9.08.18 „O wszystkim i o niczym”.

Smarzowski wypuści „Kler”, który zapewne będzie pożywką dla nałogowo wściekłych na „czarną mafię”. Oczywiście film nie pokaże dobrych stron Kościoła, lecz wystarczy, by patrzeć na księży jak na wrogów… Krzywonos mówi o kibicach Legii, że „faszyści składają kwiaty”. Pink Floyd przyjeżdża na koncert do Polski i robi tu opartą na mainstreamowych stereotypach manifestację polityczną w koszulce z napisem „KOD”… Odbyła się nowa edycja Brudstoku, po którym została masa zdjęć paradujących golasów. Jeden z dużych proKODziarskich portali jest oburzony, ale nie dlatego, że ludzie pokazują swoje genitalia publicznie i robią z tego manifest („kler” jest przeciwny, a to kler, co?) tylko ostrzegają, że dzisiaj… pracodawcy sprawdzają portale społecznościowe i trzeba uważać latając z fiutem na zewnątrz, bo dobre CV może wtedy nie wystarczyć! Rzygać się chce od prasówki, a tak pięknie było w ciszy i spokoju, gdzieś na zadupiu. Foto obok: Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta. „Kler” to tylko przetargi robi i ukrywa zboków, a u Owsiaka wolni ludzie na waleta biegają i jest git!

SPORT / GDZIE ICH SPORTOWA ZŁOŚĆ?

… wyparowała już na Słowacji… na tyle starczyło?

Sparta Praga także zawodzi, niedawno pisałem o ich odpadnięciu z pucharów, ale kolejny mecz ligowy (ze Slovacko) zagrali na pełnej lufie! Akurat oglądałem, będąc pod wrażeniem wściekłości z jaką rzucili się na bramkę rywala… Nie muszę chyba przypominać, że na ostatnim meczu ligowym u siebie to goście wykazali się większą wolą zdobycia gola.

Tymczasem Dominik Nagy po remisie z Lechią miał swoją wymówkę: W poprzednim sezonie zaczęliśmy sezon równie słabo, a ostatecznie byliśmy mistrzami. Super, czekamy zatem na kolejne kilkanaście porywających spotkań, po których pobijemy rekord na najbrzydsze mistrzostwo…

W eliminacjach Ligi Mistrzów faworytami przed rewanżami będą takie niepozorne miasta jak Zagrzeb, czy Kijów… A CWKS przerypał z jakąś Trnavą…

SPORT / ALE…

Odpuścić kibicowanie, bo drużyna przegrywa jest nieporozumieniem. Asem w ostatnich sezonach nie jestem, ale na mecz z Dudelange stawię się na pewno, bo żeby jarać się zwycięstwami trzeba jak najświadomiej przeżywać podobne mecze, na których będzie jak na legijne warunki garść widzów i gra podwórkowa.

KIBICE / NIEDŁUGO MECZ PRZYJAŹNI…

… dlatego wygrzebałem z archiwum „DL” moje dzikie nagrywki sprzed 10 lat, kiedy to ostatnio ziomale grali w najwyższej klasie rozgrywkowej i można było tam pojechać na mecz Legii. Było tak:

MUZYKA / YELLOW PATRIOT!

Dzisiaj pełna egzotyka, żeby zobrazować Wam coś, o czym niedługo więcej napiszę w pewnym projekcie.

Słyszeliście o wytwórni Yellow Side? Albo o grupach muzycznych skupiających się wokół hasła… „Samurai Spirit Skinheads crew” (SSS)? Grupy te w swoich pierwszych tekstach kładły duży nacisk na wątki patriotyczne, nacjonalistyczne, a niekiedy… ksenofobiczne i nie ma co ukrywać, że trochę było w tym odwoływania się do sojuszu Japonii z Niemcami podczas II wojny światowej.

Tymczasem wrzucam mocne granie z tamtych stron, taki lepszy klip…

Kto im zabroni być dumnymi ze swojej rasy i kultury U SIEBIE? No właśnie…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… kapela, Oi! band z Japonii, Natural Born Masters określa się czasem… „Rock Against North Korea”? To tak jeszcze w klimacie wątku muzycznego. Hadza! :-).

CYTAT NA KONIEC…

Komentarz czytelnika portalu PCh24.pl a propos zniesienia kary śmierci przez Franciszka: „Jakie prawo ma człowiek do decydowania o zakończeniu życia innego człowieka?”. Odpowiedź: „Rzekł więc Piłat do Niego: Nie chcesz mówić ze mną? Czy nie wiesz, że mam władzę uwolnić Ciebie i mam władzą Ciebie ukrzyżować? Jezus odpowiedział: Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry”. Wniosek: Pan Jezus sam powiedział, że władza ukrzyżowania = skazania na śmierć, jest dana Piłatowi = każdemu przedstawicielowi władzy, od Boga = z góry.

ŁG