6.05.17 „Niech żyje hutniczy stan”! 60 lat Dumy Bielan!

6 maja o 11:00 odbył się w stolicy mecz, na którym obchodzono 60cio lecie Dumy Bielan. Na trybunach 800 kibiców – rocznica Hutnika, a także dopisała pogoda, słońce wreszcie ostro grzało! Przekrój osób bardzo zróżnicowany, od maluchów, które łapią bakcyla mogąc za darmo obejrzeć mecz i posłuchać pieśni sławiących HKS i CWKS, aż po osoby starsze, które może pamiętają nawet początki powstania klubu z Bielan. Był oczywiście dość liczny młyn Hutnika, a także całe rodziny, które przyszły pooglądać mecz, jak i przygotowane przez gospodarzy oprawy. W przerwie każdy z uczestników otrzymał mały prezent w postaci kalendarza ze znanymi już fankami Hutnika. Zapraszam na krótką relację i garść multimediów od „DL”.

W młynie spory ścisk, co skutkowało dobrym dopingiem i odpowiednią atmosferą w związku z okrągłą rocznicą. W pierwszej połowie oprawa z transem „Niech żyje nam hutniczy stan” + piro w postaci świec dymnych w barwach HKS i z dodatkiem kilku petard.

W drugiej połowie ponownie na płocie pojawił się trans, tym razem z napisem „Strażnicy północy stolicy”, a do niego duża ilość rac i świec dymnych. Przy okazji dużej frekwencji na płocie miały okazję przewietrzyć się flagi, w tym np. „Chłopcy z Bielan ’90”. Wisiał też transparent „Narew nigdy nie zginie!”, a kibice Narwii byli obecni na trybunach.

Wynik niestety rozczarował, bo Bug wygrał 3-2, co stawia Hutnik w sytuacji walki o utrzymanie. Ozdobą meczu była bramka na 2-3 dla Hutnika, strzelona z przewrotki.