22.12.18 „O wszystkim i o niczym”.

Twój sprzęt do pracy się sypie…, nosisz „ciężary” (mniejsza co…) przez publiczne drzwi w tę i z powrotem, a jakiś siedzący nieopodal nich smartfonowy gościu (widząc, że latasz z zajętymi rękami) cię spyta „czy urodziłeś się w tramwaju…?”… No weź nie kopnij w coś, no weź nie odpowiedz takiemu… Piątek, piątunio, całe miasto zapieprzało w swoje strony „szykować się na święta”, a ja narzekający na to wszystko, bo przecież „swoje trzeba było ogarnąć”. No, ale jakoś dotrwałem do fajrantu. Bez modlitwy byłoby po prostu źle (obok budujące ujęcie wrzucone na twittera, też modlę się w komunikacji, ale różaniec głęboko w kieszeni, gościu dał mi przykład). Furia i zagłębianie złości nie popłaca, bo nad większością idiotów i złośliwością rzeczy martwych po prostu nie ma, co się rozwodzić… Tylko, Boże, ucisz trochę ten temperament, nie wódź na pokuszenie… Pozwól się wyciszyć, gdy już „race zgasną”, a „trenuj sporty walki” tego dnia odhaczone… Da się tak w ogóle… pobudzać i totalnie wyciszać, że nic cię nie ruszy…? Deszczowa sobota, pociągam nosem, jak połowa Polski czekającej na święta…

ŻYCZENIA…

Czego Wam życzę na święta pod względem duchowym…?

Pan Jezus powiedział: Słowa, które ja wam powiedziałem są duchem. Oznacza to, że nie wystarczy, gdy komuś powiem/napiszę o Chrystusie, albo przeczyta on Jego nauki, cytaty z Pisma… Trzeba w nie wejść duchem, by uwierzyć i by coś zmienić w swoim postępowaniu. Mówiąc jeszcze bardziej wprost, nawrócenie nie obędzie się bez modlitwy, czyli bez osobistej relacji. Nie da się bez aktu woli, a więc często przełamania ogromnej pychy. Tego życzę wszystkim tym, którzy jeszcze tego nie zrobili!

Poza tym życzę spokoju… „Zdrowych, spokojnych” jest oklepane, ale przez pęd coraz mniej spokojne są te nasze święta… Markety, kurierzy, „zaskakująca w grudniu zima”… Dobijające, a nie odstresowujące!

Gdyby nie świadomość, że najważniejszy jest Bóg… czy naprawdę święta byłyby czymś pozytywnym…? Raczej irytującym i nudnym…

Piłkarskiej Legii Mistrzostwa Polski, koszykarzom CWKS stabilizacji formy, hokeistom odrodzenia sekcji! Wszystkim kibicom farta!

Nacjonalistom, by większa liczba postronnych osób zainteresowała się i zagłębiła nasze CzarnoBlokowe postulaty!

SPORT / INNE SEKCJE…

Runda się zakończyła, jeszcze nie wiemy na którym miejscu skończy rok 2018 piłkarska Legia, bo czekamy na wynik Lechia-KSG (sobota, 18:00). Pozostały inne sekcje, ale tylko do lutego…

Urzędująca w okolicach środka tabeli PLK Legia podejmie dziś w Warszawie o 17:00 piknikowy zespół z Krosna, który jest jeszcze niżej w tabeli. Jesteśmy faworytem tego spotkania.

Zagłębie Sosnowiec, a pewnie ktoś tam jeszcze baluje po meczu przyjaźni, o 17:00 gra mecz hokeja z ciekawym rywalem z Tychów – bukmacherzy nie dają ziomalom większych szans…

KIBICE, SPORT / A U CZECHÓW…

Tymczasem chuliganom Sparty Praga nie podoba się to, co dzieje się w ich klubie – zresztą nie pierwszy raz w bieżącym sezonie. Fani najbardziej rozpoznawalnego klubu z Czech naoglądali się chyba jednak zbyt wiele przekazów od ISIS…

A na stadionie w ten sposób:

MUZYKA / CR – „TRENUJ SPORTY WALKI” (PREMIERA KLIPU) + AKCJA/MISJA „WPW” NA 2019!

„Trenuj sporty walki” – próbuję pomóc w tym ludziom, a zwłaszcza dzieciom. W lato organizuję kolejny obóz sportowy i już teraz wiem, że dwójki moich zawodniczek nie będzie na niego stać (jednej z nich już pomogliście wyjechać w wakacje 2018, nadal ćwiczy…). W 2018 również zbierałem na dwójkę dzieci, ale udało się uzbierać tylko na jedno – niestety tamten chłopak już nie ćwiczy, gdy hajs jest utrudnieniem, bywa że nie wkręcą się, bo nie uczestniczą w wydarzeniach wyjazdowych, nie integrują się z rówieśnikami, potem odstają, nudzą się. Będziecie mogli pomóc wpłacając na konto darowizny, może tym razem uda się zebrać na oboje…? Niedługo więcej szczegółów, wraz z premierą „DL”24!

Nowy wywiad z CR znajdziecie w „Drodze Legionisty” nr 24! Gadamy m.in. o ksywce „Christus Rex” w kontekście używania przemocy, o zatrzymaniach 11 listopada i uciekaniu przed ABW po obwodnicach, o koncercie w Warszawie… Jest ciekawie!

„CZY WIESZ, ŻE…”

… kibice w Głogowie i Bełchatowie zostali uznani przez sądy za winnych… trzymania oprawy? Jest to kolejny przełom w walce z kibicami, bo nie mówimy nawet o trzymaniu racy, a kawałka materiału!

CYTAT NA KONIEC…

Wywiad z prolegijnymi kibolami AZS Podlasie Biała Podlaska w grudniowym „TMK”: -Ze stolicy do Białej Podlaskiej jest ponad 150 km odległości. Bliżej Wam do choćby Lublina. Dlaczego Legia w takim układzie? – Wiesz, że to jest tak jakbyś spytał rapera „dlaczego hip-hop”? :-) Tak zwyczajnie jest, odkąd pamiętam w Białej na podwórkach grało się w koszulkach Mięciel albo Czereszewski, a jak ktoś chciał zobaczyć mecz powyżej trzeciej ligi, to jechał na Legię. Nowy Targ na Lechię ma jeszcze dalej :-).

Jeśli chodzi o Legię to odpowiedziałbym też obchodzącym w tym miesiącu rocznicę śp. Ciechowskim: nie pytaj mnie… Ona po prostu przyciąga.

Jeszcze raz najlepszego wszystkim… prócz sługusom Systemu…, oby w porę się nawrócili! A.C.A.B.!

ŁG

PS: Problemy z komputerem póki co rozwiązane, chociaż te kilka dni, które mogłem poświęcić na skończenie numeru, poświęciłem na naprawę, życie. Na styczeń tak czy siak powinienem się wyrobić…