4.08.18 „O wszystkim i o niczym”.

„Zegarek miał 7 melodyjek”… i co nam kurde z tego było w latach 90tych, że miał i grał…? W każdym razie jest pewien typ zajęcia sobie głowy i czasu – pogoń za nowinkami, chociaż większość jest całkowicie zbędna nie tylko do życia, ale do czegokolwiek sensownego. Ja wolę myśleć… chociaż to może też bezsensowne…? No to dzisiaj taka melodyjka… Dlaczego jednoznacznie nie krytykuję ruchu chuligańskiego (będąc katolikiem) jako złego? Bóg pisze prosto na liniach krzywych – to słynne zdanie Paula Claudela o tym, że Bóg pisze prosto po krzywych ścieżkach ludzkiego życia, a ksiądz Jan Twardowski napisał przecież, że jak Pan Bóg zamyka drzwi, to otwiera okno. Nie wiem do czego prowadzi kogoś życie po grzechu pierworodnym…, nie wiem jaka jest jego historia (skąd przyszedł)…, gdzie się znajdzie…, na ile łap spadnie… i komu w danym środowisku pomoże (mając specyficzny autorytet). Dzisiaj idę sobie do kościoła, w normalnych ciuchach, z obrączką na palcu i nawet mam na nową książkę w kieszeni. Mijam pijanego, mijam brudną osobę… może to ja, kiedyś…? Byłem przecież pijany, śmierdzący też, bo uciekałem za małolata na mecze z domu, nie było mnie jak dobrze pamiętam nawet po tydzień czasu – dnia ostatniego to był już jedynie obraz nędzy i rozpaczy. – Przepraszam, ma pan może papierosa? – pytałem dorosłych wyglądających na przeciętnych, jak ja dzisiaj. A jak z jednego Marszu wracałem? Jak żul, z obandażowaną głową i na bluzie w listopadzie… Piszesz prosto na liniach krzywych – wiem. Myślę o tym kiedy patrzę wstecz (Tworzywo). Ideał…? To pogoń jest za wiatrem… Wieje nad moim miastem… (również zespół Tworzywo…). Spokojnie z tym ocenianiem, prawdziwa mądrość nie zna radykalnych cięć. A każdy niby nienaruszalny kodeks bywa siedliskiem hipokryzji – jak w arcydziele kina japońskiego „Harakiri” (1962).

DYGRESJA…

A poza tym… trzeba być KIBOL OŚWIECONY, hłe hłe…

 

SPORT / BAŁAGAN PRZY STERACH

Dean Klafurić i po Deanie… NAdużejWAŁCE był też jak się okazało transfer Nawałki na Łazienkowską 3… Ex trener kadry nie ma zamiaru obejmować Mistrza Polski. W tym momencie za sterami stoi zawsze szalony, heh, Vuković.

Tymczasem – był w Legii Rusek, dziś kandydatem jest Ukrainiec. Konkretnie Wiktor Skrypnyk, który aktualnie jest trenerem drużyny FC Ryga, a pracował m.in. w Werderze…

Tak czy siak, dzisiaj trzeba wygrać z Lechią, a potem przejść… jak to brzmi… luksemburczyków.

SZKOŁA HAŁASU / SPARTA NIEZADOWOLONA…

Sparta Praga (podobnie jak rok temu) przedwcześnie pożegnała się z Ligą Europy, tym razem na przeszkodzie stanął przeciętny klubik z Serbii – Spartak Subotica (dotarli do Czech w 60 osób). Tym razem kibice nie wytrzymali i postanowili chociaż trochę rzucić się w oczy… Tym bardziej, że – jak sądzili – ich piłkarze byli niesłusznie karani w tym meczu…

Był to taki wjazd w nowoczesnym stylu, a więc z szybkim cofnięciem się. To nie te ujęcia, które mogliśmy oglądać np. w starodawnych czasach w „Fan Śląsku”, kiedy to piłkarze dostawali brechami po plecach. Dziś nawet brech na stadionach nie ma… – zastąpiła je nowocześniejsza odnowa biologiczna…

SZKOŁA CISZY / PIĘKNO EUROPY

Piękno stworzenia, piękno Europy i piękno wiary – Bułgaria… Tak widziałem swoje wakacje, niekoniecznie jako miejsce do popijawy (swoją drogą tam gdzie byłem nie widziałem ani jednej zataczającej się osoby).

Fajnie jest tam gdzie jeszcze nie dotarła imigracja na wielką skalę… Tak, tak – ta ikona, którą mi pomogliście rozszyfrować to Jan Rilski, zwany też Janem z Riły – mnich bułgarski. Chrześcijaństwo czuć tam na każdym kroku…, a przy okazji jest ładnie.

Muzyka użyta w składaku to Megaloschemos II (Bulgarian Orthodox Hymn). Warto odwiedzić te rejony… Niestety za sprawą piłkarzy niedaleki Belgrad przeszedł obok nosa.

KSIĄŻKA / KSIĄŻKA NOSOWSKIEJ…

Miało być lekko i wakacyjnie, też mnie potrzepało widocznie… Katarzyna Nosowska z zespołu Hey wypuściła zbiór felietonów „A ja żem jej powiedziała” (2018). Co ja z tymi babami mam ostatnio (Tokarczuk nadrabiałem)… nie wiem…

Lubię kilka kawałków Hey – tyle wiem, za pijackich czasów przypadkowo trafiłem na ich koncert i mi się Kasia na żywo bardzo podobała, lubiła coś tam głębokiego przekazać w tekście – chyba liczyłem na to samo na papierze. Lubię czytać felietony, więc spontanicznie kupiłem tą zbyt kolorową książkę, chociaż wiedziałem, że – jak w przypadku Tokarczuk – będzie czasem ciężko. I było… Trochę się zawiodłem na tej osobie i generalnie nie polecam… Typowe poglądy bezpłciowe.

MUZYKA / NOWY KLIP NACJONALISTYCZNEGO RAPU!

Pod patronatem „Drogi Legionisty” wyjdzie płyta CR’a! Zobacz klip! W czasie 1:47 widoczna część pracy na X-lecie „DL”ki! Nacjonalistyczny New school… DTSP!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… dzisiejszy Superpuchar Francji, pomiędzy PSG, a Monaco odbędzie się… w Chinach o 14:00? No tak, rynek ma swoje prawa… A szary kibic, rodowity fanatyk z paryskich dzielnic? Against Modern Football!

CYTAT NA KONIEC…

Nacjonalista.pl o głośnej wypowiedzi Tysona: Amerykański „gwiazdor”, który na ramieniu ma wytatuowanego Mao Tse-tunga, a na barku Che Guevarę, wie jak spełnić oczekiwania patridiotycznego elektoratu.

To tyle na dziś… Wiem, że dużo ostatnio nie pisałem, ale uwierzcie, że od końcówki czerwca do teraz byłem… dokładnie 7 dni w domu. Muszę trochę siąść na tyłku i pozbierać inspiracje…

Trzymajcie się!

ŁG

PS: To nie tak, że stara zajawka na street art całkowicie zamarła w ruchu AN: https://sawbpl.tumblr.com/!