1.03.15 Legia Warszawa 3-0 Podbeskidzie Bielsko Biała (Ekstraklasa).

Legia-PBBDawno nie było relacji ze zwykłego meczu Legii (powód: mój czas, a właściwie jego brak na porządkowanie wszystkiego tak jak dawniej…) – w ramach odkurzenia, zajrzymy sobie na Łazienkowską 3. 1 marca Mistrz Polski podejmował Podbeskidzie, a więc gorszą stronę Bielska. Zawsze mam spinkę, by wygrywali z takimi gównami, bo – właśnie…, są to gówna, które z ligi (w której nie powinno ich być) powinny spaść (i spadną prędzej, czy później) jak najszybciej. Frajerów trzeba golić. Przeciwnik słaby…, lecz po pierwsze nie dla przeciwnika przychodzi się na stadion, a po drugie 1 marca jest dniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Na Żylecie wilkowi zapłonęły oczy… Metaforycznie można rzec – znowu! Znowu współczesne wilki dały tysiącom Polaków (na stadionie, przed telewizorami, przed monitorami komputerów…) lekcję patriotyzmu, przy której śmieszne starania wrogów można o kant dupy potłuc!

Ultrasi Legii nie idą na łatwiznę. Patriotycznych opraw było ostatnio w Polsce tyle, że mogłoby się wydawać, iż „wszystko już było”. Bo i co można pokazać? Biało – czerwone barwy, jakiś transparent, kilka rac i „odklepane”… Nie w Legii Warszawa!

Już samo hasło otwierało serce na nowo… „Żołnierze Wyklęci. Wśród cieniów nocy, w mroku drzew, wezwani na Ojczyzny zew”. Z góry zjechała sektorówka przedstawiająca wilka (kojarzonego powszechnie z NSZ), lecz nie takiego zwykłego wilka zrobionego w 5 minut, a uplecionego z gałęzi, co artystycznie dopełniało hasła na transparencie! Tyle człowiek już opraw Oprawawidział, a przy Łazienkowskiej 3 od nowa… i od nowa doznaje ciarek na ciele. Dzięki! Po bokach tego wszystkiego pojawiło się flagowisko z biało – czerwonych flag, a po wyjściu piłkarzy odpalono pirotechnikę i odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu. Kolejna lekcja!

Na trybunach kibice (ponad 12 tysięcy w tym garstka zgredów z Bielska) grali swój koncert, a na murawie wreszcie nawiązali do nich piłkarze. 3-0…, mam nadzieję, że przyczynimy się do tego, by „drugi Groclin” zagrał w grupie walczącej o pozostanie w lidze. Gdzie oni do mistrzowskiej… Warto dodać, że rywale do Mistrzostwa potracili punkty i CWKS ma 4 punkty przewagi nad Białymstokiem. Będzie dobrze…

Kilka filmików z niedzieli:

Ł.

PS: Koszykarze niestety przegrali w Stargardzie Szczecińskim. Niespodziankę za to sprawili hokeiści, którzy w drugim meczu z Podhalem (równocześnie ostatnim w tym sezonie) wygrali 2-1. Jeśli z legijnym hokejem ma być lepiej, osoby z sekcji powinny myśleć i działać już od dziś…