WYWIAD: Karat („Polsko – warszawski”) dla „Drogi Legionisty”!

KaratTrener boksu w warszawskiej Legii (również w nowo powstałym Legia Fight Club), zawodnik i raper. Do tego wszedł w tematykę patriotyczną. Nie mogłem zatem odmówić Karatowi z Napalm Grupy bycia jednym z patronatów medialnych jego świeżego krążka. „Polsko-warszawski” to kolejny manifest prosto ze stołecznej ulicy, wypuszczony z Ciemnej Strefy. Zapraszam na krótki wywiad dotyczący płyty, a także na zestaw wszystkich klipów, które powstały w związku z projektem. Krótki m.in. dlatego, że dałem Wam już go poznać na papierówce, a więc skupimy się konkretnie na nowej płycie. Podpytamy też o boks.

Ł: Witaj ponownie na łamach „DL”. Wyszła Twoja nowa płyta. Tytuł wiele mówi o jej klimacie, ale może chciałbyś coś jeszcze dodać o tematyce utworów?

KARAT: Witam serdecznie. Tytuł myślę, że dokładnie oddaje klimat płyty, a także jej tematykę. Na albumie „POLSKO – WARSZAWSKI” nie zabraknie więc utworów patriotycznych, mówiących o miłości do naszej Ojczyzny czy o tym jak politycy i obce organizacje (Unia Europejska!) okupują nasz kraj.

Nie brakuje także odwołań do historii. Przykładem może być chociażby, pewnie znany niektórym, kawałek „Pod krwawą banderą”, który opowiada o Rzezi Wołyńskiej.

Oprócz tego sporo kawałków utrzymanych jest w „starowarszawskim klymacie”. Odwołuje się w nich m.in. do historii mojego miasta, a także do kultury i obyczajów, jakie panowały w Warszawie przed wojną. Nie brakuje także ulicznej tematyki, oraz numerów motywujących i mówiących o trudach życia.

Ł: Może trochę o gościach. Kogo zwrotki usłyszymy na „Polsko – warszawskim” prócz Karata?

K: Na mojej płycie jest masa świetnych gości. Usłyszymy między innymi: Pewna Pozycja, Bonus Rpk, reprezentanci Podziemnego Stylu – Elvis, Elfue, Radar, także Kafar Dixon 37, Ak – 47, Warszawski Desant, Kokot, TWM, Bliźniak PWR i wielu innych!

Ł: Gdzie i za jaki hajs można nabyć oryginał?

K: Płytkę możemy nabyć przez internet zamawiając na mojej stronie: www.polsko-warszawski.pl. Oprócz tego mieszkający w Warszawie mogą kupić moje płyty w kilku sklepach: LUDZIE TEGO MIASTA ul. Popiełuszki 19/21, PATORIOTS ul. Solec 81b lokal A84, BAJZEL SHOP ul. Wileńska 45, HIP-HOPOWA STOLICA (SERUM) ul. Wałbrzyska 11, CH LAND lokal 114, SKATESHOP AK47 ul. Jana Pawła II 45a/38B3. Ewentualnie bezpośrednio ode mnie kontaktując się ze mną przez mojego facebooka – https://www.facebook.com/karatnapalm, lub pisząc na maila: karat@polsko-warszawski.pl .

Ł: Planujesz w najbliższym czasie jakieś koncerty, na których zagrane zostaną kawałki z nowego krążka?

K: W najbliższym czasie planuje sporo koncertów. Już 5 grudnia gramy w Holandii w Venlo. 12 grudnia gram koncert w Opolu. Już zaś następnego dnia, czyli 13 grudnia zagramy koncert premierowy – promujący moją płytę, a także płytę mojego ziomka HDS-a. Koncert odbędzie się w klubie GramOFFon na Woli przy ulicy Chłodnej 35/37. Zapraszam serdecznie na wszystkie te koncerty, szczególnie na ten ostatni, gdzie zamierzam zagrać prawie wszystkie kawałki z mojej najnowszej płyty! Info w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/346362512209826 .

Ł: A jak tam Twój boks? Rozwinęła się kariera trenerska od czasu naszego wywiadu z Napalm Grupą do zina papierowego?

K: Tak rozwinęła się. Od niedawna jestem trenerem w nowym klubie spod szyldu Legii Warszawa – Legia Fight Club. Prowadzę tam zajęcia dla grupy początkującej. Oprócz mnie w klubie treningi bokserskie prowadzą takie postacie jak Bogdan Gajda czy Krzysztof Kosedowski. Na pewno jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i jednocześnie ogromna motywacja do dalszego trenowania!

Ł: Dobra, to by było na tyle – resztę dopowiedzą klipy i promomix. Życzę sukcesu płyty i wychowania wielu dobrych fighterów spod znaku Czarnej eLki!

K: Dziękuje serdecznie. Pozdrawiam czytelników i zapraszam do słuchania mojego albumu!

rozmawiał: Ł. (grudzień 2014)