Coming soon… (3)

Jeśli ktoś myśli, że w „DL” 23 (lato 2018) znajdzie jedynie reportaże z klasztorów, głęboko się myli… Nadchodzący numer to m.in. konkretne reportaże z wizyt w Anglii, na różnych szemranych dzielnicach – z West Hamem na czele! Mimo, że hołdujemy najwyższym wartościom, nie zapominamy ulicznego rodowodu! Fragmenty ze składanego właśnie zina:

„Londyn – kolebka”:

(…) Brixton – południe, kolebka młodzieżowych subkultur, kolebka karaibskiej imigracji – skinheadów i punków znają dzisiaj wszyscy, a po raz pierwszy pojawili się właśnie tam (1969 – skinheadzi, punkowcy za to nieco później, aż do eksplozji w 1977). Brixton nie straciło swojego charakteru – nie jest to bezpieczne miejsce dla turystów, „biały człowiek wyginął”, na ulicach undergroundowe plakaty, szablony, murale, na kilkudziesięcioletnim bazarze najnowsze płyty rapowe (tzw. drill rap), reggae itd. (…)

„West Ham – legenda”:

(…) Rolę Working Class Heroes piłkarze „The Irons” odgrywali niezależnie od uzyskiwanych wyników – każda bramka, każde zwycięstwo, każdy sukces znaczył wiele w miejscu, w którym nic się nie udawało i pozostawało jedynie puszczać mydlane banki… Znakomicie, w trakcie debaty dotyczącej zburzenia stadionu i przenosin, ujął to jeden z kibiców United – lepiej mieć dobre wyniki i sukcesy przy sztucznym klubie czy lepiej raz na jakiś czas coś osiągnąć grając wychowankami i zachowując tożsamość? (…)

foto: „DL”/czekajcie…/ŁG