźnik z Sosnowca (pozdrawiam Was wszystkich i dzięki za kozacką współpracę).

Ł: W jaki sposób zainteresowani mogą w tym momencie kupić „Radykalną Ofensywę”? Wiem, że pierwsza tura płyt się już skończyła…

W: W tym momencie zainteresowanym polecam śledzić fan page i wypatrywać info odnośnie kolejnych zapisów, które będą z czasem.

Ł: Ruszył też preorder Semper Invicta. Wychodzi na to, że sporo ostatnio nagrywasz i wszystko leci charytatywnie. Jakie plany po tych dwóch płytach?

W: Zgadza się, trochę było tych nagrywek jeśli chodzi o ten rok. Co do Semper Invicty to będzie to fajny materiał. Myślę, że dawno nie było takiej płyty w tak doborowym towarzystwie. Ja osobiście najbardziej jestem zadowolony z utworu „Wyklęta wiara”, do którego dograł się Lukasyno. Ostatnio byłem z nim w kontakcie i mam nadzieję, że ta współpraca zaowocuje i przyniesie plony w przyszłości, gdyż bardzo szanuję jego muzykę (od czasów WNB po dzień dzisiejszy).

Co dalej? Na pewno lekka przerwa. Muszę zresetować umysł, by później wpadało do niego coraz więcej dobrych pomysłów. Mam już kilka bitów od producentów na kolejny solowy album, który na 100% stworzę, ale póki co nie mam ciśnienia. Celuję w 2016 rok. Życie i tak wszystko zweryfikuje, ale na pewno będzie grała gitara ;-).

Ł.: Powodzenia!

Rozmawiał: Ł. (wrzesień 2014)

Radykalna Ofensywa