10.05.18 „O wszystkim i o niczym”.

Czytam właśnie o życiu Van Gogha, potężną księgę napisaną przez Stevena Naifeha oraz Gregorego White Smitha (obok motyw z okładki). Autorzy przytaczają wiele udokumentowanych (głównie listami rodzinnymi) faktów z życia kontrowersyjnego malarza, ale od samego początku jakby gardzą jego artystycznymi odlotami i melancholijnymi stanami, co nieco mnie drażni. Co by było, gdyby świat był w pełni normalny…? Istnieje świat alternatywny – tuż obok nas. Wiem to wszystko, bo mieszkam tam – mimo, że jestem oczywiście dużo mniej utalentowany i kontakt z rzeczywistością jednak jakiś tam jeszcze chyba posiadam, heh. Z potem na sali spływa lęk, muzyka i własna twórczość zagłuszają ból. Nie bój się w nim zamieszkać… Bóg to inna sprawa, bo Bóg to po prostu Prawda i kwestia stworzenia świata. Ale fakt faktem może być do Boga chore podejście – jak do wszystkiego… Zapraszam na „O wszystkim…” – będzie wiele ciekawych linków.

SPORT / MISTRZ…?

Lech Poznań znowu dał czadu, za to ich lubię, heh. Przegrali u siebie 0-2 i Legia ma na dwie kolejki przed końcem sezonu 3 punkty przewagi nad drugą w tabeli Jagiellonią. Nad Kolejorzem mamy 5 punktów przewagi. Swoją drogą, ciekawie mogą chcieć się pokazać – w tym kontekście – kibice Lecha na ostatnim meczu sezonu, a więc Lech – Legia! Do Mistrza Polski jeszcze dwa kroki…

AKTYWIZM / SYRYJCZYCY MANIFESTOWALI PO ATAKACH

Syryjczycy ponownie wyszli na ulice, m.in. z flagami wspierającej ich Rosji. Oficjalne państwo rosyjskie (w sensie – władzę) niezbyt lubię, ale na myśl przychodzi mi fragment kawałka podziemnego Kolovrata: Mi jedini snjima stojimo ko stena – Razbicemo stotini dasnom pesnicom! Nie tacy jedni za Syrią stoją…, ale tak czy siak pięść w odwecie na atak zwana jest wojną sprawiedliwą… Tym bardziej warto jest manifestować.

 

AKTYWIZM / „THE SPEAR”!

Pierwszy numer nowego magazynu w PDF: LINK. Strona poświęcona projektowi: LINK. Recenzja z nowego „Szturmu”: LINK. Cieszy, że mimo nowoczesności nacjonalizmu tam promowanego, jednym z postulatów jest walka z dechrystianizacją! To daje mi ciągłą wiarę, że wielu nacjonalistów rozumie co jest realną szansą dla świata…, nie żadnym oszołomstwem! Bez Chrystusa nie ma szans na trwałą, moralną odnowę narodów.

Polską organizacją, która związana jest z tym projektem jest Trzecia Droga (odnośnik do ich strony po Waszej prawej, tak przy okazji – pojawiły się na „DL” nowe odnośniki, sprawdzajcie!).

AKTYWIZM / WEDUTA BLOG!

To dalej polecimy z bezpłatną reklamą. Fajnie pisze chłopaczek, warto odwiedzić: LINK. Dla mnie kolejna perełeczka w facebookowych czasach, która po prostu porządkuje myśli w formie przyjemnego felietonu zamiast posta z dziesiątkami durnych komentarzy.

MUZYKA / VENNER – 21 MAJA BĘDZIE ROCZNICA!

Włoski Bronson wypuścił w tym roku album „Brucia”. Wśród utworów znajduje się tam m.in. „Samurai d’occidente”, który jest poświęcony Dominique Venner’owi, który w 2013 roku, w proteście przeciwko kulturowej i moralnej zgniliźnie, która niszczy Francję, popełnił samobójstwo. To oczywiste nawiązanie do honorowego samobójstwa Japończyków, z którym jako katole nie zgadzamy się z oczywistych względów. O Bronsonach więcej w „DL” 23, a tymczasem na YouTube znalazłem też coś takiego (niezwiązanego w ogóle z Bronsonami):

„CZY WIESZ, ŻE…”

… w Grecji jest Góra Athos, zwana… niezależną (również jeśli chodzi o władze!) Republiką Mnichów? Obejrzyj ciekawy dokument, z którego dowiadujemy się m.in. jak Ostatni Prawdziwy Bunt pomógł w natchnieniu do powstania… Na jednym z monasterów wisi flaga… „Prawosławie albo śmierć”… Wiele ciekawego jest w tym filmie! Był tam któryś z czytelników-podróżników?

CYTAT NA KONIEC…

Pieniądze Unii Europejskiej zniszczą Athos – jeden z mnichów w wyżej wrzuconym dokumencie… Nie każdy się sprzedał za ten brudny hajs! The Last True Rebellion!

ŁG

PS: Alfiego i śmierci Zachodu ciąg dalszy: LINK! Dlatego powinniśmy być (wewnętrznie) Death To The World!