21.05.18 „O wszystkim i o niczym”.

Za nami koniec sezonu ligowego, a już 14 czerwca pierwszy mecz Rosja – Arabia Saudyjska na Mistrzostwach Świata u naszych wschodnich sąsiadów. Niszowi łowcy sensacji prześcigają się w kiepskich reportażach ze starymi fragmentami walk, że co to w tej Rosji będzie. Cóż…, że to Rosja – wszystko być może… Dużo już powiedziano o tej imprezie, co czytam rosyjskich chuliganów to zapewniają oni, że przez tajniaków nie będą polować, ale coś nie sądzę. Jeden, drugi telefon od znających miasto małoletnich ryzykantów i co, nie wyjdą naprzeciw panoszącym się po mieście XYZ…? Kto wie, zrelacjonują Ci, którzy jadą. My tu w Polsce będziemy kibicować za sprawą TVP, obserwując masy Januszy z kratami piwska i w dziwnych gadżetach z Biedronki. Co zrobić – „kyokushin” i do przodu ;-).

SPORT, KIBICE / KIEDY ZAWODZĄ DZIAŁACZE I WŁADZE…

… kibice jak zwykle dają radę! Ceremonia przy sektorze gości w Poznaniu, coś pięknego:

Dużo ostatnio piszę o sztuce, ale nie można zapominać o sztuce ulicznej. „Mistrz nie do Poznania” w tych wszystkich kontekstach tworzy jedyne w swoim rodzaju arcydzieło…

SPORT / MIĘDZYSEZONOWA ROTACJA

Poznajemy pierwszych spadkowiczów i tych, którzy weszli wyżej. „Dziwolągi” spadły z najwyższej ligi. Tak zwany „Bruk-Bet” bez ultrasów oraz Sandecja, która musiała grać swoje mecze w Niecieczy przez co również jej mecze domowe traciły na klimacie (a tak fajnie zaczęli wyjazdem na Legię…). Niewielu będzie płakać…

Zagłębie Sosnowiec (na zdjęciu niżej), przy rekordowej tej wiosny frekwencji kilku tysięcy fanów, pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała i jest w grze o awans do Ekstraklasy! Zagłębiu pozostały do rozegrania dwa spotkania, oba ze śląskimi rywalami – Ruchem i Tychami. To może być piękna kropka nad i… Liderem I ligi jest Miedź Legnica…

Do I ligi wszedł ŁKS Łódź, GKS Jastrzębie, a także Warta Poznań, której grupce wiernych kibiców należy się szacunek za wyjazdową konsekwencję. Niestety nie weszli ziomale z Radomiaka.

I to na razie tyle – pozostaje obserwować kończące grę niższe ligi.

 

MAGAZYNY / 200 NUMERÓW „TMK”!

Aktualny numer miesięcznika „To My Kibice” jest dwusetnym numerem najpopularniejszego magazynu dla kibiców! Serdeczne gratulacje dla redakcji! Warto dodać, że we wstępie Jawor sugeruje przekazanie sterów „młodej krwi”, ale jeszcze nie określił kiedy i jak to dokładnie będzie wyglądać. Ryzykowna sprawa, no ale… nie ma co się bać zmian, bo one w końcu zachodzą. Życzę kolejnych 200 numerów!

MUZYKA / O MUZIE… NA PAPIERZE

W „DL” nr 23 pojawi się tradycyjny przegląd muzyki tożsamościowej w wykonaniu naczelnego ex zina „Okop”. Jest to jeden ze starszych korespondentów „Drogi Legionisty”. Prócz jego przeglądu – pojawią się recenzje moje i Antyanarcho… Prócz muzyki będą recenzje filmów oraz książek.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… prezes Sportingu po pobiciu piłkarzy stwierdził podobno, że przestępstwo stanowi integralną część codziennego życia? Niezły wesołek!

Wesołki są też w Poznaniu, bo te wybiegnięcie na murawę no… mocno symboliczne.

CYTAT NA KONIEC…

Łukasz „Juras” Jurkowski na blogu: Szczerze niech ten sezon się już kończy, bo ciężko się na niego patrzy z każdej strony.

Amen.

ŁG

PS: Coming soon… Już tego lata… Polska będzie Mistrzem Świata, a Wy będziecie mieli papierową „DL”kę nr 23!