16.10.18 „O wszystkim i o niczym”.

Cześć, tu moher. 20 zł w portfelu i komornik na koncie – tyle mam obecnie, po opłaceniu rachunków. W perspektywie (prócz kurczaka na parze) trochę osób mi siedzi siano, jak to w życiu. To tyle w kwestii „dorabiania się”! W kwestii „DL” nic się nie zmienia, witam w „O wszystkim i o niczym”! Szczerze mówiąc moherowy beret coraz mocniej prosi się o specjalne dziurki na oczy, bo chodzę nakręcony tym, że będąc u siebie tak oddajemy swoje skarby… Ludzie zbulwersowani „zachowaniem księży”, ludzie zbulwersowani lubelską kontrmanifestacją przeciwko tęczowym, a przy tym… pełne kościoły! Chyba czas na większy aktywizm normalnych niż to przekonują „cicho-ciemni inaczej” internetowi kapłani… Może niech faktycznie jakieś jeszcze większe gówno wygra te wybory, by prawdziwe podziemie wreszcie się obudziło i przestało gadać bzdety… Bzdety zarezerwowane dla takich, co spoczywają na laurach. Tymczasem… może niekoniecznie tak wspaniałe stulecie jak niektórzy przekonują, ale z pewnością ciekawe wydarzenie szykuje się 11 listopada w Sto(L)icy. To mój bodajże dziesiąty Marsz, też jubileuszowy, heh.

SPORT / 21.10.2018, GODZINA 18:00

Kontrowersje są wszędzie, weźmy brak karnego na meczu LM Hoffenheim – Manchester City, słabsza forma też się zdarza wielkim, weźmy np. postawę Bayernu Monachium, też na LM – w Amsterdamie. Dlatego bez marudzenia obejrzę na żywo mecz Legia – Wisła w Ekstraklasie i to będzie piękny mecz!

Mieli przerwę, znowu będą biegać jak podczas pierwszej połowy we Wrocławiu…? Coraz mocniej ufam tej portugalskiej myśli szkoleniowej, zobaczymy gdzie ona nas doprowadzi w Europie, bo w kraju wizja obrony Mistrzostwa realnie wyłania się zza chmur.

Yeah! Dawać weekend, jak za starych

KIBICE / LIGA NARODÓW

Ciekawostka. Rumuni w Wilnie i flaga z prawosławnym motywem. Ogólnie ciekawie kibicują reprezentacji Rumuni, bo o meczach biało-czerwonych, przynajmniej jeśli chodzi o stadion i klimat ultra, nie ma co pisać…

 

Jasne, że można być normalnym (czytaj: być kibicem) i jednocześnie wierzącym…

FILM / MACIE COŚ DLA MNIE…?

Jesień za oknem, wywaliłem ze swych opłat kolejne serwujące gówno telewizje. Ma ktoś namiary na ten film z (chociażby) napisami polskimi?

… albo na inne ambitne, mogą być ruskie, filmy z jakimkolwiek klimatem (i z napisami/lektorem), bo kicha w TV i kinie… Podeślijcie linki: drogalegionisty@gmail.com!

MUZYKA / „DZISIAJ Z PLAYBACKU JAKIEŚ FUJARY”…

Kontynuując wątek z ostatniego „O wszystkim…”. Powiem Wam jednak, że nawet Ci z playbacku nie byliby problemem (i np. muzyka elektroniczna, którą czasem lubię…), gdyby równolegle powstawały zespoły ambitniejsze, których ktoś chciałby słuchać (co za tym idzie – ambitni mogliby w normalnych warunkach nagrywać)…

MUZYKA / „DUCHOWY GANGSTER”!

A Bosski Roman, który kiedyś miał jaja udzielić wywiadu zacnemu zinowi, którego właśnie czytacie, heh, ciągle się rozwija jako człowiek, co słychać w jego najnowszym teledysku!

Fajnie, bo np. jego ziomek Popek poszedł w odwrotną stronę…

„CZY WIESZ, ŻE…”

… kibice Lazio Rzym piszą książkę o zatrzymaniu w związku z meczem w Warszawie w 2013 roku? Mam nadzieję, że ktoś z Polski będzie chciał zarobić i ją przetłumaczy…

CYTAT NA KONIEC…

Lasecki, xportal.pl: Skoro jednak kadry Kościoła tworzą „ludzie tacy jak my”, którym – zgodnie ze sloganem reklamowym filmu Smarzowskiego – „nie jest obce nic, co ludzkie”, to zadajmy sobie pytanie, czy my wszyscy jesteśmy, lub choćby nawet czy znaczący odsetek z nas jest pedofilami, skorumpowanymi draniami obdzierającymi bliźnich z ostatniego grosza, nepotami i karierowiczami, rozpustnikami i pijakami, chciwcami łasymi na świecidełka, dwulicowymi oszustami? Śmiem twierdzić, że nie. Całość: LINK. Walka trwa!

ŁG