28.09.18 „O wszystkim i o niczym”.

LINK Jestem Anty – taki dewiantyk… mogliśmy śpiewać będąc kilka lat temu jednymi z niewielu patriotów sceptycznych wobec PiSu. „O co im chodzi? Idzie lepsze!”. Niby patriotyczni, na zewnątrz katoliccy oraz antyimigranccy i idący równolegle do starego Marszu Niepodległości (nawet na tym samym Marszu stali osobno i hejtowali…, pamiętacie?). A dziś? Szampan, do wypicia kwaśny szampan – od kiedy zapadła klamka. Od kiedy rządzi PiS pozostał Wam tylko kwaśny szampan… Niby była radość, że „wreszcie nie to PO!” („no bo kto inny?” – błędne koło demokracji…), na której to Platformie wyrastał konkretny bunt patriotycznej ulicy, ale z jego smakiem było coś nie tak. Co bardziej pijani do dziś nie wyczuwają kwaskowatości i zapijają się do nieprzytomności, kiedy my już dawno wyrzygaliśmy się degustacją. Gdy się wyda – to dramat, póki się nie wyda strzelają korki szampana. Pijecie jeszcze…? Potrzeba było czasu, by co uważniejsi dostrzegli maski, pod którymi czai się jedynie „jeszcze jedna partia” pchająca nas (przystrojona w jarmułki) w „odmęty modernistycznej Europy”, a więc antycywilizacyjne prawo głosicieli nowomowy, którym brakuje jedynie oficjalnych tęczowych garniturów służących za mundurki… Antysystem to stan ducha. To się czuje…, albo nie. Kto wierzył, że w demokracji jedna partia rozliczy zbrodnie drugiej, ten jest niezły jajcarz… Obok na miniaturce antyimigrancka manifestacja i kibic Legii na niej.

„DL” / PAPIEROWA „DL”23…

Cały nakład numeru poszedł – dziękuję za zainteresowanie. Osoby, które nie zdążyły zdobyć papierówki mogą odzywać się na maila po wersję PDF.

SPORT / 2 PUNKTY DO LIDERA!

Pierwsze tygodnie po katastrofie udowadniają, że zatrudnienia Ricardo Sa Pinto w roli trenera Legii był słusznym ruchem. Wcześniej myśleli chyba, że trener to nieważna postać, a fazę grupową europejskich pucharów uda się osiągnąć choćby „woźną” na ławce Legii, byle miała w ręku miotłę i poganiała. Kwaśny szampan. No niestety, trzeba jeszcze wiedzieć jak poganiać, czego naszym kosztem uczy się zarząd Mistrza Polski.

Na szczęście ostatnia passa piłkarzy jest dobra, a drużyna wróciła na odpowiednie – zwycięskie – tory, jesteśmy w grze po obronę MP i PP. Portugalczyk powoli ich układa, nadrabia zaległości fizyczne, a oni zachowują się jak jeden zespół. „Orgazmu” nie ma, no ale miło popatrzeć, że w końcu im zależy. Radość po bramkach, w przerwie (np. w Chojnicach) tłumaczą sobie, co kto robił nie tak, widać że mają jakiś cel, do którego dążą.

Dziś mecz ligowy. Już teraz trzeba wyraźnie zaznaczyć, że władze Legii muszą celować w taką atmosferę przed przyszłorocznymi europejskimi pucharami. Nie wiem jak to zrobią, nie ja zarabiam po sto tysięcy miesięcznie… Nikt nie mówi, że ma tu w nieprawdopodobny sposób trafić Ronaldo, ale Ci, którzy są – muszą być przygotowani na początek sezonu 2019/2020, nie ma innej opcji mili państwo w garniakach. Zvezda, „miszcz Luksemburga”, Trnava mogą to i my możemy grać w fazie grupowej…

SPORT, KIBICE / A NA POLSACIE SPORT…

… tym razem nie ogarnęli specyficznych obrazków z „Europy B” :-). Zvezda miała trochę szczęścia, ale i dyscypliny, co wystarczyło na historyczny remis z Napoli w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Teraz czeka ich wyjazd na PSG (3.10), gdzie będzie trudno o podobny cud, tym bardziej że paryżanie przegrali w Liverpoolu.

A to Legia miała być, po zwycięskim meczu z Serbami, w tej grupie… Kwaśny szampan… wjechał po raz kolejny. Takie życie kibica. Trzeba kibicować dalej…

AKTYWIZM / UKRAINA…

Cały czas spoglądamy na Ukrainę. Nie dość, że leży obok, to pozostaje ciekawostką w postaci młodych nacjonalistów szkolonych na żołnierzy. We wrześniu w mariupolskim garnizonie odbył się apel ku czci poległych „azowców”. Taki klimat:

Wystąpił na nim „oficjalnie cywil” Biłeckij (więcej o nim w składanym numerze papierowym – „DL” 24).

MUZYKA / „HANG WHITES”!

Kontrowersje wywołał kawałek francuskiego czarnoskórego rapera o mordowaniu, wieszaniu białych (w teledysku wykorzystał motyw ze znanego filmu – mianowicie motyw z gryzieniem krawężnika. Jak pamiętamy „American History X” miał ostatecznie przesłanie, że… „przemoc jest zła”). Nick Conrad (owy raper) występuje z… krzyżykiem na szyi. Podwójnie to przykre, kiedy symbol męki Pana Jezusa staje się tylko jedną z wielu nic nieznaczących ozdób. Nagranie zostało usunięte z You Tube po kilkunastu godzinach.

MUZYKA / “IN THE SWAMPS OF OUR SINS” (2018)!

„Coś mocniejszego”… mawiają w barach, a że my nie pijemy, „coś mocniejszego” oznacza dla nas m.in. takie klimaty… Do dna zatem!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… Euro 2024, a więc kolejna wielka impreza piłkarska (dopiero co ZU nagrał kawałek „Dortmund”…), odbędą się w Niemczech? Polscy kibice akurat płakać nie będą… Blisko (szkoda tylko, że tak ciapato).

CYTAT NA KONIEC…

Chcieliśmy pokonać choroby, a stworzyliśmy obraz miliona plag. Myśleliśmy o sobie jak o bogach, a padliśmy na twarz przed  czymś co było ledwie kreaturą człowieka, a więc nacjonaliści bawią się w pisarzy s-f. Sprawdzajcie jak im wyszło: LINK Niedługo Trzecia Droga organizuje kolejną edycję konkursu dla pisarzy-amatorów, któremu „DL” będzie patronować…

ŁG

PS: Dobry komentarz do ostatniej „sprawy wagi państwowej”…

PPS: To chyba zapowiedź meczu była… Oryginalna, heh. Derby odbyły się w tym tygodniu w rosyjskim Pucharze…