9.01.18 „O wszystkim i o niczym”.

Niedawno spotkałem się z kolegą, który wyjechał na zachód pracować (tymczasowo). Kolejna gorąca relacja dotycząca „naszych rodaków za granicą” była pewna. Mimo, że znajomy nacjonalista przebywa w Holandii, nie opowiadał o oczywistościach związanych z kolorowymi imigrantami, opowiadał o naszym upodleniu! Polacy, których poznał i zaobserwował są dumni z tego, że jedzą, śpią gdzieś, a w weekend stać ich na napicie się wódki. Pomijając fakt, że w Polsce również można tak się bez problemu „ustawić” – co to za życie, co to za priorytety i ambicje? Zawsze gdy kumpel wpadnie z relacją z zachodu, dziękuję Bogu za to co udało mi się tu osiągnąć. Kokosów nie ma, ale są piękne rzeczy wynikające z pasji i życia rodzinnego, fascynacji Ojczyzną i kulturą! Nasze oświetlone w święta starówki, piękne i nadal pełne kościoły, spacery, teatry, kolacje z naszymi kobietami. Kilka dni temu wieczorem, wracając osiedlem, zatrzymałem się popatrzeć na odsłonięte w przymrozku gwiazdy, bo niebo było niesamowite! Nie ma jak poczuć się nie na sto, a na dwieście procent u siebie. Z rodziną obok w murach i z Bogiem tam na górze. Kocham żyć w Polsce, cieszę się, że poszedłem za głosem serca, czyli… nigdzie nie poszedłem. Tu jest moje jedyne okienko na świat, z którego obserwuję wszystko i nic… Pozdrowienia dla wszystkich emigrantów – wracajcie szybko!

SPORT / LEGIA CUDZOZIEMSKA

Transferowa karuzela w Legii trwa, a wraz z nią dziwaczny entuzjazm. Na Łazienkowską trafiają kolejni obcokrajowcy. Obcokrajowcy z jakąś tam historią, pozostaje jednak pytanie, czy uda się z nich zrobić drużynę i to taką, która będzie chciała umierać za Legię, a nie np. robić „live streamy” z jarania w pokoju hotelowym?

Od 10 do 21 stycznia zgrupowanie na Florydzie, podczas którego Jozak ma wiele pracy…

Tęsknota za Ekstraklasą już na dość konkretnym poziomie… Wiadomo – aż do drugiej kolejki, heh.

POLITYKA, AKTYWIZM / PONAD PODZIAŁAMI O WAŻNYCH KWESTIACH?

Ciekawy tekst o tym, że skoro na debatę o realnych reformach nie ma miejsca w studiach TVP Info i TVN24, musimy sami zrobić sobie miejsce na tę dyskusję. Zresztą nie tylko o tym piszą pod tym linkiem: LINK. Właśnie weszliśmy w rok stulecia od odzyskania niepodległości… Czy to czas ogólników, czy wreszcie konkretnych ruchów?

Młodsza generacja- co zaczęło się już przebijać do świadomości również starszych polityków- zwyczajnie nie wierzy, że może liczyć na jakiekolwiek emerytury.

Dokładnie – ja nie wierzę, totalnie to olałem w układaniu sobie życia…

SERIAL / SERIAL „ROMPER STOMPER”!

Pamiętacie kultowy film? Wychodzi na to, że nie był ostatnim pod takim tytułem… Po pierwszej podniecie warto jednak zdać sobie sprawę jak wiele głupot tam zostanie wypowiedzianych i jak wszystko zostanie sprowadzone do głupiej nienawiści. Nowością jest to, że antyfaszyści będą pewnie kimś na zasadzie superbohaterów. Dobre sobie… Ale subkulturowe klimaty i sentyment, fakt, przyciągną mnie przed ekran, gdy to dorwę.

MUZYKA / TRUDNE DZIECIAKI ZE (S)TOLICY ZNOWU W AKCJI!

Kolejny klip Alternatywy – „Z Pokolenia na Pokolenie”. Na teledysku m.in. Andrzej „Bosman” Piórkowski, fragmenty gali Bemowo Boxing Event organizowanej wraz z bokserską Legią etc. Sprawdzajcie!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… wenezuelscy nacjonaliści, walczący z policją i wojskiem na ulicach miast, używają m.in. znanej już w Polsce symboliki błyskawicy? Ciekawy film obejrzysz tutaj: LINK! To wszystko (z filmu) po to, by spojrzeć na niebo z gwiazdami i poczuć się jak u siebie…

CYTAT NA KONIEC…

Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na pytanie czy podziela diagnozę, że źródłem agresji wobec kobiet i dzieci są… nierówności płci i role kulturowe narzucone przez tradycję: Do przemocy nie dochodzi tam, gdzie występuje dbałość o więzy rodzinne, o normalny dom, gdzie panuje miłość. Przemoc pojawia się częściej w związkach nieformalnych, a nie tych usankcjonowanych prawnie. Dlatego nie chciałbym, aby ta szkodliwa ideologia, jaką jest gender, przykryła realny problem przemocy domowej wobec dzieci i kobiet. Mimo wszystko – dobrze takie coś usłyszeć z ust premiera… Oby tylko nie wystarczało nam to do zaprzestania patrzenia „tradycjonalistom” na ręce…

ŁG

PS: FAJNY TEKST O KOLBE