10.10.15 Manifestacja antyimigrancka w Warszawie.

W sobotę odbyła się, kolejna już, manifestacja skierowana przeciwko imigrantom – tym razem w Warszawie. Od rana dopisywała piękna pogoda, więc spodziewaliśmy się sporej frekwencji. Jadąc do stolicy, dowiadujemy się z pewnego reżimowego radia, że miasto ma być sparaliżowane kilkoma demonstracjami tego dnia. Jednak wśród wymienionych próżno było oczekiwać choćby wzmianki o tej antyimigranckiej. Na Placu Defilad meldujemy się ok. 15:30. Jakieś półtora tysiąca ludzi, rozproszonych po okolicy, nie rzucało na kolana. Na szczęście z minuty na minutę uczestników przybywało. Pojawili się także kibice Legii, którzy ze śpiewem na ustach i z dużą flagą od razu skupili na sobie uwagę zebranych już ludzi i oczywiście stróżów bezprawia, których też nie brakowało.

Manifestacja rozpoczęła się kilkoma pogadankami, a następnie uformowano kolumnę, i ruszyliśmy w stronę Placu Zamkowego. Teraz widać było, że z frekwencją nie będzie tragedii, kilka tysięcy głów było na pewno. Dominowali ludzie młodzi, ale trafiały się również osoby w podeszłym wieku. Skandowane są hasła antyimigracyjne i antyislamskie, a także krytykujące politykę rządzących. Cały czas milicja „dba o bezpieczeństwo”, mamy sporą eskortę. Smutni panowie pilnują nawet tak strategiczne miejsca na trasie przemarszu, jak budki z kebabami. Śmiech na sali. Oprócz tego cały czas nad głowami manifestantów lata dron.

Po dotarciu na Plac Zamkowy wygłoszone zostają przemówienia, głos zabrał Marian Kowalski. Na koniec zostaje odśpiewany hymn. Całą akcję można uznać za udaną, mimo niezadowalającej frekwencji, do czego niewątpliwie przyczyniła się zmowa milczenia „polskich” mediów, które kompletnie nie wspominają o fali antyimigracyjnych protestów, która przelewa się przez Polskę.

Nam nie pozostaje nic innego jak kontynuować akcję, już w sobotę, 17 października, kolejna manifestacja – tym razem w Częstochowie, zorganizowana przez tamtejszych AN. Redakcja „DL” też tam będzie. DTSP!

                                                           Antyanarcho

Droga Legionisty Przeciwko Imigracji Warszawa

DTSP Droga Legionisty Przeciwko Imigracji Warszawa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA