5.11.18 „O wszystkim i o niczym”.

To my jesteśmy elitą tych miast, ulic! Nie Wojewódzki Kuba, który właśnie sprzedaje autobiografię, w której pluje na Polaków, patriotów, kibiców, katolików… To Łazienkowska 3 pokazała po raz kolejny, że duch w narodzie nie ginie i nie jest to, jak sugerują liberalni celebryci, duch ciemnogrodu i kompleksów. My stoimy dumnie, my stoimy świadomie! Też bym wolał, by hymnem Polski była piękniejsza i pierwsza „Bogurodzica”, ale skoro nie jest… to śpiewajmy #KIEDYmyżyjemy! W momencie, gdy Żyleta uczyła śpiewać hymnu Polski, koszykarska Legia wygrywała 92-86 z Treflem w Sopocie! Co to był za mecz… Wojskowi wyraźnie przegrywali, by w drugiej połowie przechylić zwycięstwo na swoją stronę! Potem festiwal rozpoczęli piłkarze Mistrza Polski (oraz oczywiście jego kibice…, co wie już cały kraj), pakując do przerwy trzy bramki Górnikowi z Zabrza! Skończyło się na 4:0 i udanym dniu dla legijnej społeczności!

KIBICE / REPORTAŻ Z WEST HAMU!

Oglądacie Premier League? Oczywiste, że nic nie cieszy mnie od dawna tak jak gra Legii, ale zerknę ostatnio czasem…

Ależ piękny był mecz West Hamu z Burnley! 4-2 dla Młotów, które weszły w spotkanie jak Anders na wyspę (pozostając w klimacie ostatniej recenzji), ale Burnley dwa razy doprowadziło do remisu… Tym razem bańki znowu wzniosły się wysoko w powietrze…

A z West Hamu reportaż zrobił pewien „vloger”, czy jak tam oni się nazywają…

MUZYKA / „JESTEŚ NIKIM”!

Rap. Pamiętacie niedawną recenzję płyty Klarenza na e-„DL”? W klipie rapera do „Jesteś nikim” w tle pojawia się wyraźny krzyż. Spytałem go, czy wiara coś dla niego znaczy, czy to zwyczajny element dekoracji i metafora…? Przeczytajcie odpowiedź dla czytelników „DL”: Krzyż poza samą „Pozą” jest częstym motywem na płycie. Wiara znaczy dla mnie dużo, jednak nawet gdyby ją na chwilę odłożyć na bok – krzyż pozostaje symbolem atakowanej cywilizacji łacińskiej, pewnych podstawowych wartości oraz przede wszystkim prywatnych krzyży które nosimy na plecach. Jest dla mnie też symbolem toczonej przez lata prywatnej walki z wiatrakami o udowodnienie własnej wartości samemu sobie i ludziom którzy we mnie nie wierzyli. Jeszcze raz: sprawdzajcie gościa!

Cały wywiad znajdziecie zimą w „DL”…

MUZYKA / TO ONI SĄ WINNI!

Rock. W „DL” 24 zrecenzujemy nową płytę kultowej kapeli Ultima Thule („1458”, Szwecja, 2018). Już teraz chcielibyśmy jednak zwrócić Waszą uwagę na świetną okładkę, bowiem są one rzadkością na rock-scenie z naszej strony barykady. Okładka przedstawia członków zespołu z innymi osobami stojącymi jak na okazaniu policyjnym z numerami w rękach.

Jeszcze ciekawiej robi się gdy zauważymy, że towarzyszący muzykom ludzie przypominają wyglądem niektórych szwedzkich polityków…., a „1458” to nie data z historii, a wytypowane osoby z „okazania”… Winne skazania cywilizacji na zagładę… A teraz jedyny póki co klip z tego albumu:

Broń Europy!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… w tegorocznych eliminacjach do Ligi Europy ultrasi Rapidu Wiedeń wywiesili w Bratysławie transparent „Wir hassen Homos”, czyli „Nienawidzimy pedałów”? Jak sugeruje osoba znana w Polsce z relacji ze stadionów Europy, być może nadchodzi na Rapidzie czas nowych ludzi, którzy nie popłyną z prądem…

„Zakaz pedałowania”!

CYTAT NA KONIEC…

Kibic Atalanty Bergamo w aktualnym „TMK+”: (…) Chlubimy się tym, że nie chcemy od klubu ani jednego biletu, czy innej finansowej pomocy. Pozostajemy niezależni. Jeśli podoba nam się coś, co klub robi, akceptujemy to i chwalimy, ale jeśli coś nam nie pasuje, to śmiało to wyrażamy, ponieważ nie siedzimy u nikogo w kieszeni (…).

ŁG