27.11.18 „O wszystkim i o niczym”.

Piłkarze Legii wrócili na zwycięskie tory, koszykarze (w ten weekend czeka ich przerwa w meczach ligowych) odwrotnie – zaliczyliśmy konkretną porażkę z Mistrzem Polski (SKRÓT). Na trybunach sektor „Orange City Boys” konkretnie przerzedzony, ale co ma powiedzieć np. Lech? Dużo stadionów jest przerzedzonych, powód moim zdaniem, prócz oczywiście Internetu, jest następujący: nudy i przewidywalność. Wiadomo, poza stadionami w Polsce nie jest tak nieciekawie, podobnie w Europie. Ateny to jedno z bardziej chaotycznych wielkich miast w Europie, a co za tym idzie jeden z najciekawszych kierunków jeśli chodzi o futbol. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym podczas wizyty Ajaxu w Grecji, gdzie po mieście latały z kijami żydki holenderskie, krakowskie, a także AEKi (obok na zdjęciu szukają gości w klimatycznych ateńskich uliczkach), Panathinaikosy i Bóg wie kto jeszcze… Szykuję konkretny wypad do stolicy Grecji ze znajomym, mam nadzieję, że uda mi się w 2019 cofnąć się nieco w czasie, może nawet wydać okolicznościowego zina papierowego z tego wypadu…? Mecz AEK – Ajax dzisiaj o 18:55. Ważniejszy, bo nasz, Legia – Korona Kielce, w sobotę o 20:30. Łatwo nie będzie, bo Kielczanie są tuż za nami z 28 oczkami na koncie.

DYGRESJA…

Lideruje gdańska Lechia, ale wiecie jak to jest w Polsce… Po przerwie zimowej mogą wszystko przegrać i z „niewyjaśnionych powodów” skończyć w środku tabeli… Legia Mistrz!

KIBICE / NAWIĄZUJĄC DO GRECJI…

Mecz reprezentacji Grecji z Estonią. Kumate pyski, ciekawe flagi – te wiszące i te palone (turecka)…

Ogólnie na tej Lidze Narodów ostatniej wiele ekip reprezentacyjnych pokazało się z ciekawej strony. Oj, odjeżdżamy pod pewnymi względami, odjeżdżamy…

Wracając jeszcze do kiepskiej spontaniczności na lidze. Bo z początku zawsze jest fajnie… na stadionach, na Marszu… A potem zaczyna się „dbanie o wizerunek” (oczywiście poparte racjonalnymi argumentami) i wszystko chuj strzela.

AKTYWIZM / KONKRETY!

Widzę durne memy typu „Marsz Niepodległości vs Paryż dzisiaj” (po protestach żółtych koszulek). „Jaki my mieliśmy spokój, a tam jaka dzicz”! Oszaleliście kochani…? Bo kto upomniał się o swoje prawa i o swoje życie…? My, którzy potrafiliśmy zamieść pod dywan działania służb i wszystko inne, czy (biali) Francuzi? A tak w ogóle to co to za durne porównania…

A propos. Nie musisz dziś oglądać „Klanu”, „Koła fortuny”… możesz oglądać walki uliczne na żywo. Zrobić sobie herbatę, pogadać na czacie o tym jak ktoś rzuca w policję, a policja używa gazu i armatek. Nie oceniam, ale przyznacie, że to specyficzne „reality show”…

KSIĄŻKA / WYŁĄCZAJĄC ELEKTRONIKĘ…

Co czytacie, jakieś nowe łowy? Pamiętacie może moje i Klary recenzje dzieł kanadyjskiego katola, Michaela D. O’Briena? Ostatnio grzebałem po jednej z katolskich księgarni i trafiłem jego kloca (850 stron!) „Podróż do Alfy Centauri”. Dobrze się czyta, a katolicki autor powieści nie jest wcale czymś powszechnym, więc polecam…

MUZYKA / FILMY Z RAPERAMI I O RAPERACH

Z podziemia na ekrany… Po roli w „Ślepnąc od świateł” Saful z Dixon37 nie zwalnia tempa – na Słowacji kręci pierwszy film fabularny ze sobą jako aktorem! Na jesień 2019 szykowany jest także film „Proceder” o raperze Chadzie.

„CZY WIESZ, ŻE…”

… były prezes Sportingu Lizbona został zatrzymany po nie tak dawnym pobiciu piłkarzy tego klubu przez ekipę? Jest podejrzenie, że ex prezes maczał palce w majowym wydarzeniu, bo nie mógł znieść wyników… Na moje bzdura, ale kto wie… Źródło: Łukasz Zboralski, „Do Rzeczy” nr 299.

CYTAT NA KONIEC…

Wskazując podstawową przyczynę rosnącej potrzeby doskonałości, Curran i Hill nie owijają w bawełnę: jest nią neoliberalizm – czytamy w Nowym Obywatelu. Też zacząłem tak postrzegać część tych „doskonałościowych idei” (pewnie zauważyliście, że jest ich mniej na „DL”), bo jak widzę wysyp perfekcjonistów od 7:00 rano to znowu myślę, że trochę przesadzamy… Kurde…, równowaga!

ŁG

PS: Nowe pismo Trzeciej Drogi „W pół drogi”, PDF: LINK. Udostępniaj, recenzuj!