12.06.15 Dodaj sobie tlenu na nacjonalistycznych imprezach! FOG III!

DTSP ChlopakiZa oknem coraz cieplej, a więc czas na nacjonalistyczne imprezy! Organizatorzy First To Fight skończyli już zbieranie zgłoszeń i niedługo podadzą szczegóły turnieju z 27 czerwca! Tymczasem w dniach 10-12 lipca w miejscowości Kępa (koło Żytna w powiecie radomszczańskim), odbędzie się III edycja największego w Polsce koncertu muzyki tożsamościowej – Festiwalu „Orle Gniazdo”! Jest to przejście na wyższy poziom jeśli chodzi o występy pronacjonalistycznych muzyków, można rzec – „wyjście z podziemi”. Podczas trwającego trzy dni Festiwalu, każdy będzie mógł usłyszeć najpopularniejsze polskie kapele sceny RAC, zespoły Oi!owe, folkowe czy też metalowe. Jak zapewnia organizator: „przegląd sceny nie sprowadzi się do przeglądu konkretnego gatunku muzycznego, lecz raczej do treści, którym od lat liberalne media kładą tamę w przestrzeni publicznej”! Bilet dla jednej osoby to 130 zł + 20 zł miejscówka na namiot, a opcja jednodniowa – 80 zł. Co ważne dla młodych czytelników „DL” – DZIECI I MŁODZIEŻ DO LAT 15 WCHODZĄ ZA DARMO! Czy doczekamy „gigantów” rodem ze starego Jarocina :-)? „DL”/DTSP jest od pierwszej edycji jednym z patronatów medialnych festiwalu!

Jak prezentuje się szczegółowy rozkład jazdy? Będzie melodyjny Oi! w wykonaniu All Bandits, Hippie Raus, Prawego Prostego czy też słowackiej kapeli The Averzia. Pogo porwie publikę w trakcie rockowych występów Obłędu (znanego ze stwarzania świetnej atmosfery na żywo), Slavic Rebirth, Stalaga, Dead Generation. Noridca zagra wiele ballad znanych z ostatnich projektów, a także kilka mocniejszych kawałków, bo przecież taki jest rodowód grupy… Pojawi się LTW i Pozytywka. Po latach reaktywował się Szwadron 97 i jego również zobaczymy! Old schoolowcy z pewnością podejdą do tego występu sentymentalnie.

Zagraniczni goście? Prócz wspomnianych Słowaków – KMVII (kontynuacja Ultima Frontiera) – włoska legenda muzyki tożsamościowej! Na folkowo-rockową nutę zagra węgierski Egeszseges Fejbor, od ponad dwudziestu lat jeden z czołowych wykonawców sceny „bratanków”.

Ale koncerty to nie wszystko! Będziecie mogli wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez grupę od lat zajmującą się organizacją surviwali, czy też zobaczyć pokazy walk drużyny wojów. Można będzie zagrać w piłkę, postrzelać z łuku, wziąć udział w zawodach w przeciąganiu liny.

Pchli Targ również napotkacie w zakamarkach Festiwalu. Nie zabraknie oryginalnych płyt, ubrań, wpinek, flag czy książek związanych z szeroko pojętym klimatem. Odbędą się również prelekcje na interesujące tematy.

To wszystko „w polu” – z dala od blokowisk (kimanie w namiotach) i w specyficznej atmosferze. Ciekawy pomysł na rozpoczęcie wakacyjnych wypadów!

„Podobne festiwale za granicą przyciągają setki, a nawet tysiące uczestników, amatorów dobrej muzyki, chcących spędzić czas w atmosferze zgoła odmiennej od „komercyjnych” imprez. Najbardziej znanym w środowisku narodowym jest Magyar Sziget (Węgierska Wyspa), którego organizacja i dla nas była w pewnym stopniu inspiracją. Silna scena muzyczna i kulturalna, jest fundamentem silnego ruchu społecznego o profilu narodowym. Nie będziemy więc szczędzić trudu i środków żeby nasze Orły rozwinęły skrzydła. Spotkajmy się na Orlim Gnieździe!” – zachęca organizator…

Ł. & FOG

Kontakt: festiwalog@gmail.com

Strona Festiwalu: www.festiwalorlegniazdo.pl

Wersja angielska strony: http://www.festiwalorlegniazdo.pl/en

Plakat: http://www.festiwalorlegniazdo.pl/pl/zobacz-plakat

Facebook: https://www.facebook.com/FestiwalOrleGniazdo

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/379346892245461

Filmik promocyjny:

Relacja I Edycja:

Relacja II Edycja:

Relacja II Edycja (węgierska):