22.07.17 RECENZJE: „FOG – Wydanie Jubileuszowe” (muzyka, 2017).

Z okazji pięciolecia FOG, ukazała się składanka „Festiwal Orle Gniazdo – Wydanie Jubileuszowe”. Cd miało premierę podczas trwania imprezy w Kępie, można je było zakupić, dorzucając się tym samym do pokrycia kosztów tegorocznej edycji i ewentualnej następnej. Na płycie znalazły się znane i lubiane zespoły z tożsamościowego podwórka, plus kilka nieznanych, przynajmniej dla mnie, nazw. Lwia część krążka to klimaty rockowe w różnych odcieniach, od ballad po hardcore, ale znalazło się miejsce także dla reprezentantów klimatu hip hop. Prócz znanych szlagierów, na składaku znalazły się premierowe utwory – m.in. „Avanti ragazzi di Buda” (Pozytywka!), czy „Serce i kotwice” Irydiona, który zaskoczył na plus tym lekkim, wesołym, utrzymanym w klimacie szant, kawałkiem.

Ogólnie, o dziwo, to głównie balladowe utwory podnoszą wartość tego wydawnictwa, chociażby znana ze współpracy z LTW, Heroica („Łączka pamięta”). Czas trwania płyty to prawie 74 minuty, zaprezentowało się 20stu artystów, więc jest w czym wybierać.

Całość wydana w digipacku, okładkę zdobi motyw znany z tegorocznej koszulki.

Jeżeli chcecie wesprzeć organizację kolejnej edycji FOG, śmiało sięgajcie po ten krążek. Widziałem, że jest do kupienia na aledrogo: LINK. Możecie też zapytać u organizatorów: festiwalog@gmail.com.

Wspierajcie Orle Gniazdo!

Antyanarcho