31.01.15 Na legijnych peryferiach… mecze piłkarzy wodnych (Gliwice)!

Wodna miniPo około miesiącu czasu, kolejna sekcja warszawskiej Legii zawitała do… Gliwic. Tym razem byli to piłkarze wodni, którzy w sobotę 31.01 rozegrali dwa mecze z drużyną z… Bytomia. Pierwszy o 11:30 rano, a drugi wieczorem o 18:30. Tak się złożyło, że do Gliwic mam obecnie całkiem niedaleko, więc plan na sobotni poranek mógł być tylko jeden. Dla mnie i dla kolegów był to debiut na piłce wodnej. Bardzo udany… Żaden z nas nie spodziewał się, że będą tam emocje, a już na pewno, że będą tak duże! Na trybunach było… około 15 osób, także prawdziwy tłum. Wejście za darmo.

Pewnie większość czytelników nie była nigdy oglądać piłki wodnej, więc podam kilka podstawowych zasad: piłkę można mieć tylko w jednej ręce, gra się po 6 + bramkarz, 4×8 minut, z dłuższą pięciominutową przerwą w połowie meczu. Każda drużyna ma 30 sekund na przeprowadzenie akcji i wykonanie rzutu, gdy się nie zmieści w czasie – strata piłki (coś jak gra pasywna w ręczną). Są też kary, faule itp., ale za co i dlaczego to już dokładnie nie ogarnęliśmy.

Legia w tabeli była wyżej od Bytomian, ale to „gospodarze” uzyskali przewagę na początku meczu i utrzymywali ją do samej końcówki. WodnaNasi zawodnicy cały czas gonili wynik, na szczęście skutecznie. Wyrównaliśmy w samej końcówce meczu, a nawet wyszliśmy na prowadzenie jednym punktem! Niestety (lub stety, bo mecz był jeszcze ciekawszy…) przeciwnicy wyrównali i na tablicy pojawił się remis.

W tej dyscyplinie wynik musi być rozstrzygnięty, więc mieliśmy rzuty karne. Seria 5 rzutów karnych mogła się skończyć naszym zwycięstwem. Bramkarz obronił ostatni rzut Bytomian, ale nasz zawodnik również nie trafił. Kolejna seria to już rzuty do pierwszego błędu i trafienia drużyny przeciwnej. Po jakichś 3 dodatkowych kolejkach wygraliśmy!

Debiut na piłce wodnej zdecydowanie udany. Ciekawa dyscyplina, a mecz był bardzo emocjonujący. Wydaje się, że chłopaki naprawdę utożsamiają się z Legią Warszawa, zresztą mogliście ich podziwiać na znanych, ulicznych teledyskach itd. Zdecydowanie polecam, warto się wybrać i wspierać także inne sekcje!