1.08.17 „O wszystkim i o niczym”.

„Czemu stoisz z tym niby złotym sygnetem przy szosie i wciskasz go zatrzymanym autom z naiwniakami pod pretekstem braku gotówki na benzynę? Przecież możesz być championem! Możesz piąć się w górę korporacyjnej hierarchii! Łap swoją szansę!”. Czy tak będzie wyglądać rzymska akcja wysyłania do Cyganów… trenerów personalnych w celu zmobilizowania ich do roboty? Czego to nie wymyślą demoliberałowie… Gdzie nie wcisną się trenerzy personalni… W każdym razie władze Rzymu serio mają posłać specjalistów od motywacji do sypiących się baraków. Kto wie… może zmobilizuje to ojca z kilkuletnim dzieckiem chociażby do nauczenia się nowych melodii, bo te grane w tramwajach doprowadzają mnie do skrajnych myśli typu: albo ja, albo oni – przez okno… A tak na poważnie – by coś w nich zmienić, trzeba by zanegować całą ich tradycję. Znaleźć powód, dla którego rodzice nie będą w tak paskudny sposób wychowywać swych dzieci – wychowywać na żebraków. Już widzę jak postępowy „coach” zawróci Wisłę kijem…

DYGRESJA…

Cały czas można zamawiać „Dziennik odsuwania gałęzi” (LINK) – zostało jeszcze dużo sztuk, chyba opuściłem się w pisaniu. Rozdaję więc.

Dałem sztukę pewnemu księdzu, podczas dłuższej spowiedzi oko w oko. Najpierw opowiedziałem mu swoją historię i dałem tego zina. Potem mówiłem grzechy. Gdzieś pomiędzy grzechami przeczytał pod nosem tytuł jednego z rozdziałów (cały czas kartkował…). Już zaczął czytać…, podczas spowiedzi…

Oby chociaż Bóg Growera słuchał, heh.

POLITYKA / STRACH

Różni prawicowi publicyści, jak Wildstein, czy Karnowski, dziwią się wiadomemu ruchowi Dudy. Tymczasem, tak jak ze sprawą aborcji, Unii itd., czołowym politykom po prostu brak jaj na prawdziwe działanie, a nawet jeśli ktoś jaja ma, to w demokracji ktoś mu je „w odpowiednim momencie” podetnie. Jak i całej europejskiej tzw. mainstreamowej prawicy.

IMIGRACJA / „ŻYJEMY NA PASKU”

Europa „żyje na pasku”.

Na pasku serwisów informacyjnych. Ktoś leci na wakacje do Francji – rodzina „na pasku”, czy oby znowu się tam ktoś nie wysadził, lub nie zagrał w „GTA” na żywo. Wybierasz się do Berlina, Hamburga? Powiedz mamusi jakie paski ma sprawdzać, bo w nowym lepszym świecie trzeba czasem stawić się na identyfikację zwłok.

Europa wie – bo sama na pasku wisi…

POLITYKA, MEDIA / TO NIE PRZEZ SŁOŃCE…

Pani z TVNu uczyła Polaków o Powstaniu Warszawskim, a miałem wątpliwą okazję ujrzeć to przy wakacyjnym śniadaniu w szerszym gronie.

Miałem zatem okazję publicznie się zdenerwować, bo pani TVNowska rzucała tekstami w stylu „młodzi ludzie nie maja pojęcia, co krzyczą”. Skąd wiesz, waćpanno od rozmów o szkodliwości margaryny i innej piłce plażowej (kto to, kurna, ogląda…)? A ci od „obrony demokracji” to niby wiedzą? No co ja mówię… Przecież nawet światowy „Bono z U2” broni demokracji w Polsce! Mówi (podczas koncertu w Amsterdamie) Naszym braciom i siostrom zabiera się wolność (!). Nie no… dzięki Bono za interwencję! Weźcie mu, kurna, podeślijcie jakiś ambulans. I do „śniadaniówek” też…

Holandia i TVN to naprawdę próbka najwyższych wolnościowych standardów europejskich, heh. Podziękuję. Za TVN w knajpach też…

WIARA, A.C.A.B. / STOP BAZOM USA!  

Południowo (!) koreański ksiądz – Bartłomiej Man Jung-hyun sprzeciwia się obecności wojsk USA w Korei. Zaangażowanie Amerykanów w swoim kraju duchowny określa mianem okupacji. Tymczasem policja – w tym „wolnym kraju” – wtargnęła na Mszę Świętą i zaczęła bić wiernych oraz tego właśnie kapłana, który upadł wraz z Najświętszym Sakramentem. Koreańska policja oczywiście się nie przyznaje… O co konkretnie chodziło mundurowym?

W każdym razie są to zbrodnie w niby „cywilizowanym świecie”, w którym rządzi uzbrojony wykonawca rozkazów (matka historia na to: też mi nowość…).

Źródła: deon.pl/globalvoices.org/ucanews.com/aleteia.org.

MUZYKA / NOWY KLIP BRONSONA Z CASA POUND ITALIA!

„Quelli Come Noi”, a więc „Ludzie tacy jak my”! Wrzucone do sieci 27 lipca. Zobaczcie… oni mieli u siebie faszyzm, też (jak u nas, niestety) starsi aktywiści mogliby pójść w stylówkę „poważny wojskowy”, lub „garniaczek + płaszcz”, a jednak dziady z brodami (w tym z siwymi) doskonale odnajdują się w XXI wiecznym nacjonalizmie. I nie mówię, że nacjonaliści w garniturach i w moro nie są potrzebni, ale… proporcje. CasaPound ma też partię polityczną, też są w telewizji!

Aj, szkoda gadać… Lepiej słuchać.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… część uchodźców zmuszana jest biciem do wykupienia podróży do Europy? Inaczej przemytnicy straciliby biznes. Owi przemytnicy wsadzają murzynów na prowizoryczne łajby, bo mają oni dopłynąć jedynie kawałek, gdzie… przechwycą ich „ratownicy” (zwolennicy otwartych granic) z Włoch, Francji i Niemiec. Kolejną relację, po której włosy stają dęba (mimo żem łysy) publikuje aktualny numer „wSieci” (Aleksandra Rybińska, s 106-108).

Że ci bogaci ludzie nie mają żadnej refleksji nad sobą i nad przyszłością naszego kontynentu…, a jak się okazuje również nad losem „ratowanych” przez siebie ciemnoskórych.

Głupota na szczęście nie pozostaje bez odpowiedzi, np. LINK.

CYTAT NA KONIEC…

Cytat z rap kawałka: Mam lojalność, mam królewskość w moim DNA, Dlatego właśnie mówię, że hip-hop uczynił więcej szkody młodym Afroamerykanom, niż rasizm w ostatnich latach – Kendrick Lamar – „DNA”, luźne tłumaczenie, ale trudno nie przyznać mu racji.

ŁG