21.11.18 RECENZJE: Rising Sun – „It’s Our Flag!” (Yellow Side Records)!

Sypnęło ostatnio recenzjami, teraz coś jeszcze w klimacie nadchodzącego numeru papierowej „Drogi Legionisty”. SSS w „DL”24 (coming soon!) wywołało pewne poruszenie. Ostatnio Japończycy nagrywają wyłącznie EPki, więc nie było zbytnio w czym wybierać. Rising Sun to pierwszy nacjonalistyczny zespół w Japonii, którego początki sięgają późnych lat 80-tych XX-go wieku. Kapela związana jest z ruchem Skinheads z Kyoto. Na początku swojej działalności zarejestrowała cztero-utworową taśmę demo, by zniknąć ze sceny i pojawić się na niej dopiero w 2015 roku z trzema oryginalnymi członkami: Akihiko Komori na gitarze, Seto na perkusji, Kokura na basie i z nowym wokalistą Yositaką Kuwatą. Album „It’s Our Flag!” został z kolei wydany w 2017 roku przez japońską wytwórnię Yellow Side Records (obecnie SUNS Records)!

Płyta zawiera osiem utworów. Utwory te nie są nowe, ale zostały ponownie zaaranżowane i zarejestrowane.

Muzycznie określiłbym ich muzykę jako melodyjny punk z patriotycznymi tekstami, chociaż określenie patriotic Oi! jest bardziej trafne.

Zespół nagrał swoją wersję „Streetfight” z repertuaru Skrewdriver, co nie jest niczym nowym na japońskiej scenie. Swoje wersje utworów Skrewdriver zaprezentowali przecież The Hawks: „Hail The New Dawn”, A Case Of Pride, Patriot Ikazuchi: „Hail The New Dawn”, Sledgehammer: „Back With A Bang”, „Boots And Braces”, ale to tak na marginesie.

Album wzbogacony jest o krążek DVD z zarejestrowanym archiwalnym koncertem z Kyoto w 1990 roku.

Tak na zakończenie mogę dodać, że wokalista Yositaka jest fanem naszej K88.

Tomek

PS od ŁG: Taaak, nowy CR stoi już na moim biurku. Nie miałem czasu ostatnio, ale za chwilę biorę się za odsłuch.