2.03.18 „O wszystkim i o niczym”.

Bardzo ciekawa kwestia podjęta jest w najnowszym „Szturmie”, przeczytajcie: LINK. Też nagle się skapnąłem, że ciągłe krzyczenie o potrzebie wojny i walki to nie jest najlepszy pomysł, tak jak i sama wojna. Myślę, że w znacznej mierze ta młodzieńcza postawa (bo czym starszy tym spokojniejszy – znasz to?) bierze się ze środowiska, z którego się wywodzimy. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem kibicem, więc „wojna!!!” to okrzyk, który towarzyszy mi od zawsze, na osiedlach również. W kontekście nacjonalizmu/polityki ma to jednak inne znaczenie i powinniśmy się zastanowić co ona tak naprawdę może przynieść i czy po prostu opłaca się narodowi. Odpowiedź jest prosta – zazwyczaj się nie opłaca. Problem polega na tym, że wiedzą o tym także rządzący, więc wrogie narodowi ustawy wprowadzają na spokojnie, by ten nie przestał konsumować. Nowoczesne narody na antydepresantach. Szczęśliwy Zachód, masowo odwiedzający gabinety psychologów i innych świeckich specjalistów… Cholera, jak to zmienić bez wojny?

DYGRESJA…

A okładeczka nowego „Szturmu”? Aj, zacna!

WPW / JEDNAK LATO – NIE KWIECIEŃ

Dzięki za adresy od osób, które wsparły zagraniczną misję WPW! Pisałem Wam na maile, że podeślę coś w kwietniu, ale jednak podeślę coś dopiero w lato. Nie macie jednak czego żałować, bo prezent będzie znacznie obszerniejszy i to w nim znajdziecie relację z tego, co wsparliście. Sorry, że tyle musicie czekać, ale pomysł jest mam nadzieję zacny i Wy macie go już zaklepanego za free.

A co to za prezent w najbliższych tygodniach dowie się również ogół czytelników „DL”… Wchodźcie na drogalegionisty.pl!

SPORT / NOWI

Jeden punkt w dwóch ostatnich meczach – Mistrz Polski ostatnio zwolnił. Nie zwolnili za to działacze jeśli chodzi o transfery. Odszedł Dąbrowski, a przyszli kolejni obcokrajowcy: wypożyczono środkowego obrońcę (czytaj: zagrał w tym sezonie 4 minuty w Serie A) z Lazio – Brazylijczyka Mauricio, a przede wszystkim środkowy pomocnik, Portugalczyk Cafu z FC Metz (również wypożyczenie). Ten ostatni pograł w pierwszym składzie trochę więcej niż Mauricio. Eh, chyba się trzeba przyzwyczaić, że składu CWKS będę się uczył na pamięć z karteczki…

Co do meczu z Jagiellonią i głośnej kwestii pogody – na Legii zawsze znajdzie się ktoś komu jest i tak za gorąco, jak widać na zdjęciu :-).

INSPIRACJE / ROSOFIL?

Oburzają mnie te wszystkie zarzuty o rusofilię, chociaż je rozumiem. To oczywiście przez gnębiących nas komunistów, których jednak nie cierpię, a mimo to Rosję lubię. Czemu mam odrzucić wszystko co wschodnie? Lata temu na „DL” poświęciłem podejściu do tego tematu masę felietonów, robiliśmy też wywiady z aktywistami i kibicami ze Wschodu. Czuję, że dużo więcej łączy mnie z gościem z Rosji (nie komunistą!) niż np. z Holandii. Nasuwa mi się pytanie – co on wie o kulturze i białej Europie?

Nie chodzi tylko o świetne powieści Bułhakowa, czy Dostojewskiego. Co chwila natykam się na coś inspirującego z Rosji. Przykład, ostatnio w kazaniu mi się przewinęła postać. W XVI wieku żył tam Bazyli Błogosławiony. Chodził nago, osłaniała go długa broda. Całował domy, w których odbywały się pijackie orgie ponieważ widział wokół nich krążące płaczące anioły. Zapalał świece i śpiewał hymny na zgliszczach domów prostytutek spalonych przez carską policję, a prostytutki okadzał kadzidłem ogłaszając, że wyprzedzą nas w drodze do Królestwa Niebieskiego. Cerkwie zaś często opluwał, by wypędzić mieszkające w nich złe duchy. Albo powieść „Opowieść ojca” M’Briana i masa inspirujących „widokówek” z Sankt Petersburga, Moskwy i Syberii…

Kim jestem, już rusofilem, czy jeszcze nie? A komunie śmierć! Chwała zaś Żołnierzom Wyklętym!

MUZYKA / ILL FUNK!

Podziemie niosące dobry rap i dobre wartości! „Wersja brudna, próbna ale schludna”… luty 2018:

Pamiętacie felieton iLLFunka dla papierowej „DL”? Szkoda, że nie pykło na stałe współpracować. Pozdrowienia!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… raper Vienio (ex Molesta) nawijał – w ciekawym swoją drogą – nowym klipie z koleżką z JWP, że jest miejską legendą? Może był, ale dziś kojarzy się jedynie z pieprzeniem głupot na nutę KODu… Jak na legendę to trochę słaba historia…

CYTAT NA KONIEC…

Dziś skupiamy się na MC, to niech tak zostanie i tu. (…) Chociaż to nie koniec walki. Wybacz za grzechy, które noszę w wyobraźni… (O.S.T.R.). Przeszłość zawsze chce wrócić, przebić się… Rzucić krzesłem. Wielki Post jest dobrym okresem, by z tym walczyć. Kolejny cytat, tym razem inny raper – Tau: Post nie ma sensu jeśli nie łączy się z modlitwą i jałmużną. Otóż: Post bez modlitwy, to dieta. Modlitwa bez postu i jałmużny, to psychologia. A jałmużna bez tamtych dwu, to działalność charytatywna, a nie miłosierdzie.

ŁG

PS: Jeśli chcecie trochę vlepek za darmo, zapoznajcie się z tym tekstem: LINK i napiszcie na podanego tam maila.