7.12.18 „O wszystkim i o niczym”.

Na pytanie jak Go traktować, czy jak Króla (co zbytnio podkreśla Tradycja), czy jak… kumpla (co zbytnio podkreśla Nowa Ewangelizacja), odpowiada jak zwykle Pismo Święte. Niedawno w Kościele czytano Ewangelię o tym jak jadał z grzesznikami, siedział za ich stołem (mówiąc po naszemu: „wbił się tam na domówkę”), a faryzeusze – oczywiście – obgadali to i dziwili się. Łatwo sobie wyobrazić jak Pan ucztuje z grzesznikami, czyli takimi, którzy mają zazwyczaj luźne poczucie humoru oraz szemrane historie, szemrane interesy. Na tym tle Syn Boże stał się naszym kumplem, jak ze słynnej piosenki T.Love, ziomkiem, który nas odwiedza i z którym możemy porozmawiać mimo wszystko, nieważne kim jesteśmy, złodziejem, prostytutką… Z drugiej strony Król… Tak… i właśnie dlatego Jezus jest Królem! Właśnie dlatego łotry oddadzą Mu pokłon, bo przyszedł do nich do domu żeby z nimi posiedzieć. Król prostaczków, Król grzeszników, ale i Król pokornych z każdej warstwy społecznej. Potraficie się tym zachwycić…?

SPORT, WIARA / RUMUNIA…

Szatnia piłkarzy Petrolul Ploeszti, a w niej ikony…

 

Podesłał czytelnik „DL”, futbolowy turysta. Wiara w prawosławnych krajach ma się dobrze…

AKTYWIZM / „ŻÓŁTE KAMIZELKI” NIE DLA LEWICY!

Wreszcie Francuzi robią na ulicach coś dużego bez skrajnej lewicy, dlatego warto o tym często mówić! Autonom.pl poinformował o takim wydarzeniu: LINK.

Na sobotę planowana jest kolejna duża demonstracja… Rząd niby zrobił jakieś ruchy w kierunku ludzi, ale to nie wystarcza protestującym i Francja szykuje się do wojny…

KSIĄŻKA / NOWA POWIEŚĆ RASPAILA!

Idą święta, można powoli wysyłać do rodziny linki z rzeczami, które mają Wam kupić :-). Nie miejcie skrupułów, bo twórczość kosztuje, każda okazja dobra.

Pewnie wszyscy czytaliście „Obóz świętych” Raspaila, o tym jak hordy imigrantów ruszają do Europy. Teraz Francuz wydał nową powieść, „Miłosierdzie”, która jest już na moim biurku. Mnie też zmylił tytuł, ale… przeczytajcie opis na tyle książki.

 

W świetle tych strasznych informacji, nawet o ks. Jankowskim z mojej kochanej „Brygidy” (oby to była nieprawda…), lektura „na czasie”…

MUZYKA / NOWY KLIP AUGUSTYNA! KATOLICKI… PSYCHORAP!

Specyfik, którego warto sprawdzać. Nawrócony raper, ostatnio z ekipą jeżdżą po domach poprawczych głosić Dobrą Nowinę. Nie że „raz pojechali i lans”… to było prawdziwe turne! A Wy niedługo będziecie mogli po raz kolejny wesprzeć akcję WPW…, ale o tym w styczniu.

„CZY WIESZ, ŻE…”

…  rannych na ukraińskim Majdanie opatrywano w katolickim kościele św. Aleksandra? Poszkodowani w tej głośnej rewolcie otrzymali ogromne wsparcie z Polski od polskich księży. Źródło: LINK

CYTAT NA KONIEC…

Nowy „Szturm”: Nie ważne ile cytatów Lutosławskiego, Sienkiewicza czy tam kogo jeszcze udostępnicie na swoich profilach. Zawsze będą was nienawidzić. Wy nie jesteście częścią ich świata. Nawet w formie skarlałego patrioty, który pragnie tylko zachować jakieś uczucia narodowe. I błaga o to i skomle. Oni chcą was zdeptać. W świecie, który sobie zaplanowali, nie istniejecie w żadnym wydaniu. Czeka was likwidacja. Oni doskonale rozumieją zasadę „my albo oni”. Całość: LINK. Dobre to… Trzeba mieć jaja po prostu i robić swoje.

ŁG

PS: A.C.A.B. story: LINK. Taki z tych milicjantów geniusz jak z… technika obsługi w salonach Apple (korporacja daje takim pracownikom właśnie tytuł zawodowy… „geniusz” w swojej korpo-nowomowie). Ale pewnie na szarą patriotkę takie „pismo geniusza” wystarczy…