11.04.18 „O wszystkim i o niczym”.

Ja nie nadążam bracia i siostry… Legia weszła w ostatnią fazę walki o mistrza, ale oszczędzę Wam wnikliwej analizy – od tego są lepsi. Mój czas jest napięty na maksa, dzieje się dużo poza tym co tu piszę (a praktycznie sam ogarniam te projekty), ale… niedługo napiszę więcej na papierze! Prace są w zaawansowanej fazie, więc powoli odkładajcie drobne, żeby były chociaż zwroty produkcji, heh. Underground Forever! Tymczasem zapraszam na garść subiektywnych newsów ze świata literatury, muzyki, filmu, sportu, religii i innych rzeczy, które wypełniają moje serce czyniąc życie pięknym i ciekawym (sztywno zabrzmiało…, ale to prawda)! Świat jest w stanie wojny i tylko idiota zostaje na nim pacyfistą. Choćby jego jedynym przeciwnikiem miał być… on sam. Świat korporacji chce z nas uczynić niewolników – w Korei muszą ustawowo wyganiać ludzi z roboty (planują zrobić tak od 19:00), bo uwierzyli, że żyjemy po to, by zmienić się w mrówki. No nie… Nie porzucajcie sportu, kultury i walki…, by nigdy nie uwierzyć w to kapitalistyczne kłamstwo! Mam 32 lata. I co z tego? Nadal „oficjalny świat” powoduje u mnie głównie odruchy wymiotne. Still!

DYGRESJA…

Jest „czas rzucania kamieni i czas ich zbierania”… kamienie po Marszu Niepodległości zebrał PiS, oczyszczając patriotyczny przekaz z przemocy i zgarniając elektorat. I tak tkwimy od tego czasu zawieszeni w próżni, mimo wszystkich akcji i inicjatyw. Większość czeka chyba tylko na to, by ponownie schylić się po kostkę brukową…

KIBICE / „TYPOWA GRECJA”

Każdy ma swój „czas wojny”…?

AEK atakuje ze wszystkimi możliwymi sprzętami jedną z „baz” PAOKu, a ci barykadują się wewnątrz. Można rzec – typowa grecka draka. Video z monitoringu: LINK!

AKTYWIZM / PRACA – NARÓD – SPRAWIEDLIWOŚĆ!

1 maja w Warszawie ponownie odbędzie się manifestacja nacjonalistów. Szczegóły na profilach „Szturmowców”.

LITERATURA / JAK ZWYKLE POZYTYWNIE PRZEGADANA KSIĄŻKA…?

Zdziwiłem się podczas tradycyjnego przeglądu w księgarni, trafiając na nową powieść Waldemara Łysiaka. Przestałem na potęgę czytać prawicowe gazety, więc jakoś ominęła mnie jej promocja, która zapewne była w jakimś „Do Rzeczy”. Odłożyłem zatem, póki co, na bok m.in. biografię Van Gogha i wydałem 44 zeta na starego dobrego Waldka (w necie śmiga taniej). Zrecenzuję.

Można jednak w skrócie napisać, że to co Waldek miał powiedzieć – już powiedział, obecnie bardzo często powtarza się w refleksjach. Mam nawet wrażenie, że coraz bezczelniej odcina kupony.

„Jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono”…?

MUZYKA / BĘDĄ FILMY…

Miał być klip CRa z Czarnym Blokiem, ale na YouTubie usunęli, więc może taka ciekawostka…

M.in. Sokół, niestety Vienio, Muniek Staszczyk, czy też Fokus wystąpią w nowym dokumencie „Blok”, który pokaże kulturotwórczą rolę polskich osiedli. Kiedy? W każdy poniedziałek od 16 kwietnia o godz. 20:00 na TVP Kultura. Zobaczymy, ale brzmi nieźle.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… ultrasi z grupy Ultra South Beer Sheva pokazali choreografię z Kim Jong-unem na meczu Hapoel Beer Sheva z Beitarem Jerusalem (uznawanym za nacjonalistyczny)? Było to 4 kwietnia…

Jest „czas zabijania i czas leczenia” – u lewusów nadszedł już dawno ten drugi…

CYTAT NA KONIEC…

Jedna z moich ulubionych książek religijnych, „Moc milczenia” (2017), którą właśnie studiuję drugi raz: U Eklezjastesa znajdujemy niezwykłe słowa: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju” (Koh 3, 1-8). Milczenie miłości przychodzi do tego, kto umiał przejść przez wszystkie te etapy, żeby zdać sprawę tylko milczeniu Boga.

Nieważne kim jesteś. Wiara jest szczytem Twoich poszukiwań, ostatnim etapem. Życzę Ci czytelniku żebyś to odkrył…

Pięknie jest!

ŁG

PS: Po moim tekście o zachowaniu Asi, należy się jej podbicie tego live z fanami, bo jest bardziej pozytywny i po prostu normalny. Na ile Asia jest tu prawdziwa? Mam nadzieję, że na sto procent, a tamto było po prostu emocjami…

PPS: Grafika przy wstępie skradziona z:

Adam wybacz :-). Pozdrawiam Narodowe Odrodzenie Polski i nacjonalista.pl! I wszystkich zakochanych w Bogu i Ojczyźnie!