7.09.18 „O wszystkim i o niczym”.

Mistrz Luksemburga i Słowacji w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Jest to jakieś pocieszenie, ale z drugiej strony jest to również kolejny argument za tym, że piłkarze z polskiej Ekstraklasy są solidnie przepłacani. W którymś momencie PR (wspomagany stadionami na Euro) wyparł jakość sportową… Widzieliśmy to dobitnie podczas meczu Cracovia – Legia, który miał żenujący poziom. Pazdan schodzi z murawy autentycznie zdziwiony, że dostał czerwoną kartkę, gdy pociągnął wychodzącego sam na sam z Cierzniakiem napastnika rywali za koszulkę, Kucharczyk chodzi po boisku z wkurwioną miną… Malarz na ławce. Tak – przerwa im się przyda. Mafia zorganizowała w tym czasie jakąś Ligę Narodów UEFA, nawet nie ogarnąłem, musiałem „guglać”, heh. To nowe oficjalne, międzynarodowe rozgrywki reprezentacji dla wszystkich 55 europejskich federacji krajowych.

SPORT / SZŁY MRÓWECZKI

Podoba mi się Zagłębie Sosnowiec w tym sezonie. Ledwo awansowali do Ekstraklasy, ale „jak już w niej są” to walczą w każdym meczu o pełną pulę tym co mają, szarpią każdy punkt, zresztą przy Ł3 też byli blisko. Mecze (i wyniki) ze Śląskiem, czy Arką mówią same za siebie, charakter!

Mam nadzieję, że podobnie będzie z ich hokeistami, których mam zamiar obserwować w nadchodzącym sezonie (tyle zostało fanom legijnego hokeja…). Zagłębie zagra dziś o 18:30 ciekawy mecz u siebie z Katowicami. Co ciekawe, drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego wykupiła tzw. „dziką kartę”, bo kolejny sezon w I lidze niemiałby sensu – zainwestowali. Lipa, ale… taki jest ten polski hokej.

 

MUZYKA, RELIGIA / ŚWIADECTWO WOKALISTY SIEKIERY…

Punkowa kapela Siekiera i jej wokalista – Tomasz Maciej Budzyński. Prócz tego malarz i poeta. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Najpierw stara piosenka:

A posłuchajcie co gada dzisiaj… Zróbcie sobie dobrą szamę i poświęćcie trochę czasu, zamiast wieczornego gniotu w TV. Ciekawe świadectwo ex punka (ale nie ex ćpuna…).

Bóg kocha grzesznika. Bóg kocha złego – mówi Budzyński w wyżej wrzuconym świadectwie. Jeśli jesteś grzesznikiem, jak każdy czytelnik „DL” – wysłuchaj…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… w dzielnicy Votanikos w greckich Atenach rządzący zdecydowali o wyburzeniu małego kościoła, aby na jego miejscu powstał meczet? Protestowało przeciwko temu kilkuset nacjonalistów ze Złotego Świtu.

CYTAT NA KONIEC…

Z książki „Osiem duchów zła i sposoby walki z nimi” (ks. Leszek Misiarczyk): Kto ciągle porównuje się z innymi, zawsze spotka kogoś, kto będzie w czymś lepszy od niego, i z tego powodu będzie wiecznie cierpiał. Człowiek bowiem, który domaga się oznak czci, wywyższa się i nie potrafi znieść lekceważenia ze strony innych.

Słuchajmy w miejskich dżunglach mądrości z pustyni…

Dobrego!

ŁG