21.07.17 „O wszystkim i o niczym”.

Nagle na Marszu Niepodległości, w którym uczestniczyło dotychczas kilkaset osób, pojawiła się ekipa Legii i walczyła z lewakami. Pamiętacie? Taka była potrzeba czasu i duch tej potrzeby, który przeszył wszystkich wzdłuż i wszerz. Obecnie trwa tragikomiczna przepychanka PiS-opozycja, a niektórym marzy się „postraszenie kibicami”, by załatwiać swoje sprawy. Sprawy niskiego poziomu, które może są dobre dla redaktorów Lisów i innych walczących o wpływy, ale nie dla kibiców. Całe szczęście środowisko nie daje się w to wciągnąć, chociaż na moje i tak jest ostatnio zbyt naiwne. W każdym razie, jeśli chodzi o patriotyzm i nacjonalizm, kibice pojawią się ponownie wtedy, gdy… duch czasów ponownie będzie taki, że nikt nie będzie miał wątpliwości, że „już czas się wychylić”. Ponownie! Jak się jest patriotą – po prostu się to czuje. Wcześniej żadne facebooki i twittery nie są w stanie spowodować wykorzystania kibiców przez władzę. Prawdziwych kibiców!

DYGRESJA, SPORT / WYRZUTY SUMIENIA

Ciągnąc dygresję z poprzedniego wstępu „O wszystkim i o niczym”, bardziej w klimatach jesieni niż lata, ale my tu w Polsce nie mamy długo ciepło.

„Zobacz – on był dobry, ale teraz jest cienki” + ten niepotrafiący się schować uśmieszek! „Spójrz – leży na deskach, taki niby kozak”! Wielu tak mówi, jakby nie będąc w pełni świadomym, że samemu jest jedynie jednym z milionów obserwatorów/komentatorów, którzy nigdy nie odważyli się gdzieś wychylić.

Ten znokautowany, ten zdegradowany… ok., ale zanim zdarzył się upadek, ten „przegrany” miał odwagę zmierzyć się z całą masą małych i dużych demonów, słabości, wątpliwości, wyjść przed szereg, podjąć rękawicę… I tak jest znacznie wyżej niż Ty!

Nie raz popełniam ten błąd jako kibic piłkarski, idący na stadion (także) ponarzekać na swoich piłkarzy, ale jak ostatnio zagrałem sobie (po latach przerwy) w piłkę na dużym boisku…, zacząłem szanować ich przygotowanie fizyczne. Po prostu lubimy pierdolić na innych, oceniać ich – najlepiej z wygodnych pozycji. Dlatego o ostatnim zimnym prysznicu w środku lata delikatnie…

22.708 w tym 1102 gości oglądało porażkę Legii w Zabrzu. Jest początek sezonu, nie ma co wyciągać pochopnych wniosków, pozostaje mieć nadzieję, że z tej lipy wyciągną pożyteczny wniosek, że nikt się przed nimi nie położy i z Mistrzem Polski zawsze będzie chciał za wszelką cenę i z ogromną determinacją wygrać. Jest i pozytyw – Nagy, który grał naprawdę dobrze i coś z tego chłopaka jeszcze będzie…

Co zrobili z Finami – każdy widział (15.829 widzów w tym 28 gości), a Szymański wręcz wyrywa się, by błyszczeć w stołecznym zespole! Czekamy na Koronę… A docelowo na podwójną koronę…

SPORT / ITALIANO…

Czekamy też tak naprawdę na wyłonienie się podstawowej jedenastki, bo ciągle są zmiany, dochodzą też nowi gracze. Kontrakt podpisał wychowanek Juventusu, Cristian Pasquato.

MUZYKA / NASZE VIDEO Z FOG V

Jakości nagrania może i nie ma…, ale jest klimat, heh. DTSP! Skini bujający się w rytm rapu (Bujaka) to nadal dość egzotyczny widok…

MUZYKA / NOWY WYWIAD Z TAU W TV REPUBLIKA NA YOUTUBE!

Jeszcze z innej beczki. Część 1 tego wywiadu na YouTube, reszta też jest na kanale stacji. Piotrek o muzyce, o jej wpływie na ludzi i kilku innych sprawach. Jak zwykle w przypadku Tau – polecam, gratulując przy okazji bardzo dobrej sprzedaży ostatniej płyty. Słowo się szerzy! Warto podkreślić to, co Tau wie o  muzyce. Samo zrymowanie „kilku dobrych poglądów” nie czyni muzyki dobrą. Wybredny jestem słuchacz…, zresztą wiecie to po moich recenzjach kolegów z ZU, czy Wuema. Jest pewna różnica w jakości i ja tej jakości wymagam, aby coś zapętlać w odtwarzaczu. Z wywiadu dowiadujemy się też, że kawałek „Sztuka wyboru” będzie promował film o Maksymilianie Kolbe, który po wakacjach wchodzi do kin!

Co do muzyki, w której nie brakuje Boga, polecam wywiad z Anastasis – przedstawicielem ostrzejszych brzmień, który wrzuciłem na „DL”! Rozmawiamy akurat w momencie, gdy Chester Bennington z Linkin Park popełnił samobójstwo!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… Fiodor Dostojewski był przeciwnikiem idei lewicowych i liberalnych, za które potępiał Zachód? Warto sięgnąć po literaturę ze Wschodu i nie dać się nabrać, że to koniecznie „złe myśli okupanta”… Recenzja „Braci Karamazow” właśnie pojawiła się na „DL”!

CYTAT NA KONIEC…

(…) Jego zdaniem możliwe będzie uchronienie Europy przed napływem imigrantów, jeśli UE zbuduje agencję ochrony granic i będzie ona efektywnie strzegła kontynentu (…) – wczytajcie się jaka bezsilność Europy w sprawie uchodźców wypływa m.in. z tego artykułu: LINK. Co z tego, że „Trump powiedział w Warszawie o potrzebie walki o cywilizację”, skoro europejscy politycy są jak dzieci we mgle? Zajęci bzdurami, którymi interesować się i w które wchodzić uwłacza inteligencji białego człowieka…?

Memy, sremy… Wolę Dostojewskiego i wakacje. A gdy w powietrzu pojawi się ponownie duch odpowiedniego czasu – odpowiednie miejsce, czyli ulicę…

Pozdrowienia, czytelnicy!

ŁG

PS: Fotka z legionisci.com, ostatni mecz: