16.04.18 „O wszystkim i o niczym”.

LINK – niepozorny, lecz jakiś taki smutny wywiad z reżyserem i dziennikarzem Cezarym Ciszewskim („Blok”, od dziś w TVP Kultura). Nawet w blokach wszystko zamiera. Patrząc po osiedlu mogę rzec – faktycznie, jednocześnie zauważając, że stare kamienice jeszcze jakoś się trzymają. Na ulicy pełnej odrapanych bram nadal widzę bandy, chociaż fakt faktem głównie „30+”, a ich twarze nie kojarzą się już z żadną kulturą, nawet hip hopową, heh. Kryzys ruchu kibicowskiego związany jest z kryzysem osiedli (wspólnot) i szeregiem innych kryzysów – nie ma co do tego wątpliwości, że to ciałka połączone. Bóg i ludzie są jednak tacy, że z każdego kryzysu, a więc braku czegoś dobrego – w końcu wyciągną dobro, w końcu coś zbudują… Na tym szarym (a dziś właściwie zbyt kolorowym…) tle powstanie coś pięknego, dziś może niezauważalnego, które za 20 lat stanie się kultowe… Nawet „w Berlinach”, na Zachodzie jest podziemie…

SPORT / SZCZĘŚLIWI GŁÓWNIE BUKMACHERZY…

Lech Poznań 0-1 Korona Kielce, Jagiellonia Białystok 1-2 Górnik Zabrze, Legia Warszawa 0-1 Zagłębie Lubin… Lech liderem, druga Jaga, a trzecia Legia z punktem straty do lidera. Po tej kolejce pracę stracił Jozak, ale wiemy wszyscy, że winnych jest więcej. Konferencji prasowej nie ma co słuchać, bo kluby dawno działają na zasadzie korpo, gdzie usłyszysz to, co będą chcieli PRowi doradcy. Kto ma oczy – doskonale widzi błąd na błędzie… Jak smakował będzie Mistrz po takim sezonie…?

KIBICE / „W ANGLII TO SOBIE PANIE KOCHANY PORADZILI”…

Derby Manchesteru z 7 kwietnia. I ten wynik z 2:0 na 2:3 dla MUFC! Młoty też wtedy (aż) zremisowały z Chelsea – wiedziałem i tak obstawiałem za ponad 3 zeta za każdą złotówkę.

MUZYKA, NACJONALIZM / NOWY CR!

Był klip z motywami z 11.11, ale usuwają, póki co śmiga taka wersja:

Ale to jest lepsze, też nowe:

MUZYKA, PATRIOTYZM / 10 KWIETNIA OBCHODZILIŚMY ROCZNICĘ ŚMIERCI…

… jednego z tych żydków, których nie tylko tolerowała, ale uwielbiała cała rzesza polskich patriotów. Jacek Kaczmarski kojarzony jest z pierwszą Solidarnością oraz Stanem Wojennym – wtedy jego teksty, rozpowszechniane w podziemiu, była prawdziwym „głosem zbuntowanego pokolenia”.

Obejrzyjcie film ze spotkania ze studentami. Co można rzec… artysta z dużym sercem, żyjący samotnie swoją sztuką (szanuję, rozumiem…).

W ostatni wtorek tak wyglądał grób Jacka Kaczmarskiego (leży prawie ramię w ramię obok Kazimierza Deyny), a sfotografował go mój wierny czytelnik, a jeszcze wierniejszy fan Pana Jacka.

A tak swoją drogą… co nacjonaliści sądzą o tego typu człowieku z żydowskimi korzeniami? Maila znacie!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… José Víctor Salazar Balza, lat 28, zapalił się podczas starć demonstrantów przeciwko prezydentowi Maduro w Caracas z policją? Ujęcie, gdy biegnie zostało „zdjęciem roku” World Press Photo 2018. Ktoś się podpala, ktoś fotografuje, ktoś na to głosuje… Bunt ulicy oceniany w garniturach, widownia rządna emocji i reporter polujący na balansowanie między życiem, a śmiercią. XXI wiek. Fot. Ronaldo Schemidt.

CYTAT NA KONIEC…

Jeden z bohaterów nowej powieści Waldemara Łysiaka („Żołnierz”, 2017): (…) Lecz jak na razie jest to wciąż świat normalnych przygłupów, rządzony przez mandarynów (chociażby bossów funduszy hedgingowych), którzy uważają, że ten, co wystękał, iż miłości nie można kupić, miał po prostu za mało forsy. Moje królestwo nie jest z tego świata.

I moje też nie…

ŁG

PS: Naj(L)lepszego na nowej drodze życia Hagi! Nagramy coś – wierzę ;).

PPS: Przewodniczący włoskiego Forza Nuova i paneuropejskiego Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności, Roberto Fiore, skrytykował machinę propagandową uruchomioną przeciwko Syryjskiej Republice Arabskiej przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników: LINK!

PPPS: Coming soon…