18.04.17 „O wszystkim i o niczym”.

Ksiądz Pawlukiewicz powiedział w jednym ze swoich wykładów, że nie mamy walczyć ze złem, a zmieniać je w dobro. Sam nie wiedział, że mówi głównie o piłkarskich kibolach… Człowiek nie raz spuszczał się sam nad sobą jak to jednej, czy dwóm rodzinom trochę pomógł, a tymczasem kibice Legii regularnie wożą całe magazyny kartonów do potrzebujących ludzi! Fani innych klubów również organizują całą masę konkretnych akcji charytatywnych. Ta stała, konsekwentna praca dla drugiego człowieka (i nie tylko, znane są chociażby akcje dla zwierząt) udowadnia, że na trybunach nie brakuje osób o bardzo pojemnych sercach. Nie tylko mieszczą w nich poświęcenie dla swego klubu (nazywane czasem współczesnym rycerstwem), ale także dla potrzebujących. Przy okazji mijających świąt, warto przypomnieć, że takie inicjatywy mają miejsce… nie tylko od święta. Boże Chroń Fanatyków! Zdjęcie z profilu Legia PamiętaMY.

SPORT / KORONA DLA LEGII…

… taki tytuł chciałem dać po wczorajszym meczu. Oczywiście chodziło o koronę lidera Ekstraklasy. Niestety przed ostatnim wyjazdem na Cracovię, Mistrz Polski traci do Jagielloni jedno oczko. Jako, że bezbramkowy remis z Koroną przy Ł3 miał miejsce w lany poniedziałek, lepiej by było nazwać ten kiepski mecz kubłem zimnej wody po pięknym zwycięstwie na Lechu (LINK DO SKRÓTU, aj… piękno futbolu). Wszyscy grali jakby… bardzo dużo jajek zjedli w ten weekend.

Po dwóch ostatnich meczach, komplecie w Poznaniu i „świątecznej frekwencji” 18 tysięcy na Legia – Korona po raz kolejny do mnie doszło, że to już jest inna Ekstraklasa.

Mam nadzieję, że Legia wygra ligę, tak jak koszykarze, którzy rozpoczęli Play Offy zwycięstwem z Basketem Poznań.

KIBICE / ULTRAS ŁAPIĄ POLITYCZNIE POPRAWNYCH W PUŁAPKĘ ICH GŁUPOTY

Jakoś mi umknęła sytuacja z meczu AIK-Hacken w Szwecji. Jako, że prawo zabrania ultrasom noszenia kominiarek, ubrali oni muzułmańskie nikaby, po czym jak zwykle odpalili pirotechnikę. Pewnie teraz czekają zniecierpliwieni na zakaz noszenia nakryć głowy dla islamskich kobiet. I pewnie się nie doczekają…

 

KIBICE / KRAJOBRAZ MIEJSKI

W sumie dawno nie było żadnych fotek z nadal specyficznego światka kibicowskiego, a zatem może przenieśmy się na Wschód. Spacerek…, zakupy…, porozrywane koszulki chuliganów…

Powiecie: ejże, ejże, katol i kibic? A czemu nie? Wszak katolik to przede wszystkim, po prostu człowiek, który zdobył się na odwagę i stawił czoła tej niewiarygodnej, nie mieszczącej się w głowie myśli, że coś może być od niego mądrzejsze – jak ironizował Chesterton w zbiorze „Moich sześć nawróceń”.

POLITYKA / SYRIA STORY…

Dorzućcie to sobie do kwestii Syrii: LINK. Jak zwykle przyziemność daje nam chlapacza. Ale wiemy z historii jak to zazwyczaj jest – kilka spraw i powodów nakłada się na siebie, interesy istnieją na kilku płaszczyznach. Nie możesz powiedzieć, że ci od interesów zawsze mają rację, a ci od religii nie, bo nie znasz – i żaden człowiek do końca, na 100% nie zna – świata duchowego. A co jeśli to ten „przyziemny od forsy” jest kretynem, bo nie wie, że jest tylko marionetką złego?

