1.09.18 „O wszystkim i o niczym”.

1 września, czas do szkoły! Tak dzieje się nie tylko w licznych placówkach szkolnych, ale również przy Łazienkowskiej 3, gdzie portugalski szkoleniowiec zaserwował drużynie Legii poprawkowe lekcje… Zobaczymy jaki będzie efekt, bo że fizycznie są dętki to każdy widzi. Crvena Zvezda, z którą Legia nie zagrała dzięki jej „wspaniałym inaczej” piłkarzom, pokazała modernistom z tzw. Red Bull Salzburg co to jest prawdziwy Against Modern Football. AMF w wydaniu… nieoszołomskim, a więc taki sprzeciw wobec modernizmu, który mimo wszystko pozwala cieszyć się ze zwycięstw w wielkich rozgrywkach piłkarskich. Bo my chcemy żeby nasze zespoły wygrywały, tym bardziej jeśli są to największe marki w kraju, jak Legia, czy Red Star Belgrad. My mamy fart, że żyjemy tak – bo umimy, nie jak chytra baba co se zajumała „3 Cytryny”. Ktoś kto nigdy nie wyszedł z przeciętności musi karmić się tym, że „wyniki nie są totalnie ważne” (fakt, są co najmniej drugorzędne, ale…), ja go nawet rozumiem, lecz na szczycie jest inaczej, bo powinniśmy i możemy zdobywać góry! No niestety, jeśli chodzi o Legię i Europę to nie w tym sezonie. Kibice na murawie świętują awans do fazy grupowej LM, piękne, spontaniczne Fuck UEFA w wydaniu serbskim! Co z tego, że zakaz dostaną? W życiu piękne są tylko chwile, albo korzystasz, albo wspomnienia są „takie jakieś nijakie”. A jeśli o Serbach mówimy to pamiętajmy, że Kosowo jest serbskie, a UEFA wspiera terrorystów!

DYGRESJA…

Kiedyś w Legii byli wielcy piłkarze… Dziś mija dokładnie 29 rocznica śmierci Kazimierza Deyny. Deyna, Brychczy… Ten drugi „po prostu jest”, interesuje się zespołem do dziś i nie gada głupot.

Współcześnie, nawet jeśli ktoś był dobry i charakterystyczny, jak W.Kowalczyk, to w dobie internetu zdąży nagadać głupot i pogrzebać swą legendę… Kilka pokoleń musi minąć, by narodził się ktoś godny składania mu wieńców, ktoś godny przyśpiewki „Legia To My”?

SPORT / „BAŃKI MYDLANE”…

Dziś ciekawe mecze przyjaciół, Arka-Zagłębie i Olimpia-Bełchatów, na obu są korespondenci „DL”, więc relacje „po staremu” w „DL”24 (raczej nie wrócimy do relacji regularnych, ale z niektórych meczów będą, w tym mojego autorstwa)!

Tymczasem, oko na dobry futbol…

Patrząc na aktualną tabelę Premier League, trudno nie rozumieć hymnu kibiców West Hamu o puszczaniu mydlanych baniek (oparłem o niego moje opowiadanie „Bańki mydlane” w „DL”23, które niedługo będziecie mieli okazję znaleźć jeszcze gdzieś indziej…). Londyńskie Młoty nigdy nie wydały tyle kasy na transfery, wzmocnienia wpadały przed sezonem co chwila, a mimo to mają 0 punktów i są ostatni w tabeli (stan przed 4 kolejką). Fakt – mieli mocnych przeciwników wyjazdowych, ale z tym przeciętnym też przegrali i to u siebie. Dziś mają Wolverhampton, który w ostatniej kolejce sprawił sporo problemów rewelacyjnemu City i zremisował z mistrzem Anglii 1:1. Fani The Hammers zapewne znowu puszczają bańki mydlane… Ja też, bo na kuponie obstawiłem „1”. Kiedyś muszą się zgrać i przełamać.

A na włoskiej Serie A pirotechnika płonie aż miło… Każdy kryzys się kiedyś kończy. To optymistyczne…

MUZYKA / NOWOŚĆ Z HISZPANII

Ligi hiszpańskiej bez Ronaldo już nikt nie obserwuje, hehe, ale scenę muzyczną podziemia jak najbardziej! Last Chance – „Streets of glory” to nowy klip od skinów z Hiszpanii. Trochę za dużo piwska, ale skutery/t-shirty z zawsze ładnymi symbolami i ładne widoki nadrabiają… W Hiszpanii nie mają łatwo być białym i dumnym… Tym bardziej sprawdzajcie, co chłopaki nagrywają!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… UEFA planuje od 2021 roku wprowadzić nowe rozgrywki klubowe, obok Ligi Mistrzów i Ligi Europy? Prestiż Ligi Europy ma się zwiększyć, a zatem dla „tych gorszych” powstanie jakiś dziwny puchar, który będzie miał oddzielić, m.in. nas od „bogatszych” z Europy? Pożyjemy, zobaczymy…

Odbyły się losowania grup LM i LM – jest to kibicowski raj, jakby nie patrzeć…

CYTAT NA KONIEC…

Dziś „rymy twitterowe”: Lepszy wybieg w ZOO dla słoni, niż trybunka dla Polonii. KSP dostało trochę kasy na modernizację, niewiadomo dla kogo, ale… Przynajmniej rezerwy Legii będą wygrywały w nieco ładniejszej scenerii :-).

Życzę Wam owocnego weekendu! Oglądajmy sport, uprawiajmy go, chodźmy do Kościoła, kochajmy swoje rodziny i Ojczyznę!

Nic nam nie wmówią!

ŁG