16.07.17 „O wszystkim i o niczym”.

Nowy sezon europejskich pucharów i Ekstraklasy, hazardzista roku Łukasz Grower wraca do gry. Stawka 2 zł (wariat!), postawione wszystkie możliwe mecze, co zmniejsza rachunek prawdopodobieństwa niemal do zera, ale iluzoryczna wygrana jest całkiem sensowna… yeah, są emocje! Cieszę się, że jest chociaż jeden nałóg, w który w życiu nie wpadłem, heh. Za duża sknera ze mnie. Nie szczędzę za to czasu na pisanie, bo to bezcenne, więc znowu widzimy się w „O wszystkim i o niczym”. Taka rozkmina na początek. Życzliwy Ci człowiek będzie chciał wyciągnąć z Ciebie wszystko to, co najlepsze. Będzie potrafił Cię skrytykować, ale wyciągnie plusy, zaznaczy coś, co było dobre i na czym można dalej pracować. Parówa, która ma do Ciebie problem – będzie jedynie wskazywała złe strony, czekała na potknięcia niczym Żyd na hajs z kamienicy. Nie przejmujcie się parówami, nie żyjecie po to, by je zaspokoić. Zresztą – nie da się, bo nie chodzi o to, że Ty jesteś słaby, tylko oni to pieprzeni aferzyści. Róbmy swoje.

12.07.17 IFK MARIEHAMN (FINLANDIA) 0–3 LEGIA WARSZAWA (2 RUNDA ELIMINACJI LM)

Zrobili swoje i tyle. To, że chcielibyśmy polot i finezję jest oczywiste, lecz nierealne – forma przyjdzie w dalszej części sezonu. Dominację Legii oglądało niemal 1700 widzów w tym 200 gości.

SPORT / WZMOCNIENI PORTUGALCZYKIEM I ALBAŃCZYKIEM

Hildeberto Pereira jest wszechstronnym zawodnikiem – może grać na prawej obronie, skrzydle, w środku pola, a nawet w ataku – piszą na legionisci.com. Zastanawiam się, czy w chwili kryzysowej może również być trenerem, lub prać stroje, heh…? A tak na poważnie – czas pokaże…

W dniu wyjazdu do Finlandii kontrakt (3 lata) z CWKS podpisał też 26-letni Albańczyk (środkowy napastnik), który ostatnio występował w FC Zurich – Armando Sadiku.

IDEE / GLOBALNE OGŁUPIENIE

Z tego co wiem to nie globalne ocieplenie było odpowiedzialne za molestowanie kobiet w Sylwestra, ale Niemcy tworzą nowe definicje nie od dziś. Jak na rasę panów przystało, pamięć mają krótką, a zamiast „na plucie stwierdzać, że pada” – na gwałty, islamskie dzielnice stwierdzają: zagrożeniem zachodniej cywilizacji jest globalne ocieplenie. To się dopiero nazywa być alternatywnym…

Paryżanie zaś mają aplikację na telefon ostrzegającą przed miejscami niebezpiecznymi, w których islamskie kasty prowadzą życie wg szariatu (źródło: „wSieci” – Andrzej Rafał Potocki). Kurcze, a aplikacje ostrzegające o globalnym ociepleniu nie są potrzebne turystom?

Tymczasem we Włoszech z bezczelnością imigrantów radzą sobie np. za pomocą kijów basebollowych i… do krykieta (tu wskakuje błyszczący napis „nowość”). Niżej sytuacja z Palermo, gdzie imigranci mieli zaczepiać zbyt młode dziewczynki pod szkołą. Ktoś biega, ktoś ucieka… #globalne_ocieplenie

KSIĄŻKA / CO MĄDRZEJSI Z DRUGIEJ STRONY BARYKADY NIE IDĄ W ZAPARTE?

Hege Storhaug, norweska feministka, obrończyni praw człowieka, ateistka wydała książkę… „Islam. Jedenasta plaga”! Jak zapewnia jeden z recenzentów, wcale nie „prawicowych”, jest ona kijem w szprychy włożonym współczesnej lewicy, bo podkreśla z takiej nietypowej pozycji, że kryzys imigrancki nie jest okazją do ubogacania kulturowego, a raczej ponurą wizją nowego totalitaryzmu.

No bo – kurna – trudno nie zauważyć… #wyzysk_kobiet? #globalne_ocieplenie?

MUZYKA / ANASTASIS!

Katolska muzyka kojarzy się ostatnio z gośćmi wyciągającymi rączkę do góry i cukierkowymi śpiewami o miłosierdziu, ale to oczywiście tylko część prawdy. Od 1998 roku istnieje np. zespół Anastasis. Nu-metal, czasem nawet hardcore – byłem kiedyś na ich koncercie i czułem się jak podczas oglądania występu Moshpit, heh. Anastasis to nie tylko hardcorowe, metalowe zajawki, ale także zwyczajny rock – nie jestem specem, ale wiele dźwięków można było odnaleźć na ich występie. Zresztą sprawdźcie sami – i to koniecznie… Za jakiś czas więcej o nich.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… w Grecji śmieją się z Olympiakosu, że zostawia flagi w klubie? Ultrasi zabierają je tam do domów, jak kiedyś w Polsce. Ostatnio Panathinaikos wyczaił typa z AEKu na swoim sektorze, gdy zapewne obczajał kto zabiera flagi do domu. Nagle zadzwonił mu telefon i wyświetliło się typowi w młynie koniczynek… wielkie żółte, charakterystyczne logo AEku :-). Trudno było go nie zauważyć sąsiadom… Źródło: relacja z meczu Panathinaikos – Pireus (19 marca 2017, „TMK+”).

CYTAT NA KONIEC…

Gosc.pl: Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin poparł lansowaną przez byłego premiera Włoch Matteo Renziego propozycję rozwiązania kryzysu uchodźców. Lider partii demokratycznej uważa, że potencjalnym kandydatom na emigrantów należy pomóc w ich własnych krajach, aby nie musieli ich opuszczać. Coś tam plumkają, plumkają, ale potrzeba kroków, nie gadek…

ŁG

PS: Czy kluby piłkarskie powinny więc być neutralne politycznie? Faktem jest, że nie są, co więcej, nie istnieje powód, żeby były. Czytaj całość: LINK.