14.09.17 „O wszystkim i o niczym”.

Ostatnio kibice Legii zdecydowanie odcięli się od koszernej szmiry, którą zafundował widzom „Teatr żydowski”. Wystarczy wspomnieć co „Gówno Prawda” pisze o spektaklu Michała Buszewicza i Sebastiana Krysiaka: aktorzy (część mająca żydowskie pochodzenie) spotykali się z kibicami i rozmawiali – o antysemityzmie, byciu razem, żydostwie, trybunach, racach, oprawach, Holocauście, golach. Wplątali w race antysemityzm i myśleli, że przeprowadzają celną akcję wymierzoną w środowisko kibicowskie. Ale są lepsze kwiatki. W spektaklu „Jerzy” dociekał, dlaczego nie może przyjść na stadion w jarmułce i chałacie, a Małgorzata Trybalska ubolewała, że po straconym golu nie może przekląć, bo akurat odśpiewywany jest hymn. Aj… ależ to inteligentne! Tak jak recenzja „Gówno Prawdy” zakończona wnioskiem, że aktorzy zrobili dla środowiska więcej niż niejeden kibic Legii… Przepraszam, dla jakiego środowiska?

SPORT / PIŁKARZE MISTRZA POLSKI POPADLI W PRZECIĘTNOŚĆ. ZNOWU!

Legia Warszawa odpadła z europejskich pucharów, a w lidze prezentuje się poniżej oczekiwań. Krótko mówiąc – po kilku niezłych, lub dobrych sezonach, przytrafił się ten, który przytrafić się musiał. Nie ogląda się tego zbyt dobrze, ale w takim klubie jak Legia po prostu… musi znowu zaskoczyć. Teraz czeka nas nowa nadzieja (hm, beznadzieja?), bowiem Chorwat Romeo Jozak zastąpił za sterem Jacka Magierę. Nowy trener Mistrza Polski nigdy nie prowadził seniorskiego zespołu. Już dawno temu pisałem Wam, że nie chce mi się już śledzić tych wszystkich wypowiedzi działaczy i piłkarzy – śledzę więc tylko część, a i tak wystarczy, by machnąć ręką. Najpierw Miodulski ma „wizję na lata” z Magierą, a po Wrocławiu go zwalnia i dalej bełkocze, tyle że w innym kierunku.

SPORT / LEGIA W EKSTRAKLASIE KOSZA. ZNOWU!

Już niedługo rusza koszykarska ekstraklasa. Wreszcie Wojskowi na szczycie naszego basketu! Start 2 października w Szczecinie. Tymczasem w Stolicy Legia będzie grała część meczów na Bemowie, a część na Torwarze.

KIBICE / BEZ WSTYDU!

A skoro przyszedł do nas trener związany z Zagrzebiem, fotka ich kibiców z września 2017. Sektor Bad Blue Boys i ultras nie wstydzący się tego, co wielkie.

 

KIBICE / WYBIÓRCZA „IDEOWOŚĆ”

Niemieccy kibice ostatnio starają się nie patrzeć na poprawność i co jakiś czas są na ustach mediów. A to nazistowskie prowokacje w Czechach na kadrze, a to Hertha Berlin pali flagę i rzuca racami na Pucharze Niemiec. Chciałbym się jednak skupić na „nazistowskiej aferze” w związku z eliminacjami do Mistrzostw Świata. Razi mnie bowiem powierzchowna „ideowość” fanatyków. Co z tego, że goście „hejlują”, skoro selekcjonerem ich drużyny powinien być szwabski Zbigniew Hołdys?

Konkrety – kto grał w meczu z Czechami u „nazistowskich Niemców” (podstawowy skład i zmiennik)? Emre Can – piłkarz tureckiego pochodzenia (ciapaty), Antonio Rüdiger – piłkarz sierraleońskiego pochodzenia (murzyn), Mesut Özil – piłkarz tureckiego pochodzenia (ciapaty)… Były jakieś transparenty i okrzyki o nich? Zamiast działać sensownie i upomnieć się o to, co warte upomnienia, część potrafi pozostawiać za sobą wyłącznie brzydotę…

PRASA / „DL” W „TMK”…

W najnowszym miesięczniku „To My Kibice” znajdziecie jeden mój tekst oraz dwie recenzje kibicowskich nowości wydawniczych, część jednak może być znana regularnym czytelnikom „DL”.

W temacie prasy dla pasjonatów – powstają co najmniej dwa projekty dotyczące nacjonalizmu, do jednego już podesłałem swój nowy tekst. Ponoć jest już „Antisocial”, ale fizyczne wydanie jeszcze do mnie nie doleciało.

FILM / DOBRE TEMATY W NATARCIU NA WIELKIE EKRANY!

Najpierw zagranica. Dobre może być… Premiera 17 listopada tego roku.

A już 13 października polskie „Dwie korony” o Maksymilianie Kolbe, m.in. z… Czarkiem Pazurą (i dobrze, znani aktorzy nakręcają takie projekty). To był piękny człowiek… Piękny niczym Powstańcy Warszawscy, zapraszani przez kibiców na stadion, by ujrzeć część Warszawy, która nie tylko dziś jest wielka.

MUZYKA / „KLONY”, A WIĘC TROCHĘ PODZIEMNYCH RAPIKÓW

Ostatnio w „O wszystkim…” był mainstream, a teraz głębokie podziemie. Nowy klip kolesia, który musiał trochę tłumaczyć się za wywiad dla „DL” (papierowej). Jak zwykle dużo w tym autentycznego zażenowania światem, więc mimo różnic między nami – ponownie podbijam Młodego Goha.

I coś z klimatu, spoza naszych granic:

„CZY WIESZ, ŻE…”

… można przeczytać Chestertona za darmo i chyba legalnie w necie: LINK? Czytajcie, bo to łeb jak sklep (i to internetowy, czyli nieskończony).

CYTAT NA KONIEC…

Był wątek chiński, to teraz japoński. Niedojrzałość w taktyce – przyczyną kalectwa… słyszysz Europo, co Ci „Gorin-no sho” z XVII wieku radzi? „Wolność” w sensie „wpuścić wszystkich” nie jest żadną taktyką, chyba że mówimy o taktykach samobójczych… Trzeba ich pogonić, ale z szacunkiem, a więc tak jak Magierę i Żewłakowa z Łazienkowskiej 3 :-).

ŁG

PS: LINK – podpisuję się pod tym komentarzem.