WIARA / STOSY, KSIĘŻA, PORNOSY…

Ludzie głupio kłócą się o wiarę, rzekłbym – facebookowo. Przeciwstawiają np. świętom rozpalone stosy. Szukajcie sedna Chrystusa, może znajdziecie. Ci którzy rozpalali widocznie także nie znaleźli, może też głupio szukali. Wszystkiego można głupio szukać i pociągnąć za sobą opinię o całej wspólnocie. Powiedzcie, czy „klub kibica ITI”, gdyby istniał za czasów konfliktu Żyleta – Walter, mógłby być nazywany grupą kibiców Legii? No chyba nie, bo mija się z sednem zasad tych kibiców… Nawet, gdyby klub ich kibicami nazwał, niemiałby z fanami niczego wspólnego. Chrystus nie raz za serce się chwytał patrząc jak interpretują Jego nauki… jestem pewien.

Wracając do krwawych pierwszych wieków. Niewiadomo jakim kanałem Prawda o Chrystusie przedarłaby się do nas, gdyby nie walki z poganami w przeszłości. Może dziś stałoby się odwrotnie? Jak np. w Japonii, czy w Korei, gdzie prześladowano katolickich misjonarzy, a np. w tym ostatnim kraju katolicyzm bardzo szybko się rozwija, wyłącznie miłosiernym kanałem?

Kanał nie zmienia faktu, że prawda jest prawdą.

WIARA, NACJONALIZM / POZA TYM…

Jeśli sugerujesz kolego, że katolicyzm prowadzi do zła (stosów), to do czego prowadzi nacjonalizm bez katolicyzmu? Przykłady z sąsiedztwa same cisną się na usta. Tam gdzie ludzka masa, tam zawsze wkradnie się inteligentniejszy od nas nieprzyjaciel… i to jest jedyna prawda. Nikt nie jest czysty, więc patrz na sedno. Na serce Chrystusa.

MUZYKA / CR – NACJONALISTYCZNY RAPER Z BIELSKA

Jakiś czas temu do sieci trafił klimatyczny klip CR’a „Sprzeciw”, na którym widać nacjonalistów z Radykalnego Południa, a także miejscowych kibiców. Koledzy z 3droga.pl przeprowadzili z nim ciekawy wywiad: LINK . CR oznacza Christus Rex. Jest kilka powodów dla których przyjąłem taki pseudonim. Od zawsze bardzo bliską mi postacią był Leon Degrelle jak i jego ruch, do tego jestem osobą wierzącą, więc nie musiałem się długo nad tym zastanawiać. Super, że gościu łączy wiarę z nowoczesnym nacjonalizmem, a zatem szukaniem przyczyn nędzy szarego człowieka obecnej od początku w klimatach AN. Warto obserwować i wspierać! „DL” z pewnością będzie…

MUZYKA / JEST CZAS POSTU I JEST CZAS ZABAWY…

A więc nowy klip z klimatu sXe HC! Yeah… Nowy tydzień, trzeba na nowo skatować swoje ciało na sali treningowej…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… w Wielkim Tygodniu, na okładce satyrycznego czasopisma niemieckiego pojawiła się hitlerowska swastyka, do której został przybity Chrystus? Ach te zachodnie wesołki…

CYTAT NA KONIEC…

Oto stoimy wszyscy przed batalionową grupą bojową Sojuszu Północnoatlantyckiego na polskiej ziemi. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że na ten moment czekały pokolenia Polaków od końca II wojny światowej, które marzyły o tym, żebyśmy politycznie stali się na powrót członkami sprawiedliwego, solidarnego, demokratycznego i prawdziwie wolnego Zachodu – prezydent Duda podczas oficjalnego powitania batalionowej grupy bojowej NATO, która stacjonuje na Mazurach od końca marca.

Pytanie brzmi – jakie będzie zdanie i marzenia pokolenia przyszłego…?

Dodałbym fragment pewnego felietonu: są na świecie państwa, które mówią, że stoją na straży prawa, a jednocześnie skazują na więzienie Mary Wagner, która jest człowiekiem prawdy i ma odwagę iść do klinik aborcyjnych, żeby błagać kobiety, aby się opamiętały i żeby ocaliły życie, które w nich jest.

Jak to mówi klasyk: Patrz Komu Ufasz!

ŁG

PS: Kibice Zagłębia Sosnowiec po głośnym wyjeździe do Zabrza: LINK. Gratuluję lidera. Teraz czeka Sosnowiczan ważny wyjazd do Grudziądza, na mecz z depczącą im po piętach Olimpią. Powodzenia! Tylko awans!

PPS: