9.08.2016 [DL-Vlog-OWiON #1] Projekt „Różnica”!

Autor projektu „Różnica” już w opisie spotkania numer 1 przyznaje, że siedział – przed tym wszystkim – na schodach i kontemplował swoje wyimaginowane cnoty, wyobrażając sobie, że jest… bohaterem ubogich, taką drugą Matką Teresą. To dla mnie bardzo cenne świadectwo, bo pycha atakuje KAŻDEGO z nas. Mam w Jacku Hajnosie dowód, że mimo grzechu, można zrobić ze swoich chęci coś dobrego, finalnie pożytecznego dosłownie dla wszystkich, tylko nie dla Złego. Czy Bóg dopuszcza grzech, aby coś pokazać? Najwidoczniej, wszak historia Judasza to historia Jego ucznia.

Jak widzicie pozwoliłem sobie nagrać kilka scen, powiedzieć kilka słów i zmontować to w typowo zinowy, amatorski sposób. Nie chodzi tu jednak o bycie „vlogerem z kijkiem do selfie, paplającym o dupie Maryny”, tylko o to byście zapoznali się z „Różnicą” i za jednym zamachem: podziękowali twórcy, wsparli bezdomnych, wsparli swoją miłość do głębokiego słowa pisanego oraz do sztuki. Same plusy, same dobre uczynki, także – drodzy czytelnicy – nawet jak byście mieli przez to papierowej „DL”ki nie kupić, co jest przewinieniem ciężkim, inwestujcie w Hajnosa!

A ja – być może – nagram sobie od czasu filmową wersję „O Wszystkim I O Niczym”. Z tym, że raczej będzie tam, jak już mi się będzie chciało przebrać w tą białą czapeczkę i z chaty wyjść, o wszystkim. Jak w „Różnicy”…

ŁG