9.02.18 „O wszystkim i o niczym”.

Zimowa Olimpiada? A co to jest…? Rusza Ekstraklasa! Jestem ciekaw wielu rzeczy – nie tylko z legijnego podwórka, np. jak poradzi sobie Cracovia z represjami po głośnych derbach (obok na miniaturce i niżej, źródło zdjęcia: „To My Kibice”), których sukces może dać zły przykład innym działaczom. Tylko kto przyjdzie na te mecze jeśli nie będzie atmosfery? Trochę przypomina mi to sytuację z wojny Legii z ITI. Na stadionie Pasów będzie można zajmować tylko i wyłącznie wykupione miejsca – nie będzie dozwolona zamiana oraz zajmowanie miejsc ewakuacyjnych (w szczególności schodów). Jest też nowy hardcore. Nie będzie sprzedaży biletów na pojedyncze mecze, tylko karnety, a także wymagana będzie karta kibica. Nieźle im pojechali… wątpię, by krakowskiej pato-bandyterce, a tak kojarzony jest trzon KSC, chciało się z tym skutecznie walczyć na każdym meczu u siebie (najpierw trzeba by chociaż potrafić prosto rzucić cateringową musztardą), no ale czas pokaże. Stadiony to ważny bastion wolności słowa i to ile wolności wywalczą ultrasi może być istotne – tak! – nawet w kontekście przyszłości polskiej polityki… Kto powie prawdę widoczną w TV, gdy na arenach zabraknie tych, którzy zaryzykują wywieszenie transparentu…? Wolność dla ultras!

SPORT / LEGIA!

Umówmy się, że nie będę rozwodził się na temat transferów Legii, a także komentowania sparingów z czeskim potentatem, czy tym bardziej z chińskim drugoligowcem (z nim też nie potrafiliśmy wygrać).

W piątek o 20:30 (dzisiaj) pierwszy wyczekiwany mecz po przerwie i więcej będzie jasne. Kto wybiegnie na murawę i co nam zaserwowali właściciele oraz trener Jozak. Jesteśmy liderem i gdyby to nie była polska liga nie byłbym optymistą po dziwacznym okresie przygotowawczym, no ale… to przecież jest polska liga.

Po najgorszej rundzie od lat jesteśmy na pierwszym miejscu. Gdyby nie odpadnięcie z pucharów, działacze mogliby powiedzieć „ale o co wam chodzi?”. Na szybki powrót do Ligi Mistrzów się jednak nie zanosi… Zbyt wiele u nas przypadku.

Tymczasem… koszykarze utrzymali się w PLK. Powodem jest… wycofanie się z rozgrywek Czarnych Słupsk. Legia zyskała trochę czasu na aklimatyzację i oby w przyszłym sezonie było lepiej… Tak czy siak, liga jest średnio atrakcyjna – powinno spadać z niej więcej zespołów.

KIBICE / GRECJA STORY…

Redakcja „TMK+” niedawno informowała o odwilży w Grecji, zapowiadając jednak, że pewnie szybko wszystko „wróci do normy”. No i wróciło… Galerie i video z greckich stron internetowych: LINKLINK

MUZYKA / TAU ON TOUR!

Trasa TauOnTour dobiega końca, ale przed nami m.in. koncert w Warszawie i w kilku innych miastach. Byłem chyba na czterech koncertach Piotrka, w tym na tej trasie. Specyficzne to wydarzenia, na tyle specyficzne, że chowam się gdzieś w róg i na spokojnie przy małej pepsi cieszę się, że mogłem mu zapłacić za bilet. Zachęcam do tych koncertów, bo to dwugodzinna dawka rapu połączonego z modlitwą, co jest jedyne w swoim rodzaju (przy tym poziomie rapowania).

Przed (chyba każdym) koncertem odbywa się spotkanie z raperem, byłem na jednym takim, również polecam. Tau ponad dwie godziny opowiada o dzieciństwie i nawróceniu, pojawiają się wątki, które nie przebiły się do internetu i stawiają artystę w kompletnym świetle. Z pewnością odbiega to od koncertu, do którego się przyzwyczailiście, ale ja zawsze byłem po nich naładowany dobrą energią, zadowolony że jest jednak wielu młodych, do których to dociera…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… , na pewno wiesz… 28-letni Włoch w sobotę jeździł samochodem po centrum miasta Macerata w środkowej części Italii i otworzył ogień do czarnoskórych imigrantów. Traini miał ranić co najmniej sześć osób, w tym kobietę, a jego działania były reakcją na niedawne zabójstwo osiemnastoletniej Włoszki. Co ciekawe, pomoc mężczyźnie zaoferowali nacjonaliści z Forza Nuova, którzy zamierzają sfinansować mu prawnika oraz wesprzeć go w trudnych chwilach! Czy Ruch Narodowy zrobiłby coś takiego podczas trwającej kampanii wyborczej…? No właśnie. A FN odważnie i oficjalnie głosi, że czyn Trainiego był odpowiedzią na rosnący niepokój wśród Włochów doświadczających przemocy ze strony imigrantów, mimo że ta konkretnie akcja…, no nie była raczej zbyt mądra…

CYTAT NA KONIEC…

I jeszcze o imigracji, ale od innej strony. Kazik Staszewski o doświadczeniach z koncertów w Wielkiej Brytanii: Ja, który sporo rzeczy w życiu widziałem, byłem kompletnie zszokowany. Dla mnie, 51-latka, były to niemalże dzieci, które zatracały się w narkotykowo-alkoholowo-seksualnej zabawie. Z tego, co widziałem, chodziło głównie o to, aby znietrzeźwić się alkoholem, skatować jakimiś dragami i zaliczyć szybki seks. Wyobraziłem sobie sytuację, co by było, gdyby na tej ulicy pojawił się prosto z Bagdadu jakiś pobożny muzułmanin i miał okazję to zaobserwować. Byłoby to dla niego ewidentnie wcielone piekło na ziemi, które należy zniszczyć, i myślę, że dekadencka kultura cywilizacji zachodniej zbliża się do nieuchronnej konfrontacji, ponieważ macie tu takich muzułmanów coraz więcej i oni, widząc upadek tego, co biały człowiek proponuje, z dominującą energią – podejrzewam – w końcu do takiej konfrontacji doprowadzą.

Wszyscy widzą, liberałowie nie widzą…

ŁG