16.01.18 „O wszystkim i o niczym”.

Kurcze, tyle się dzieje, że gdy robię prasówkę to nie wiem potem od czego zacząć notki. Często myślę – najlepiej od niczego. Życie jest jedno, więc jest zbyt krótkie, by spędzić je z wkurwiającymi ludźmi. Często tkwimy w jakimś dziwnym uparciu, wydaje nam się, że inne życie niż te, które wiedziemy nie istnieje i dusimy się z idiotami oddychając ciężkim powietrzem. Podobnie jest z czytaniem newsów i ze światem dookoła. Nie, nie musimy na wszystko patrzeć, bo większość jest bez znaczenia. Jak tu emocjonować się i poświęcać dzień na opisywanie durniów, którzy zajmują się podstawianiem swoich ryjów, by w nie dostać, a potem zrobić z „napastników” krwiożerczych faszystów? Mowa oczywiście o incydencie na kolejnej Pielgrzymce Kibiców, która zgromadziła tysiące osób. Kiedyś uliczny aktywizm był ciekawy i przez to zauważalny. Dziś idioci sprowadzili go do roli cyrku objazdowego.

SPORT / FLORIDA CUP

Dość ciekawie jak na sparing w USA wyglądał mecz Legii z… ekwadorską Barceloną (heh). CWKS przegrał go 2:3, ale jak wiadomo, nie ma to większego znaczenia. Zwraca uwagę fakt, że po przerwie nowi zawodnicy prezentowali się (jak na pierwszy mecz) nienajgorzej, aczkolwiek same obco brzmiące nazwiska rażą (a to mogą być nie ostatnie). Na trybunach kibice obu zespołów z flagami!

KIBICE / „STO LAT” DLA JANUSZA WALUSIA!

Kto to – w opisie filmiku. Kasę na Walusia ma też zbierać Duma i Nowoczesność (prokuratura umorzyła im ostatnio dochodzenie w sprawie… vlepek, o którym pisałem na „DL”).

AKTYWIZM / JESZCZE PIELGRZYMKA…

Na Pielgrzymce Kibiców pojawiła się delegacja Szturmowców. Podczas prezentacji flag wywiesili oni coraz rzadziej spotykany krzyż celtycki wraz z przekazem „Stop Aborcji”. Hasło na czasie również w kontekście WOŚP, kiedy to walczący o prawo do aborcji zbierają na chore dzieci… Trochę… chore, co? Najpierw niech zbiorą na swoje leczenie, które być może zmieni ich myślenie o tym od kiedy człowiek staje się człowiekiem.

WIARA / CO JEST SEDNEM? 

Dopiero co zamieściłem tekst o objawieniach maryjnych (LINK). Nie doczekałem się ani jednego maila z Waszym zdaniem na ten temat, za to ciągle dostaję wiele maili dotyczących spraw powierzchownych. To ciekawe, że nie chcemy zazwyczaj przekroczyć tej grubej, jak się okazuje, linii pomiędzy symbolami/pojęciami, a zagłębianiem tego, co za tym stoi. Wspomniał o tym także fan Rakowa przy okazji… chodzenia po kolędzie (LINK). Ludzi podnieciła prowokacja bandy kretynów, a samo słowo „Maryja” już jakby nawet nie przechodziło nie tyle przez usta, co nawet przez klawiaturę…

Psychologowie dużo mówią o potrzebie przynależności, utożsamiania się z czymś. Coraz częściej dostrzegam, że ludzie są i komentują dla samego bycia i komentowania, a nie dla zmiany swojego serca i służby.

MUZYKA / ZE SCENY RAC…

W lutym ukaże się split Obłędu & Bandeira de Combate. Kapele proponują po sześć premierowych numerów. Znając Antyanarcho – pewnie kupi i Wam zrecenzuje.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… koszykarze Legii właśnie wygrali pierwszy mecz w Ekstraklasie? Dwoma oczkami polegli Czarni Słupsk. Przy okazji Czarnych – 10tego stycznia obchodziliśmy dwudziestą rocznicę zabójstwa Przemka Czai przez policjanta półmózga. Policyjna przemoc ma miejsce cały czas, a kolejne morderstwa są tak naprawdę kwestią czasu – nie wywołują już jednak takich reakcji. A.C.A.B.

CYTAT NA KONIEC…

Stara gwardia, czy cyber-młodzież…? Wychylasz się trochę, czy już tylko kanapa…? Zimno? Na Froncie Wschodnim było zimniej – mawia mój znajomy narodowy socjalista :-).

Dobrego.

ŁG