8.04.17 „O wszystkim i o niczym”.

Dzisiejsze czasy „mają swoje potrzeby” jeśli chodzi o obronę tradycji, dlatego dobre słowo o antychrześcijańskiej, promującej grzech ciężki Unii Europejskiej pozostaje dla mnie brakiem jaj chłopców z Prawa i Sprawiedliwości. Od polityków deklarujących się jako chrześcijanie wymagam głośnego zapoczątkowania europejskiej opozycji wobec antycywilizacji aborcji i gender, a nie puszczania oczka, nawet w ramach rzekomej „taktyki” (jak bronią ich co naiwniejsi wyborcy). Ja wiem, że prawdopodobnie, gdyby opozycja wobec UE była bardzo silna – PiS by ją poparł, bo wreszcie by się to „politycznie opłacało”, ale czy tego oczekujemy od polityków, tak daliśmy sobie zmienić definicję mężów stanu? W sprzyjających warunkach to i w Komorowskim się chęć do składania kwiatów Dmowskiemu pojawiła, ale na ile jest to szczere i na ile stoi za tym patriotyczne serce? Odpowiedź znacie – to zwyczajne cwaniactwo. Polityka jest walką, więc chrześcijanie powinni walczyć m.in. o to, by ktoś kto nazywa zabójstwo zabiegiem medycznym był nazwany bandytą, a jego struktury strukturami zbrodniczymi. Nic z tego – UE zdaje się mieć poparcie obozu rządzącego, który co najwyżej „co nieco by zreformował”, żeby nie było, że całkowicie wspiera postulaty spod niebieskiego parlamentu. Piekła ZSRR, piekła wypaczonej tolerancji się nie reformuje. Z grzechem ciężkim się nie dyskutuje, praktykujący chrześcijanin powinien to wiedzieć, bo naprzeciwko siebie ma inteligentniejszego gracza i go nie przegada. Może go tylko odrzucić i zwalczać.

DYGRESJA…

„Gość Niedzielny”: Polska i Węgry otrzymają na jesieni ultimatum w sprawie przyjęcia uchodźców – napisał we wtorek brytyjski dziennik „The Times”, powołując się na źródła w Unii Europejskiej. Według gazety oba kraje mogą w przypadku odmowy spotkać konsekwencje finansowe.

Nikt nie mówi, by ich zostawiać całkowicie samym sobie, ale co z innymi pomysłami na pomoc tym ludziom? Tak, niekoniecznie u nas.

SPORT / POGOŃ TRWA…

„Kuchy King, Kuchy King, Kuchy King…”, fajnie, że taki chłopak jak Michał Kucharczyk wyrósł na czołowego piłkarza CWKS! Wszyscy czekamy aż uciszy stadion w Poznaniu, gdzie mam nadzieję Lech pożegna się marzeniami o odebraniu nam Mistrzostwa. Wiadomo, do końca jeszcze sporo gier, ale jedna z tych najważniejszych tuż przed nami.

WIARA, SPORT / EDK…

Ekstremalna Droga Krzyżowa, słyszałeś? Ja byłem rok temu, przeszedłem ponad 40 km jednej nocy i przyznam, że wystarczy – akcja dla mnie tylko na raz (w tym momencie poczułem stopy, heh). Ale jeśli nie byłeś – polecam! Niżej wrzucam fotkę z zeszłorocznej wyprawy. Zobaczcie jak człowieka oświeciło od razu…

 

MEDIA / BARDZO TRUDNE SPRAWY…

Gdzie te czasy, kiedy w telewizji siedzieli zamaskowani goście i to nie były przy okazji żadne pajace Ewy Drzyzgi, tylko ludzie nielegalnej sztuki (na zdjęciu Tewu – Śląsk, w studio „Rap Kanciapy”). Było po co VIVĘ oglądać, mogłeś natrafić po szkole na takich jak ty chłopaków zajaranych nielegalnym rękodziełem i mogłeś się zajarać.

Niestety, standardowa przerwa minęła, a czwarta płyta chłopaków nie wyszła. Może kiedyś? Dziś raczej żadni złodzieje (prócz polityków) już nie pojawiają się na wizji, kiedy malują graffiti.

Taka szlachetna bandyterka była, jakby nie patrzeć, dobrym punktem wyjścia do buntu, który dojrzał tak jak miał. Różne są ścieżki, ja ciągle szanuje ulice. A to co dzisiaj jest w mediach to bardzo trudne dla mnie sprawy…

Ale… stara szkoła wciąż na topie we wschodniej Europie. Póki my żyjemy…

 

SERIAL, MUZYKA / KOLEJNY OBRAZ O ANGIELSKIEJ ULICY LAT 70/80-TYCH

Wjeżdża nowy serial z charakterystycznym angielskim akcentem. Wprawdzie nastawiony jest na punków, ale nie brakuje tam ponoć awantur ze skinheadami, policją. Kolejny puzzel dołożony do próby przedstawienia historii subkultury, która jak wiadomo wywodzi się właśnie z Wysp Brytyjskich (skins, hooligans). Mimo, że wydaje się nieco przecukrowany, dla sympatyków muzyki z ulicy jak znalazł. „London Town” (2016) – oficjalny polski zwiastun:

MUZYKA / NIESPODZIANKA…

4 kwietnia Tau zaskoczył fanów utworem skomponowanym z okazji 6 rocznicy podjęcia decyzji o rozpoczęciu nowego życia i nawiązaniu relacji z Bogiem (04.04.2011-04.04.2017). Raper z Kielc lubi kronikować swoje etapy życiowe, to jeden z tych kawałków. A premiera płyty oczywiście przesunięta.

Ostatnio do Tau’a spruł się Borixon z Gangu Albanii, co skomentował Kafar z D37: Nie no pewnie, lepiej dzieciakom wpierdalać w głowy żeby chlały, ćpały i ruchały co popadnie a potem nazywać to tylko muzyką… Fajnie, że reprezentanci typowo ulicznego nurtu czują gdzie jest przesada i granica. U Popków już dawno przekroczona…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… Angela Merkel poświęciła swoje cykliczne wideo-przemówienie zachęceniu imigrantów do zwrócenia uwagi raczej na prowincję kraju, a więc – mówiąc wprost – do osiedlania się na wsiach? W niemieckich miastach zaczyna bowiem brakować miejsca. Zobaczycie, że jeszcze ten nietrudny do przewidzenia scenariusz, o którym pisałem w jednym z rozdziałów „Nienawidzę świata, który mnie nakręca” się sprawdzi…

CYTAT NA KONIEC…

Jeden z bohaterów „Ostatniej Kohorty” Łysiaka: (…) Słyszałem, iż Rzymianie budzą się nie wcześniej niż w południe, bo piją do rana. Tak przechlaliście swoje Imperium. Mamy wiosnę, niedługo lato… Nie przechlejmy naszego imperium…

Trzymajcie się.

ŁG

PS: link, obczajcie też komentarze…