8.12.17 „O wszystkim i o niczym”.

Niedawno pisałem, że nie możemy zapomnieć „o starym”, a więc o historii, o wierze, bo… to po prostu głupie. Wiem, że koledzy Autonomiczni Nacjonaliści nie lubią (też nie przepadam) za ciągłym porównywaniem nas do czasów eNDecji, ale właśnie mamy kolejny konflikt „Piłsudczyków ze zwolennikami Dmowskiego”, nawet jeśli „systemowa prawica kontra nacjonalizm” może tu być tylko przełożeniem symbolicznym. Też „za tych, którzy chcą dobrze dla Polski”, „za czasu patriotów” będzie można być niemile widzianym i jest to oczywiste właśnie z nauki matki historii! Ogólnie polityka jest zgniła i zamiast wyrosnąć ze stwierdzeń typu „walić ją!” i być „odpowiedzialnym obywatelem” (jak „normalni dziennikarze”), konsekwentnie, naturalnie zmierzam w przeciwnym kierunku. Takie przeżycie byłoby zbyt przykre (nie chciałem śnić o nich w nocy), kiedy więc widziałem, że któraś się zbliża, wprawiałem laskę w ruch obrotowy, jakbym chciał stworzyć wokół siebie strefę chronioną i niedostępną, co one pojmowały od razu, bo były przyzwyczajone do posłuszeństwa i dla kija żywiły respekt – mówił o śmierdzących prostytutkach główny bohater książki „Cmentarz w Pradze”. Czy to nie dobre podejście do kurew, drodzy dżentelmeni…?

AKTYWIZM / BOJKOTUJ SZMATŁAWCE…

Aktywiści włoskiej Forza Nuova (obecni na Marszu Niepodległości w Warszawie) zorganizowali w Rzymie pikietę pod siedzibą dwóch czołowych lewicowo-liberalnych gazet, namawiając do ich bojkotu. Szmatławce, jak zresztą w każdym kraju – w tym w Polsce, rozpowszechniają kłamliwe informacje na temat nacjonalistów. Pozostaje… wprawić laskę w ruch obrotowy.

POLITYKA / „EUROPA” CHCE NAS KARAĆ…

Komisja Europejska właśnie skierowała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o ukaranie Polski za to, że nie zdecydowała się na przyjęcie imigrantów. Trzeba jednak przyznać, że „Europa” odpowiedzi dostaje konkretne, np. teraz: Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji). Polska wysyła sygnały, że chce chronić swoje granice – fajnie, dziwne tylko, że chce to najwyraźniej robić w ramach UE, czyli de facto… nie chce. I to jest ten moment, gdy czuję się oszukany. Tym bardziej, że stronę obok czytam, że Beata Szydło zapowiedziała na wspólnej konferencji z szefem albańskiego rządu Edim Ramą, że Polska pomoże Albanii w jak najszybszym podjęciu negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską…

POLITYKA, WIARA / STOP WOJNOM ZA IZRAEL!

Muzułmanie reagują na „pstryczki w nos”, a co jeszcze na poważne ciosy, dlatego rozpoczęli nową intifadę, po tym jak Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Trwają manifestacje, płoną zdjęcia prezydenta USA. Doszło do starć z policją.

SERIAL / „TEMPLARIUSZE”!

Twórcy „Wikingów” z kolejnych inspirujących „dużych chłopców” postaci historycznych stworzyli serial. Głównymi bohaterami są rycerze spod znaku krzyża! Tym razem leci to na HBO, którego nie mam. Nie mam też wątpliwości, że będę musiał to obejrzeć… Chociażby dla zdjęć i oddania klimatu.

MUZYKA / ZNACIE?

Z gatunku polskiej klasyki. „Mój dom”, starej Iry. Jak napisał ktoś w komentarzu – powinni puszczać na lotniskach, bo to przecież o emigracji… Mój tato słuchał. Za nim ja zacząłem słuchać. Ogólnie cała kaseta była konkretna, całkiem inna Ira niż ta kojarzona dzisiaj…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… na meczu Nottingham Forest z Cardiff City (26.11.17, 0:2) każda z czterech chorągiewek w rogach boiska miała pedalską flagę? Do tego kapitanowie obu drużyn opaski na ramionach mieli w kolorach tęczy. Homo-ofensywa trwa cały czas, a hetero-chorągiewki na nią pozwalają.

CYTAT NA KONIEC…

C.S. Lewis: Bezpieczny? Kto tu mówi o bezpieczeństwie? Oczywiście, że on nie jest bezpieczny. Ale jest dobry.

Nie masz być lalusiem, czy mamisynkiem. Ale pozostań dobry – jak polscy bohaterowie! To jest piękno chrześcijaństwa i naszej historii, a zarazem wyraz męskiego serca najwyższej (bo opartej na Prawdzie) cywilizacji.

Dobrego weekendu.

ŁG

PS:

http://3droga.pl/idea/stefan-tempes-my-chcemy-partii-boga/ !

http://www.szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/640-grzegorz-cwik-czarny-blok-2017-we-are-back-in-black !