3.01.18 „O wszystkim i o niczym”.

Na marginesie moich ostatnich recenzji… Taki ruch kibicowski jaki coraz częściej obserwujemy w Polsce oraz np. w Austrii, w Niemczech (oczywiście są ludzie, którzy się wyłamują!), idealnie pasuje na poświęcony kibicom odcinek „Czarnego lustra”. To niezły materiał, jak kibice sami oddają swą wolność i niezależność w ręce tych, którzy „mogą im pomóc”. Gówno, a nie pomogą… Mają własne, sprzeczne interesy. Równolegle do „ery ugody” rozwija się era „cenzury”, a więc poprawnych do zrzygania nieoficjalnych portali klubowych, w których publicyści (znani również na trybunach) piszą tak jak dziennikarze, z których środowisko powinno szydzić i nimi gardzić. Ci którzy piszą niepokornie, są niemile widziani. Mówię o tych naprawdę niepokornych, a więc tych, którzy wywołują reakcje „normalnych ludzi” w stylu „nie, no tak nie można…” – bo nie współgra to z politycznie poprawnym postrzeganiem świata ogółu. Nie współgra z interesem, często cukierkowym. Wychowaliśmy się w czasach, w których miało się gdzieś zdanie ogółu i wychodziło to raczej na dobre… Niektóre stwierdzenia kibiców o tym, że „czasy są inne” przypominają mi stwierdzenia tych, którzy układali się z czerwonymi mówiąc „takie były czasy”. Wymówka zawsze się znajdzie. W czasach – owszem – trzeba umieć się odnaleźć, ale czy scena umie… śmiem wątpić.

„DL” / KOLEKCJE…

Kibic Polonii Bytom podesłał swą kolekcję papierowych zinów spod ręki „DL”. Mimo, że dzielą nas sympatie klubowe, łączą poglądy i lektura. Pozdrawiam wszystkich czytelników!

SPORT / NIJAKIE RUCHY…

Chorwat z Zagrzebia – Domagoj Antolić, przyleciał do Warszawy i przejdzie testy medyczne. Antolić jest pomocnikiem. Wcześniej odszedł inny pomocnik – Guilherme (Benevento), który był jednym z tych ożywiających senną w ostatniej rundzie grę Wojskowych. Ma odejść m.in. Pazdan, jedna z bardziej charakterystycznych postaci dzisiejszej Legii i kilku innych zawodników. Na celowniku CWKS sami obcokrajowcy, oczywiście pozostający jedną wielką niewiadomą.

9 luty (Zagłębie – Legia) coraz bliżej… Napisałbym, że trudno o optymizm, ale skoro tak grająca Legia jest liderem, pewnie będziemy Mistrzem Polski i właściciel będzie miał co opowiadać w prasie…

Tyle, że kto powyżej trzydziestki na karku by to łykał…?

FILM / BĘKARTY POLITYCZNEJ POPRAWNOŚCI…

Tarantino nakręcił głośne „Bękarty Wojny”, które niedawno sobie, chyba po raz czwarty, odświeżyłem. Pierwszy raz widziałem to, pamiętam, w busie zmierzającym na mecz Ruch Chorzów – Legia kilka dobrych lat temu. Tarantino, mecz na żywo, dobre klimaty…

Sam film również jest dobry, ale oczywiście bohaterami są tu Żydzi-szlachetni zabójcy nazistów. W innym dobrym filmie, „Django”, bohaterem jest murzyn, również wcześniej pokrzywdzony przez złych białasów.

Lubię Tarantino, ale czy na pewno jest takim nieustraszonym twórcą? Śmiem wątpić. Dopóki nie powstaną dzieła o białych, którzy np. mszczą czarnych morderców-gwałcicieli z Rimini…

MUZYKA / „THESE HAMMERS NEVER RUN”!

Czyli kolejna uliczna muza w klimatach West Hamu… Nie schodzi mi ostatnio ze słuchawek. A Premier League gra cały czas i ratuje trochę głód samego futbolu, pogłębia kompleks naszej Ekstraklasy.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… pan Morawiecki już łamie się w kwestii imigrantów, co było zresztą do przewidzenia…? Jeśli dyskutuje się z Unią Europejską, podlega sugestiom Stanów Zjednoczonych – jak może być inaczej? Wszak to dwa twory zżerane przez multi-kulti, w których cywilizacja białego człowieka stała się anty-cywilizacją.

CYTAT NA KONIEC…

Ponownie Wyspy. Dziś „cytat-ciekawostka” z prasy. Celtic Glasgow kojarzony jest z lewicą, a tymczasem taka ciekawostka… Chorzy fani w koszulkach Celticu drwili z Żydów nazistowskimi pozdrowieniami przed (…)... I skan + fotka (podpisana… „nazi green brigade”):

Ciekawe, ciekawe… Ktoś coś więcej, czy to mój kiepski angielski powoduje, że czegoś nie rozumiem…?

Na dzisiaj amen.

ŁG