12.12.18 RECENZJE: Para Elite – „Do What We Do” (Oi!, USA).

Niby zostawiamy już recenzje azjatyckie, ale dzisiejsza recenzja to amerykańscy ziomkowie… skin-Japończyków. Opisując Para Elite zacznę od ostatniego albumu! Album został wydany przez amerykańską wytwórnię Streetrock Records. Zespół zaprezentował siedem kompozycji, z czego sześć utworów autorskich i cover Skullhead – „He’s A Red” z albumu „Odin’s Law”. Zespół tworzyli (w zeszłym roku zakończyli działalność): Sean Cooper – wokal, Jason Hue – gitary, Robert Kleber – bas i Tony Cicero – perkusja. Kapela swoją twórczość określa mianem patriotycznego Oi!. Ideologicznie członkowie zespołu to antykomuniści i antyislamiści. Muzyka wykonywana przez zespół to nie jest typowa punkowa łupanka, tylko starannie przemyślane i zaaranżowane kompozycje, dopracowane zarówno pod względem umiejętności muzyków, jak i realizacją samych nagrań, co czyni, przynajmniej według mnie, bardzo wyjątkowy band! Piosenki są ciężkie i melodyjne.

Mimo, że kapela ma tylko jednego gitarzystę, to zawsze nagrywane są dwie (lub więcej) ścieżki gitar, bardzo wyraźnie wyeksponowany bas, świetna perkusja i pasujący do całości trochę chrypliwy wokal Seana.

Kapela nagrała nową wersję utworu „Don’t Wanna Hear” pochodzącego z ich albumu „Battle On”, nagranego jako Split z Total Annihilation.

Album jako „Do What We Do” został wydany tylko na winylu, ale Street Rock i Green Zone w zeszłym roku wydali CD Para Elite – „Battle Cry Anthems” (Complete Studio Collections), gdzie został umieszczony cały „Do What We Do”, „Push On” i utwory z „Battle On”.

Wkrótce kolejne recenzje!

Tomek